Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most akkor rossz apa vagyok...

Most akkor rossz apa vagyok ha mindent megveszek a gyereknek, mert megtehetem?

Figyelt kérdés
Szüleim szegények voltak mindig mások levedlett cuccait kellett hordanom és sosem lehettek úgymond "menő" játékaim, emiatt ment is a kiközösítősdi, és összességében igazán szar gyerekkorom volt. Nem akarom, hogy az enyém átélje ugyan ezt.
2011. nov. 12. 13:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs vele gond, csak ne helyettesítsd magad a játékokkal, hanem foglalkozzál sokat vele.
2011. nov. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ebben az esetben érthető, de ésszel tedd, ünnepekkor kapjon esetleg nagy ajándékot, de csak úgy drága játékokat ne vegyél neki, meg ne legyen az, hogy ha bementek boltba, akkor amit meglát megkapja, mert akkor elveszíti az érdeklődését a dolgok iránt, és nmegszokott lesz. Nekem az nokahugomat rontották így el, és ő ha bemnnek boltba (4 éves) éktelen üvöltésbe toporzékolásba kezd, mert neki KELL meglepi. tavaly is mikulás után 2 nappal, már megint ajándékokat kapott, mert KELLETT neki. Próbálj mértékletes lenni. Én úgy csinálom, hogy nekünk a szülinap karácsony a nagyobb ajándékozás ideje, akkor kapja meg a drágább dolgokat(idég lego duplo), de akkor is olyat, amit sokáig tud használni, és hasznos, bővithető stb. évközben is kap apróságot, de azok tényleg apróságok, 1 kirakó, vagy egy doboz gyurma, pár 100 forintos dolgok. Ünnepek emellett a családról, szeretetről szóljanak. ja, és az nokahugom, ha meglátja az apját, akkor 1 kérdése: mit hoztál nekem. Nem neki örül, hanem annak amit hozott. És ez szerintem sokkal rosszabb. Próbáld megtalálni az arany középutat:-)
2011. nov. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz, csak szerintem ha tényleg mindent megveszel a gyereknek, ezzel elveszed tőle a lehetőséget, hogy tényleg vágyakozzon valamire, "megszolgáljon" érte és nem igazán fog semmit értékelni. Ez pont annak a másik fele, mint amikor valaki semmit nem kap meg, van az arany középút, hosszú távon mindenképp az tesz jót a gyereknek. Később esetleg nem fogja érteni, ha elmegy barátokhoz játszani, hogy nekik miért nincs meg minden, miért kell a játékért jól viselkedni, jól tanulni stb. Egy gyerek szeret a szüleinek megfelelni és nagy önbizalmat ad neki, ha pl. rábízol egy feladatot valamelyik játékért cserébe, nem kell nagy dolgokra gondolni. A kolléganőmék marha gazdagok, mégis, ha a tinédzser fiúknak kell egy új cipő vagy bármi, akkor cserébe le kell érte vágni a füvet, vagy autót kell lemosni.
2011. nov. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak lehet, hogy így is ki lesz közösítve, mert ő lesz az a gyerek, aki minden vackot megkap, amivel majd jól felvág, és ezért fogják utálni a többiek.
2011. nov. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz apa. Viszont, azt sem nézik jó szemmel, ha egyik gyereknek mindene megvan, a másiknak meg (jóval)kevesebbre telik.Közösségtől függ. De szerinted ezektől a menő játékoktól lesz igazán jó gyerekkora egy gyereknek?
2011. nov. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
saját tapasztalat, hogy a gyerekek egymás között anyagias kis roh@dékok
2011. nov. 12. 13:40
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Ettől nem vagy rossz apa, csak sajnos nagyon jó se.

A gyereknek akkor adod meg a lehető legtöbbet, ha megtanítod rá, hogy az életben mindennek ára van, és mindent meg kell becsülni. Ha jobban becsüli azt, amiért tennie is kell valamit, akkor olyan útravalót adsz neki, ami ezerszer többet ér bármilyen drága ajándéknál.

A gyerekek amúgy nem r.ohadékok, nem túl szép ilyet mondani, és nem hiszem, hogy jó, ha másokkal hasonlítgatod össze magad, vagy a gyerekedet.

Attól, hogy Nagy Pistike egy nyekkenésre mindent megkap, és egy elkényeztetett kiskirály, még emberileg nem ér többet, mint Kis Józsika, akinek szintén megvan mindene, de mindenért meg kellett küzdenie - sőt.

2011. nov. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Nekem a szüleim mindent megvettek kb. 17 éves koromig, ha elfingottam magam, akkor már meg is kaptam. Őszintén szólva belátom, hogy sokszor én ezért semmit se tettem. Az persze a minimum, hogy 4,5 átlag, sportolás aktívan, etc.. Ezzel nem volt gond, de visszanézve tudom és belátom, hogy milyen egy kis elkényeztetett 'pic*a' voltam !!! Követeltem és csak követeltem már a végén ...

17 évesen koppantam egy nagyot és olyan ember nyitotta fel a szemem, aki rá 2 évvel meg is halt rákban, pedig fiatal, kinézetre életerős volt! Ő szegénységben, 'nyomorúságban' nőtt fel, ő azzal játszott, amit otthon talált. pl. fakanál vagy 1-2 elhasznált ruharongy..


Most 24 éves vagyok, van egy 4 hónapos gyönyörű lányom és egy csodálatos házasságom! Semmiért nem cserélnék és most már tudom értékelni az életet! Mindent megfogok adni a lányomnak, de nem követem el azt a hibát, amit az én szüleim megtettek!


Mindenkinek saját joga eldönteni, hogyan neveli a gyerekét és mit ad meg neki! Ne foglalkozz azzal, amit más mond! Őrülj neki, hogy megtudod tenni, hogy mindent megadsz a gyermekednek :))

Csak azért, ne kényeztesd el és azért "követelj" tőle majd viszonzást idővel! :)

2011. nov. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nagyon elszúrod.

Unokaöcsém és unokahúgom kap meg mindent. Hát ha láttál már fapováfal kinyitni ajándékot, na ők aztán szuperek ebben.

Sírás volt amikor a mikulás "CSAK" édességet hozott, mert hozzá vannak szoktatva a nagy értékű ajándékokhoz.

Amúgy érdekes, mert én is szegényen nőttem fel. A húgom még rosszabbul járt mert az én eleve sérült ócska játékaim kapta meg (és őt ez nem zavarta!!). Akkor engem zavart, hogy nincs ez meg az, de mai szemmel így jártam jobban.

2011. nov. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
én is szegénységben nőttem fel, néha még ma is elszomorodom, ha eszembe jut. De eszem ágában sincs mindent megadnom a gyerekemnek, csak azért, mert nekem nem volt. Hogy aztán felfuvalkodott is pökhendi csimbók legyen?Nem játékot, hanem lehetőséget adok neki (táncra, pénzkeresésre, sportra, fejlődésre) és arra nevelem, hogy egyedül is boldoguljon az életben. Osztom az előzőek véleményét. A férjem is: nem drága ajándékot, márkás cuccokat vesz a fiának, hanem babaúszásra viszi, ahol ő van vele a vízben és együtt lubickolnak.
2011. nov. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!