Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a Párommal...

Hogyan értessem meg a Párommal, hogy ha megyek vissza dolgozni, neki is igencsak be kell segítenie mindenben?

Figyelt kérdés

Ősszel megyek vissza dolgozni, lányunk két éves korában, viszont eddig -mind a gyereknevelést, mind a háztartási feladatokat- egyedül végeztem, ő meg dolgozott, hazaért, pihent, aludt. Nem bírom megmagyarázni neki, hogy ez nem maradhat így, ha én is dolgozni fogok, mert képtelenség lesz egyedül mindent megcsinálnom, és kikészülni meg nem akarok, nem is fogok, főleg, hogy majd a kislányunkkal legyek türelmetlenebb, amiért ezer még a dolog.

Köszönöm a segítségeteket előre is!

Egy kétségbeesett anyuka



2015. máj. 31. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz a helyzet, ha ezt magától nem képes felfogni. Plusz valószínű beleszokott a jóba, ha eddig nem kellett semmiben se segítenie.

Én már most is megkèrném, hogy segítsen, ne csak akkor ha már dolgozol.

Beszélj, magyarázd meg mire lenne szükséged. Ha a kérésből nem ért, akkor veszett ügy...

2015. máj. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. máj. 31. 13:57
 3/11 anonim ***** válasza:
Már most kezd el bevonni a feladatokba. Amit kell, taníts is meg neki. Ha a kicsivel kapcsolatban sem segített eddig, akkor abba is vond be. Ja, és mond el neki, hogy ha nem segít, egy idő után tuti zobi idegroncs lesz belőled, és az senkink sem fog tetszeni.
2015. máj. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Gyerek előtt hogy volt? Ki csinálta a házimunkát, amikor mindketten dolgoztatok?
2015. máj. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Segíteni nem tudok, mert az enyém sem fogja fel, pedig évek óta dolgozom, tavaly egyetemre is jártam még. Szerintem ha magától nem érzi, nem tudod megmagyarázni. Nálunk meg van sértődve a mai napig, ha valamit csinálnia kell.
2015. máj. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es válaszolónak vagy nincs gyerke, vagy reggel leteszi a szoba sarkába, este meg beraja onnan az ágyba... Szerited gyerekek mellett nem kell többet főzni, mosni, mosogatni, takarítani és pakolni utánuk stb? Na meg ezek mellett még nem ártana minőségi időt is tölteni velük...
2015. máj. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Képzeld, van gyerekem: 2 éves!

Pont ezért kérdeztem. Nálunk gyerek előtt is úgy volt, hogy amíg mindketten dolgoztunk, mindketten kivettük a részünk a házimunkában. Most, hogy én is elkezdtem újra dolgozni, teljesen természetes, hogy amikor a férjem van itthon a fiammal, és épp úgy jön ki, akkor ő főz ebédet, vagy mos ki, tereget... stb. És ő is ugyanolyan minőségi időt tölt a gyerekkel, mint én. Miért furcsa, hogy 2 szülő egyenértékű???

4# voltam

2015. máj. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*fiunkkal
2015. máj. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2 het mulva szulok, de a parom nem igazan segit semmiben. Heyek ota mondom neki hogy segitsen atrendezni a nappalit, es nagytakaritast csinalni mielott jon a baba.

Persze semmi nem tortent, igy ma megcsinaltam egyedul, 9 honapos terhesen nagytakaritas, ablakpucolas, butortologatas, o meg persze szamitogepezett.

Es meg a haz tobbi resze hatravan!

2015. jún. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem is szokott főzni,ha kell ablakot mos ,de ezt magátol vagy ha megkérem .amugy én takaritok,mosok és teregetek ,de nem minden nap takaritok max hétvégén vagy szabad napjaimon ,bevásárolni viszont ha kell minden nap elmegyek azt nem nagyon bizom rá.fözni sem kell nagyon mert hétközben a gyerekek bent esznek .
2015. jún. 1. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!