Barnabás vagy Vince?

Figyelt kérdés
Melyik név tetszik jobban? Még a Bence és a Dávid jött szóba, de abból túl sok van, nem?
2015. jún. 5. 11:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%
Csakis Barnabás :). Az én kisfiamat is így hívják. És nincs sok, legalábbis felénk nem gyakori, ellentétben a Bencékkel és a Dávidokkal. A Vince nekem nem tetszik.
2015. jún. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%
Barnabás vagy Dávid
2015. jún. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
33%

a Bertalan nem lenne szebb?

vagy vendel inkább.


de a felsoroltak közül szerintem a Vince az elfogadhatóbb

2015. jún. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Vezetéknévtől is függ a hangrend miatt. Ámbár nekem mindkettő tetszik. Esetleg kapja mindkettőt a poronty.
2015. jún. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Bence, Dávid, Barnabás: mindhárom tucatnév, ezért nálam szóba sem jöhet. Mindenképpen a Vince tetszik a legjobban.
2015. júl. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Utolsónak: 2014 -ben a leggyakrabban adott férfinevek közül a Bence 1. a Dávid 5.

A Barnabás 32. a Vince pedig 57.

A Barnabás gyakoriságban közelebb van a Vincéhez mint a másik kettőhöz... miért lenne tucatnév? Egyáltalán mi az, hogy tucatnév? Mi az ami nem tucatnév szerinted? De komolyan érdekel...

2015. júl. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A Barnabás is meg a Vince is jobb, mint a Dávid meg a Bence. Előbbi kettő számomra egyformán jó. Vince talán külföldiek számára értelmezhetőbb.
2015. júl. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Hanga123 válasza:
Barni
2015. júl. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Davidnak hivjak a kissebbik fiunkat, kulfoldon szuletett es itt nem gyakori de a magyar ismerosok kozott is csak 2.ot ismerunk minde felnottek mar.

A Barnabas az ismerosi-barati korben nagyon gyakori igy kapasbol 5 is van es mind 4 even aluli amugy sem tetszik.

Bence sem tetszik es abbol tenyleg nagyon sok van a barati korunkben csak 8at szamoltam ossze.

Vince nagyon tetszik, listas lenne ha tetszene a ferjemnek.

2015. júl. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

16-nak (csak most vettem észre, hogy megszólítottak):

Tucatnév számomra az, amiből minimum 8-10 viselőt tudnék felsorolni a közvetlen környezetemben. Vincét konkrétan egyet ismerek az ötvenes, és egyet a tizenéves korosztályból, így nem gondolnám tucatnévnek.

Ha pedig a statisztikára hivatkozol, azt tedd pontosan, és ne ragadd ki az utolsó egy év adatait, mert nem leszel hiteles.

Ha a gyakoriság mellett megnézted volna azt is, hogy hány esetben adták ezeket a neveket az elmúlt tíz évben, akkor észrevetted volna, hogy legalább kétszer annyi gyerek lett Barnabás, mint Vince. Szerintem ez azért elég jelentős különbség.

De kötözködj nyugodtan, állok elébe. Hisz végülis nem a véleményemet kérték...

2015. júl. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!