Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy családosok ti hogy...

Nagy családosok ti hogy csináljátok? 4 gyermek édesanyja vagyok. Hogy oldjátok meg a napotokat? Miben segitenek a gyerekek a háztartásban? 11-11-8-3 évesek. Itt a nyáriszünet és uszok mindenben! A munkahelyem az otthonom, itt van az irodám.

Figyelt kérdés

Mikor kellnek és mikor fekszenek aludni? Ez is úszik nálunk, 10-11kor kelnek és éjfélkor egykor alszanak el.

A 3 éves mondjuk nem ő 8.00-21.00 max.


2012. júl. 12. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem 3 lányom van, egy 13, egy 11 és egy 6 éves. A legidősebb segít a főzésben.(Kevergetés, előpakolás, hámozás, receptolvasás stb.) A középső mosogat, porszívóz és kiviszi a szemetet, behozza a leveleket. A kicsi rendet rak, összepakol, szereléseknél (apa csinálja), a garázsban segédkezik, pakol. Együtt szoktak olvasni nekünk esténként, port törülgetni na és beszélgetünk amikor vasalok(ebbe a nagy és a középső ritkán, de besegít). Aztán ott van a kert, a nagyszülőknél a hétvégi házak, ott is elkél néha a segítség. Reggel, mindegyiknek kelés 9 órakor, hétvégén 10 óra körül. Aztán reggeli, majd délben ebéd. Délután elszoktunk menni sétálni, a vidám parkba, cirkuszba, úszni, strandra, lovagolni, különböző rendezvényekre, ismerősökhöz stb. Hétvégente a nagyszülőkhöz mennek(mindkettőhöz). Valamint minden kedden az egyik mamáéknál, minden csütörtökön a másik mamáéknál alszanak. De ez iskolaidőben is így van. Este felé olvasnak nekünk vagy játszunk, aztán fél 8-kor vacsora, majd tusolás. (Télen néha fürödnek is, bár mi a zuhanyzást részesítjük előnyben.) A legidősebb fél 10-kor, a középső 9-kor, a legkisebb fél 9-kor fekszik le. Iskola időben is, de akkor fél 7-háromnegyed 7 körül kelnek. Most nyáron sokat mennek sétálni, osztálytársaikkal, barátnőikkel találkoznak, kint vannak a szabadban. Néha-néha számítógépeznek, TV-t néznek vagy együtt nézünk valamit. Én itthon dolgozom a saját irodámban, férjem csak 10:00-re megy és fél 4-re már itthon van. Nekünk ebből áll egy napunk. Próbálunk ügyelni a harmóniára és az együtt eltöltött, kellemes időszakokra. Nemsokára megyünk nyaralni, mostanában leugrunk néha a Balatonra.

34/N

2012. júl. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Három gyerekem van. Egy 17 éves fiam, egy 15 éves lányom és egy 6 éves lányom. Mikor a két nagyobb még kisebb volt és itthon maradtak, általában tíz körül felkeltettem őket, én hétkor keltem, szóval három óra alatt bőven volt időm elintézni a dolgaimat, megreggeliztek, aztán együtt elmentünk a boltba, kitaláltuk, mit akarunk ebédelni, a lányok segítettek megcsinálni az ebédet, a fiam addig elfoglalta magát, de volt, hogy ő is kijött hozzánk segíteni. Kaja után kicsit pihentek, addig is csináltam a dolgaimat, aztán elkezdtem velük valamit játszani. Édes mindegy volt, hogy egy seprűn vonultam be, hogy ez repül, vagy a kanapén ugrálva adtam elő, hogy rocksztár vagyok, imádták, mert gyerekként minden tökéletes nekik. Hárman meg utána jól eljátszottak. Délután a két nagy kiment játszani a többiekkel, amikor már nem volt annyira meleg, a kicsivel meg játszottunk.


Az üresjáratokban én el tudtam végezni minden dolgomat, a takarítást mindig együtt csináljuk, ha szétpakolnak valamit, addig nem mehetnek el otthonról, amíg rend nincs, mivel ezt így tanulták, a mai napig nincs baj a pakolással. A házimunkát felosztjuk magunk között. Ha a lányokkal főzünk, a fiúk mosogatnak, pakolnak el. Az egyik héten a gyerekek porszívóznak, mosnak fel, a másikon mi szülők. Így maguk között is megtanulják elosztani a munkát, mert ha valami nincs kész, akkor egyikük sem mehet el itthonról, amíg meg nem csinálják.


Nyolc körül elküldtem őket fürdeni, így az első gyerek kilencre már a kádban is volt :) Tíz után már nem nézhettek tévét, vagy videojátékozhattak, vagy rohangálhattak a lakásban, de olvasni, egymással beszélgetni, röhögni bármeddig lehetett. Ha aktívan töltötték a napjukat, két perc után az ágyban úgy aludtak mint a bunda.

2012. júl. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nálunk a 16 évesek akkor fekszenek amikor akarnak de 9kor kelni kell kivéve hétvégén akkor bármikor felkelhetnek

a 14 évesek 22kor fekszenek 9kor kelnek hétvégén 23kor fekszenek

a 11 évesek 22kor fekszenek 9kor kelnek és hétvégén is 22kor fekszenek

2012. júl. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ja és az lemardt h mindig mindenben segítenie kell
2012. júl. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi 6-an vagyunk testvérek anya ès apa dolgozik minden nap .... ezért nekünk kell csinálni a házimunka nagyrészét.... 4 lány 18- 14 -12-9 ès 2 fiu 7 - 4 mi lányok csináljuk akonyhát a nappalit a fürdőt és az udvat és persze mindenki a saját szobáját..... ezt nehéz volt anyának elérni de bevetette a vesztegetést .... ha nincs kész a házimunka nincs tv nincs édesség ès nincs gép és ez hatott reggel felkelünk gyorsan megcsináljuk és utánna Lazithatunk én vagyok a 14 éves és bevallom a leglustább is de engem is vissza tudott fogni anya :) .. .
2012. júl. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!