Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a "kevésbé rossz" a...

Melyik a "kevésbé rossz" a gyereknek?

Figyelt kérdés
Ha az anyuka a dackorszakban türelmetlen, nehezen boldogul a gyerekekkel, de később (kisiskolás és kamasz korban) már nagyon jó a kapcsolat, vagy ennek az ellenkezője, azaz remekül ért a kicsik nyelvén, de a kamaszaival szinte beszélgetni sem tud, és felszínessé vagy érdektelenné válik a kapcsolat?
2015. jún. 5. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Bocsi, de nem igazán értem a kérdésed. Egy picit kotyvasz.
2015. jún. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Két esetről van szó:

1- valakinek nincs türelme a hisztis kicsi gyerekeihez, de ha már nagyobbak, változik a helyzet, és nagyon jól kijönnek.

2- valaki nagyon ért a kicsikhez, nem idegesítik a hisztik, nem érzi nehézkesnek ezt a korszakot, de mire tinik lesznek, már nem tudnak egymással mit kezdeni.

Remélem így már nem "kotyvasz"... :/

2015. jún. 5. 14:52
 3/5 anonim ***** válasza:
az elso jobb
2015. jún. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Értettem a kérdésed szövegét, a tartalma inkább kotyvasz.

Egyik sem jó, és nem is nagyon tudom elképzelni, hogy bármelyik eset fennállhat a valóságban. Picit elméletinek tűnik a kérdés.

Ha egy szülő türelmes a pici gyermekhez, az alapvetően türelmes típus, hiszen a kisgyermekes szülők tudják, hogy mekkora türelmet, megértést igényel egy dackorszakos kétéves. Tehát ha valaki tudja tolerálni ezt az időszakot, az később sem veszti el könnyen a fejét, ergo, egy tini lázadásait is próbálja türelmesen, megértéssel kezelni.

Ha viszont a szülő alapból egy temperamentumosabb fajta, a dacoló kisgyermek könnyen kihozza a sodrából, annak egy tinihez sem.lesz türelme. Ráadásul a szülő-gyermek kapcsolat alapjait kisgyermekkorban tesszük le: ha ezek az alapok nem elég stabilak, abból semmi jó nem sül ki a gyermek nagyobb korában sem.

2015. jún. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Minél régebbi a trauma (rossz kapcsolat, meg nem értés, "elhanyagolás"), annál nehezebb feldolgozni. Tehát az első eset "jobb"... vagy ahogy írtad, inkább kevésbé rossz. De azért mindkét esetben illene a szülőnek fizetni a gyerek pszichológusát később.
2015. jún. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!