Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 hónap múlva megszületik az...

2 hónap múlva megszületik az első babám . Mindent meg szeretnék tudni . Havonta kb mennyibe kerül, mire kell költeni a babának?

Figyelt kérdés
Normális válaszokat had kèrjek :) tapasztalatlan vagyok mèg ! Köszönöm

2015. máj. 29. 13:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
Azért már ennek 7 hónapos terhesen utána nézhettél volna, én is akkorra várom de már utána néztem ezeknek (sőt még előtte).
2015. máj. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Hogy mennyibe kerül, az nagyban függ attól, hogy mit hol veszel és milyen márkájút, ezt majd kitapasztalod, hog y nektek mi válik be.

-pelenka, popsitörlő, popsikrém

-fürdető, hintőpor, ha kell testápoló, babaolaj

-ha szükség lesz akkor tápszer

-d-vitamin

Eleinte ezek a legszükségesebb folyamatos kiadások, aztán majd a hozzátápláláskor gyümölcsök, zöldségek...

2015. máj. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A babának eleinte ruhák kellenek, pelenka és anyatej.

Neked is szükség lesz pár dologra, szoptatós melltartó, tejserkentő tea, fejőgép, kenőcs a mellbimbóra, fertőtlenítők. A babának a köldökére sebbenzin, hintőpor, vagy amit a doktornéni majd ajánl. A babát melegen kell eleinte tartani, mivel megszokta bent a 36 fokos meleget és ő pl. 25 fokban még bőven fázik. Ezért nyáron is be kell takarni kicsit és sapit adni rá, de csak eleinte, amíg hozzászokik a kinti léthez. Aztán persze vehettek neki mindent amit jónak láttok, babakocsi, hordozó, stb, de egy baba ezek nélkül is felnő, inkább a mi igényeinket elégíti ki a többi. Ezért van az, hogy az éhez afrikaiak is fel tudnak nevelni sok babát.

2015. máj. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
49%

Az első időkben, mikor nem eszik még, csak szopik és nem tápis, akkor minimális összeg. Persze, ha az egész ruhagarnitúráját nem újonnan veszed. (Nem érdemes, mert az elején havonta kell méretet váltani.) Pelenka az első időkben több fogy, de szinte a pelenkára, popsitörlőre, krémre, fürdetőre, D és K vitaminra kell költeni. Az első hónapokban szerintem nem költesz többet a gyerekre, mint havi 20 ezer. (ott van a családi adókedvezmény és csp, szóval alig érezni, hogy bővült a család.) Ha tápis lesz, akkor több a kiadás, vagy, ha elkezded etetni. Én pl. sokat költöttem üveges kajára és tejpépre is. Amúgy a költések is rajtad múlnak, milyen pelust és törlőt használsz stb. Javaslom, hogy gyűjtögesd a DM-ben a pontokat, legyél baba bónusz tag. Én. pl DM márkás pelust használok, mindig beváltom hozzá a 25%-os joker kupont, megvárom a facebook 10%-os kupont és akkor megyek vásárolni.Így a jó és minőségi pelust kapja a lányom 35%-al olcsóbban 4-es méret darabja 35 huf-ra jön így ki. Ha látok PAMperst kartonost akkor ugyanígy azt veszem, ha nem akkor BAbylove pelust kap, ami szintén teljesen jó minőségű. Törlőből csak a fehér ALDI Mylove márkát veszem, vagy a DM-es Babylove-ot.

A DM-ben soknak tűnhet egy 25%-os kuponért 75 pont, de én figyelem a dupla pont akciókat, vagy az extra 100 pont akciókat. Most pl ötszörös pont hetek voltak. Igyekszem úgy alakítani a vásárlást, hogy minél több pontot tudjak gyűjteni. Nekem valamikor 10 ezer forint a kuponos pontlevonás, szóval nekem megéri a DM, igaz, én ott is hagyok havonta 15-20 ezer forintot a nagybevásárlásnal, de havonta csak egyszer járok.

2015. máj. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hát nagyon szèpen köszönöm a választ :) igazán nagyon rendes anyuka! ;) csak ha a gyerek kiváncsi lesz valamire remèlem rendes választ fog kapni ès nem oltogatást mert nem tud valamit ! Előre sajnálom már most!:D
2015. máj. 29. 13:52
 6/20 anonim ***** válasza:
Kit sajnálsz?
2015. máj. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Ezt kinek irtad?
2015. máj. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Az első hozzászolonak szolt amit irtam ! :) a tobbieknek koszonom a valaszokat :)
2015. máj. 29. 13:58
 9/20 anonim ***** válasza:
96%
Sajnálom ha nem tetszik a válaszom, én magamból indultam ki és nem most kezdek utána nézni a dolgoknak, nekem furcsa hogy te igen.
2015. máj. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy meg összeget senki nem fog tudni erre írni, nem mindegy mik az igények és mit szeretnétek vagy tudtok megadni a babának, lehet kevés és sok pénzt is rákölteni, mégis felnő a gyerek.
2015. máj. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!