Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 hónap múlva megszületik az...

2 hónap múlva megszületik az első babám . Mindent meg szeretnék tudni . Havonta kb mennyibe kerül, mire kell költeni a babának?

Figyelt kérdés
Normális válaszokat had kèrjek :) tapasztalatlan vagyok mèg ! Köszönöm

2015. máj. 29. 13:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

én mindig mindent akkor veszek meg ha akciós. popsikrém, tisztálkodási szerek, pelenka. 2es 3mas méretű pelusból nem érdemes sokat venni mert ha megy valaki látogatóba valószínű azt visz.

kiadások sokban függ attól hogy miből milyen márkát használsz, hol veszed meg. ha szopozik akkor nem kell a tápszerről aggodni,és nyilván annak az ára megmarad.

nekem tápszeres volt 2000 ft körül volt egy doboz tápszere és mikor nagyobb volt 4 doboz biztos kellet egyhónapban.

nekem minidg van idehaza gyógyszer a babának. lázcsillapitó, köptető, calciumusc.

ha szertnéd lesznek nem kötelező oltások azoknak ki kell fizetni a díját, ha beteg lesz gyógyszer kell. és még egy csomó minden ami majd csak útközben jön. nekem már csak 5 hetem van a szülésig, de mindet akkor szereztem be mikor akiós volt. bár nekem ő már a második baba.

2015. máj. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
33%
Nos én általában veszek 3 popsikrémet egy hónapra az már 8000 Ft, pelus 8000 Ft, popsitörlő 1 ezres, tápszer 15 ezer. Plusz mivel neked első baba ruhák, játékok stb, bár még így hogy nekünk a második így is sok dolgot megveszünk, mert tetszik. Szóval nálunk ha egy gyereket nézek 50 ezerbe biztos belekerül és akkor nem vettem neki semmi extra dolgot.
2015. máj. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%

A költés teljesen változó,attól függ,mit mennyiért veszel.

Vannak a kozmetikai dolgok pl. fürdető,popsikrém,babaolaj. Ezeket előszőr az orvos írja fel,úgy nagyon olcsók pár száz ft. Én chicco könnymnetes fürdető és sampont használok,500ml 1500ft kb. Egy hónapra mindig elég. Posikrémből weledát,vagy Gabit. A weleda 1800ft, a gabi 800ft.Már csak este használjuk,már nagyobb. Babaolajat amíg használtunk Gabit vettünk. Ezek kb ilyen havi egyszeri tételek,esetleg babaolaj kettő.

Pelus. Változó,attól függ milyet veszel,mennyiért,mennyit használsz. Nekem rengeteget ment a hasa,plussz a legkisebb pisire is cseréltem az elején (utána mondták,hogy nem kell) úgyhogy rengeteg pelus elment. Az átlag legyen napi 10 mondjuk. Mi pamperst veszünk,de dmbe kuponnal,úgy lejön belőle 25%. A premium care 100db-os 4es méretben,4-5 kell egy nap már nekünk naponta. Kicsit több mint egy karton fogy.

Törlőkendő. Brendonban veszünk 9csomagos pampers sensitive-et 4000ft-ért. Elég egy hónapra.

Ha tápszerezel,akkor azt nem tudom mennyi egy hónapban,de receptre olcsóbb.

Ha szoptatsz,alapból nem költség,de ha kell költesz tejszaporítóra. A teák nem drágák,a kapszulák igen. A karamalz is jó áron van. A tejtároló... Avent pohár 4000ft/10db. Amíg kevés kellett,napi 1-2 jó volt. Később bébiételt is lehet benne lefagyasztani. 4-5nél már nem vettem,csak lansinoh zacskót,25db 2600ft. Kórházi mellszívót kölcsönöztem havi 12ért,nem érte meg anyagilag,de amúgy nagyon jó volt.

Hasfájós volt. Utólag kiderült tejallergia miattszóval ez lehet nálad nem lesz. Azért leírom mennyibe fájt. A különböző csodaszerek,espumisan,infacol,colief stb havi több tízezer forint volt.

Később magánorvos,ez nem biztos hogy kell ám,csak írom azért. 1x 18,meg 1x 10volt. Csak ha kéne,azért írtam,hogy előfordulhat,hogy kell.

Játékok amiket veszel apránként ez változó. Ruhák,ugye átlagban 3havonta 1 méretcsere.

Ha már hozzátáplálod tejpépek. Ha nem eszik otthonit,bébiétel. Nekem a párolt dolgokat nulla ízesítés nélkülahogy megvan írva a nagykönyben nem ette. Na hát az üveges elég húzos volt,mikor napi 3 üveg kellett. Az is több tízezer ft. Szerencsére a normális házit eszi,csak a párolt dolgokat nem. Ahogy egyre több mindent ehet amit főzők,úgy egyre kevesebbet költök üvegesre. Már csak heti 1-2 napra kell vennem.

Még vannak egyéb dolgok,amik nem kellenek,csak lehet rájuk költeni. Pl. babaúszás,babafotózás stb.

2015. máj. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Csak a kozmetikumokra térnék ki, mert látom, gyakran említették. Sokan írják, hogy eleinte felírja a gyerekorvos, és úgy nagyon olcsó. Ezt annyival egészíteném ki, hogy természetesen később is felírja, ameddig használtok ilyeneket, csak sok szülő idővel átvált bolti készítményekre. De egyébként fürdetőt, popsikrémet, babaolajat, meg egyéb ilyesmit akármeddig felír a gyereknek az orvos, és úgy tényleg potom pénz. Elárulom, hogy a fiam már hét múlt, de most is gyógyszertári fürdetőkrémmel mosakszik, azon egyszerű oknál fogva, hogy elég érzékeny a bőre, és a szappan/tusfürdő kiszárítja, ezért pár éve visszatértünk erre a gyerekorvos javaslatára, mert ebben se színezék, se illatanyag, se kőolajszármazék nincs. Amúgy arcot mosni én is ezzel szoktam :)

Persze ha nem lesz érzékeny a babád bőre, nyugodtan kipróbálhatod a bolti dolgokat is, de ha egyrészt kicsit spórolni szeretnél, másrészt szívesen kihagyod az illat- és színezőanyagokat, akkor ezeket is nyugodtan használhatod bármeddig.

2015. máj. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tennék hozzá, mivel előttem már többen ügyesen leírták mennyi az annyi, hogy sokszor nem számoljuk, de költségként ott van:

- mosószer, öblítő, folttiszítók, szappanok

Én eleinte külön mostam, Dreft Babyvel, ami nem olcsó. Sokszor nem telik meg a gép, de mosni muszáj. Ha bukós a baba, akkor még többet. Eleinte az ember (ha nincs bukás, hányás, kifolyt kaki, pisi) hetente mossa a teljes ágygarnitúrát, plédeket. Ha baleset van, több a szennyes.

- ha tápszeres, akkor nem árt számolni az időnkénti cumicserével az üvegeken. Nálunk Aventes üvegek vannak, 2000 Ft 2 db cumi. Eleinte gyorsan kopik a sok sterilizálástól.

- mennyire lesz "beteges".

Van baba, aki közösségbe kerülésig még csak nem is tüsszent, más meg összeszed mindent. Ilyen esetekre nyugodtan lehet átlagban 5-10 ezer forinttal számolni betegségenként. Ha betegesebb, akkor még jönnek az immunerősítők, vitaminok.

- későbbiekben sokba kerül a cipő. Amíg kicsi és nem tud járni, elég egy kocsicipő télen, de amint elindul, súlyos összegek ezek. Jó minőségű gyerekcipő nagy átlagban 8-10 ezernél kezdődik és egy nem elég. Ráadásul gyorsan nő a lábuk, tehát szinte minden évszakban lehet nekik új lábbelit venni.

- a hozzátáplálás. Vannak babák, akik szívesen esznek, jó az étvágyuk, szívesen fogadják a mami főztjét. Ez esetben tök jó, bár a zöldség, gyümölcs így sem olcsó. Mivel nektek pont télre fog esni a kezdete, jó, ha le tudsz fagyasztani friss barackot, meggyet, szilvát, idényzöldséget, mert ezeket télen nem kapod meg, az üveges babakaja pedig kisebb vagyon.

És itt jön következő probléma, amikor nehezen megy a hozzátáplálás. Összepancsolsz egy rakás kaját, de alig eszik egy-egy kanállal. Sajnos, a nagy része a kukában landol. (Jó esetben bekanalazza az ember, vagy megy cicának, kutyusnak.)

2015. máj. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy csak nálunk van-e így, de nálunk nagyon drágák a gyógyszertári termékek, a popsikenőcs volt 900Ft receptre, a fürdető is 500-600Ft. A kenőcs semmit nem használt amúgy, a fürdető meg borzalmas állagú (és voltad száraz foltok a picin, amik elmúltak mióta Neogranormont használunk). Ettől függetlenül az első fél évben ezeket használtuk, de tovább nem voltam hajlandó.
2015. máj. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
a fürdetőt ha pici vízzel szétkened a kezeden mint egy krémet,aztán beleöblíted a fürdővízébe,már nem is darabos. ha úgyse tetszik, a chicco könnymentest még a védőnő is dicsérte
2015. máj. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Három popsikrém 8000 huf? Azzttaa paszta!!!
2015. máj. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
ÉN DM-es Babylove popsikrémet használok, 629 huf egy tégely, jó minőségű és sokáig elég. Másfél éves a lányom, eddig irattam gyógyszertárit, Boraxosat, de az sokkal gyorsabban fogyott és nem olcsóbb, nem jobb, semmivel sem. El nem tudom képzelni, hogy három popsikrém, ami 8000 be kerül, az mit tudhat, vagy mivel jobb, mint egy neogranormon? Amúgy nálunk is van itthon neogranormon, de az nagyon drága. Akkor kenem vele őket, ha csúnya, piros a fenék. Nálunk az a gyógyszer rá a szellőztetésen kívül.
2015. máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
18-as igen 3 popsikrém annyi. Nekünk csak a bepanthen jó a kicsinek, abból 1 tubus 2.600 Ft körül van.
2015. máj. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!