Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, mit szólnátok ha a 14...

Szülők, mit szólnátok ha a 14 éves (szeptemberben lesz 15) energiaitalt inna?

Figyelt kérdés

Mielőtt megkérdeznétek igen, én vagyok lány. Tegnap délután átmentem egyik barátnőmhöz és még ott volt 3 lány (osztálytársaink, nagyon jóban vagyunk). Beszélgettünk, kártyáztunk, társasoztunk de közben ittuk az energiaital. Nem ittam sokat max. 2,5 dl-t és nem is szeretnék rászokni, viszont nem volt ott se cigi se alkohol tehát "nem léptük át a határt".

Este jutott eszembe hogy mi történik ha anya megtudja. Ő sem él egészségesen, minden nap fél liter kóla (koffein miatt) emellés pár bögre kávé, sokszor gyorsétterembe járunk stb..

Szűlők, mit szólnátok? Esetleg büntetnétek a lányotokat?


2015. jún. 5. 17:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Helyesírási hibákért ne haragudjatok..
2015. jún. 5. 17:22
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem fiaim vannak, akik ilyen idősek, a lányom picit fiatalabb.

Biztosan nem örülnék,de nem is büntetnék. Egyszeri alkalommal ennyi nem árthatott.

2015. jún. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Büntetni nem büntetnék, csak elmondanám, milyen egészségtelen. (bár aki kólát iszik, az egy szót ne szóljon...)
2015. jún. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 klopusz ***** válasza:

Szia!


Ilyen korú a kisebbik lányom, mint Te.

Az, hogy én nem szeretem az energiaitalokat és túlzott fogyasztásukat ellenzem nem jelenti azt, hogy meg se kóstolhassa.

Mondjuk ő sincs oda értük, de például valamelyik nap említette, hogy ez és ez a fajta finom. Ezek szerint már ivott ilyet.


Én kategorikusan nem tiltom, de jelzem, hogy nem értek egyet vele. Megkóstolni azért szabad, én is megtettem már.


Szóval: ha csak néha-néha megiszik egy pohárnyit, miért ne?

2015. jún. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Tudom hogy nem jó, tudom hogy egészségtelen de néha "jó" :)

Igen csak néha-néha (kb. havonta vagy kevesebbszer) szóval nem minden hétvégén

2015. jún. 5. 17:37
 6/12 klopusz ***** válasza:

Na látod! Azért nem tilthatom meg én sem a gyerekemnek 100 %-osan, mert - ha alkalom adódik - én is szívesen megiszom a kólát.

Előbb a saját portám előtt kellene söpörnöm, aztán leszidni őt :)

2015. jún. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
A hugom 14, ő elég gyakran iszik. Heti 2-3x. Énis szoktam inni, anyuka létemre. Biztos hogy nem büntetnék érte, mert akkor azért is büntetni kéne, ha levegőt venne. Manapság mi egészséges, de komolyan?
2015. jún. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem örülnék neki, ahogy annak se örülnék, ha bármely felnőtt családtagom energiaitalt inna. Szerintem az egy "legműanyagabb" dolog, amit ember fogyasztani szokott. Nem ordítanám le a gyerek fejét természetesen, de mindenképp elmondanám a fenti véleményem. Ráadásul semmi szüksége rá, dolndolom, alszol éjjel és nem számítógép előtt ülsz, pláne nem dolgozol, szóval tök fölösleges. Egy rossz szokás alakulhat ki belőle, aztán majd mérgezheted magad fél életedben. Nem kell.
2015. jún. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sokat táboroztam ilyen korú gyerekekkel - már felnőttként. Elmondtam mindig, hogy az energiaital nem jó a szervezetüknek. Az a tapasztalat, hogy a szülőket nem zavarja. Már 8-10 éveseknél sem.
2015. jún. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. jún. 5. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!