Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek pók-, bogár-, béka-,...

Akinek pók-, bogár-, béka-, giliszta-, bármi egyéb fóbiája van/volt, le tudtátok valahogy győzni a gyerek érdekében?

Figyelt kérdés

Nekem giliszta fóbiám van. Az előbb ahogy mostam a salátát az ebédjéhez, volt benne egy (brrr, még mindig a hideg ráz ahogy rágondolok), erre elkezdtem sikítozni, és eszeveszetten rohantam ki a kukához vele :D.. 10 hónapos a kisfiam, szegénykém nem ijedt meg, de döbbenten nézett közben az etetőszékből.

Már előre félek, hogy mi lesz ha megfog egyet, ne adj Isten behozza a lakásba, vagy mit tudom én, kisfiú, könnyen előfordulhat ilyesmi. Ha így reagálok az egész biztosan nem lesz jó :D, és nem is akarom a saját irracionális félelmemet belenevelni.

Aki volt hasonló helyzetben le tudta valahogy győzni?


2015. jún. 1. 13:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

madár, hal, lufi.

a tyúkokat imádja én majd elájulok olyankor, oda a papa kiséri be, szerencsére ezt nem vette még észre hogy félek tőlük.

viszont egy ismerösöm megviccelt egy lufival és elkezdtem sikítani, ezt viszont látta és azóta ő is fél a lufitól (sajnos nagyon elszúrtam) probálom helyrehozni de nem tudtuk még egyenlőre.

2015. jún. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom még csak 4 hónapos,de már előre félek tőle.Nekem is giliszta fóbiám van,és a kukacokat sem szívlelem.Megpróbálom majd tűrtőztetni magam,de biztos nem lesz egyszerű.
2015. jún. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

" elkezdtem sikítozni, és eszeveszetten rohantam ki a kukához vele2


Már ne is haragudj, de akkor veled valami nagyon komoly probléma van, normális felnött nö nem viselkedik így. Mielöbb fordulj pszichológushoz, márcsak a gyereked érdekében is, mert ez kimondottan beteges viselkedés.

2015. jún. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem méhe-dongó társaik fóbiám van,egyszer el is törtem a bokám emiatt,azóta még rosszabb volt a helyzet...Aztán a gyerek születése után sokszor iszonyú erőt kellett vennem magamon,mikor csak kettesben voltam otthon a babával és bejött a lakásba egy nagy dög,de szörnyű volt.nem mondom, hogy elmúlt, most is félek tőlük,még fóbia szinten vagyok, de a csak magamra számíthatok helyzetek és az, hogy a gyerek ne kezdjen el emiatt félni,mert anyját ilyennek látja,az segített sokszor...persze közben be voltam tojva,de megoldottam a dolgot.Régen olyan szintig tudtam félni, hogy lezsibbadtam, majd rosszul lettem :-).
2015. jún. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerekem van,és pók-fóbiám.Szerencsére már tudom kezelni.Eddig kirohantam abból a helyiségből,ahol láttam.Most már simán kinyírom.Próbálom a gyerekeknek nem átadni ezt(a fóbiát).Eddig úgy néz ki sikerrel,egyik sem retteg/fél/undorodik,bár nem nyúlnak hozzá(ezt én kértem Tőlük).
2015. jún. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bogar de leginkabb pok fobiam van. Kisfiam 5 eves. O egyaltalan nem fel a poktol pedig egesz pici kora ota tudja, hogy en nagyon felek tollok. Olyan is volt, hogy sikitottam mar pok miatt tobbszor is de ennek ellenere a kisfiam ha lat egy pokot a hazba siman megfogja es kiteszi. De persze elotte nekem megmutatja (a megfelelo tavolsagrol). :) Sokszor meg buszke is magara, hogy kiteszi a pokot es engem "megment" a felemetes szornyetegtol. :)

Sajnos nekem annyira rossz a fobiam, hogy en kozel sem merek menni, hogy lecsapjam. A garazsba sem tudok kimenni mert a gondolattol, hogy tele van pokkal bepanikolok.

2015. jún. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szintén pókfóbia.

A kis házipókokkal még elvagyok, simán kinyírom, leporszívózom...

De sajnos, előttünk nincs aszfaltos út, ellenben nagyon ügyesen öntöttek le nekünk kavicsokat, mellé homokot, ami az idők folyamán rendkívül jól keveredett a földdel, ideális lakhely a cselőpóknak. A gondozatlan telkeken pedig minden tele van farkaspókkal.

Ezek irdatlan nagy és ijesztő dögök, félek tőlük, féltem a gyerekeket is. Ellenben a férjem simán kiássa nekik a földből a cselőpókot és mutogatja. Kértem, hogy ne tegye, mert képesek és nekiállnak vele játszani és nem hiányzik egy pókcsípés senkinek. Irracionális félelmet sem akarok kelteni bennük, de én egyszerűen undorodom ezektől a jószágoktól. A nagyobb fiam lelkesedik minden ilyen teremtményért, eső után csigát szed, gilisztát, nyáron szöcskét, odáig van a békákért. Szerencsére a házba nem hordja be.

Még kicsik, 4 és másfél évesek a fiúk nálunk, remélem, nem lesz belőlük Gil Grissom.

2015. jún. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha nem is fóbia, de nem őszinte a mosolyom, ha meglátok egy pókot vagy bogarat.

Szerencse, hogy a legyeket meg pókokat a kutya elintézi, amióta megvan pókhálózni se kellett soha.

Viszont molylepke, muslinca meg egyéb keménypáncélú ízék elég sok gondot okoznak. Moly- és muslincacsapda folyamatosan van kint, így minimális ami a gyerek közelébe kerülhet.

Ha a férjem itthon van, akkor őt riadóztatom és miután kiröhögte magát elteszi láb alól a betolakodót. Egyéb esetben a gyerek miatt muszáj összeszednem magam, az a félelmem hogy a gyerekre mászik erősebb, mint az alapvető félelmem attól, hogy csak úgy ott van. Hányinger és hasonlók közepette, de megoldom hősiesen.

Azelőtt régen rádobtam valami dobozt és megvártam amíg a férjem hazajön.

2015. jún. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

3-as látszik, hogy nincs semmilyen fóbiád úgy igazából legalábbis biztosan.

Én egér és patkány fóbiás vagyok, de akkor is rosszul vagyok ha csak a tévében vagy képen látom. Szerencsére azt ritkábban látni azért élőben mint pókot vagy gilisztát, és a gyerek sem valószínű, hogy meg fogja fogni, de megértelek, rosszul lennék ott helyben.

És én is sikítok ha meglátok egyet, és a székre vagy asztalra is fel szoktam ugrani ha a helyzet úgy hozza :D. A kisfiam apával együtt nevetni szokott ezen, és szerintem bátor nagyfiúnak érzi ilyenkor magát, hogy ő nem fél. :)

2015. jún. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nincsenek ilyen fóbiáim. A pókokat nem szívlelem, de zsepivel kinyírom őket, és kész. A bogarat kidobom az ablakon, vagy szintén megölöm.

A zöld lombszöcskétől kissé tartok, de annyira attól sem, hogy ne merjem agyoncsapni valamivel. A gyerek előtt biztos nem visítoznék, sokkal inkább megijedek ilyesmiktől, ha egyedül vagyok. Gyerek előtt bennem lenne, hogy nem szabad megijesztenem, és felnőtt ésszel fel tudom fogni, hogy az a hozzám képest pici valami, legyen pók, szöcske, akármi, nem fog megenni. :)

2015. jún. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!