Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Névadás.

Mit tennétek? Névadás.

Figyelt kérdés
Mit tennètek ha èvvekkel a gyermektervezès előtt eldöntöttètek volna a majdani gyermeketek nevèt, de egy pár a közeli baráti körötökből hirtelen babát várna ès azt a nevet adnák, amit ti èvvekkel korábban titokvan de teljes 100%ra kiválasztottatok?
2015. jún. 5. 19:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Semmit. Elnevezném a gyerekemet úgy, ahogy ezt már eldöntöttük.
2015. jún. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Hát én másikat választanék, de biztosan szomorú lennék miatta. 1000% hogy lesznek akik azt írják, hogy ez semmit nem jelent mert az teljesen másik gyerek, meg kit érdekel mennyi van belőle és ebben is van igazság, de engem zavarna. Én speciel arra törekszem, hogy legalább a szűk ismeretségemben ne legyen olyan nevű, mint aminek a gyerekemet elnevezem. Többek között, mert így van igazi név funkciója a névnek. Nem pedig az van, hogy vissza kell kérdezni, hogy melyik a sok közül, vagy külön becenevet adni mindegyiknek...
2015. jún. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Nekem megvolt a fiú nevem 15 éves korom óta. Szinte még a férjemnek sem volt beleszólása. Mivel "normális" név, ezért rábólintott.

Semmi nem tántorított volna el tőle. Akkor is azt adtam volna.


Kedves előttem szóló, ha az oviban lesz egy ugyanolyan nevű, akkor átíratod máshova? Hogy ne kelljen visszakérdezni? Esetleg valami ritka hülye nevet adsz neki, hogy elkerüld ezt?

2015. jún. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

És akkor most ne legyek a párom barátnője, mert a nővérét is úgy hívják, mint engem?! Még szoktak is szórakozni vele, hogy mikor megkérdezik, hogy hol van/ mit csinál/ stb. Zita, akkor visszakérdeznek nagy vigyorral, hogy melyik Zita? (és persze tudják, hogy kiről van épp szó)


Vagy ha valaki szeretné a fiának/lányának adni a saját nevét, akkor ne már, mert akkor honnan tudjuk, hogy kiről van szó?!


Szerintem nem számít. Nyugodtan hívjátok ti is így a gyereketeket, legfeljebb más lesz a beceneve, ha arról van szó.


#1

2015. jún. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 3-as!

A kérdésedet támadásnak érzékelem, remélem, hogy tévesen. A kérdésre válaszoltam, ami úgy szólt, hogy mit tennétek.

Csupán leírtam a véleményem a feltett kérdéssel kapcsolatban, ami láthatóan nem egyezik a tieddel. De szerencsére a világ attól színes, hogy nem fekete-fehér. Ha elolvasod a hozzászólásomat, akkor megláthatod, hogy egy szóval sem írtam azt, hogy senki a világon nem viselheti azt a nevet, mint az én gyerekem, sem azt, hogy átnevezném... A szűk családi és ismerősi körömet értettem alatta. Pláne azonos korú gyerekeknél zavarna, hiszen lehet, hogy együtt fognak játszani és úgy még inkább kavarodást okozhat. Egyébként nem tervezek extra vagy különleges nevet adni a gyermekemnek, de azt sem ítélem el, ha valaki megteszi. De úgy látszik téged pont zavar, ha más véleményen van egy vadidegen ember. Remélem kielégítő választ adtam a kérdéseidre.


További szép napot neked is:

2.

2015. jún. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi pont így jártunk. Már a baba érkezése előtt megvolt a név, mindketten azt szerettük volna. De hát egy bnőmnek hamarabb lett babája, mint nekünk és hát pont azt a nevet választották ők is. Csalódott voltam, le is mondtam arról a névről, már nem is tetszett, totál elment tőle a kedvem és semmi más nem tetszett az utónévkönyvből. Vagyis tetszett, de csak olyan átlagosan, semmi ez az! érzés. Aztán egy nap azt mondtam, nem érdekel, azt a nevet fogjuk adni, amit az elején kiválasztottunk és nem érdekel, ki adja még időközben a gyerekének.
2015. jún. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én ezért nem hangoztatom, mit néztünk ki. Bár szerintem nem egyhamar lenne belőle tucatnév.
2015. jún. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mennyire közeli barátok? Nekem a testvéremék választották ki a mi kedvenc nevünket (bár nem tudták, hogy mi mit szeretnénk), így mi lemondtunk a névről - nekem furcsa lett volna, hogy az unokatesókat ugyanúgy hívják. :)

De ha nem napi szinten találkozós barátokról van szó, akkor talán nem olyan gáz, ha ugyanazt a nevet választjátok.

Igazából itt az a kérdés, hogy titeket ez mennyire zavar. Látjátok, valakit egyáltalán nem érdekel, valakit meg igen. Csak ti tudhatjátok, nektek mennyire lenne furcsa!

2015. jún. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan jártam megvolt a fiú és lánynév is, szuper volt a férjem vezetéknevéhez is, senkinek nem mondtuk. A testvérem a "lánynevünket" adta a lányának, az unokatestvérem a "fiú nevünket" a fiának. Eléggé szomorú voltam. Mi végül más nevet választottunk a lányunknak, és nem bántam meg, mert találtunk egy nagyon egyedi nevet, ami végül már jobban tetszik mint az eredetileg kiválasztott név.
2015. jún. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat. Tudom sokak szerint nem számít a név, de szerintem igenis fontos.

A pár tényleg a legszűkebb baráti körből van.

Párom szerint akkor is azt a nevet kéne -majd-adnunk amit már kiválasztottunk. De szerintem ez nagyon furcsa.

Senkinek nem mondtuk el se a fiù se a lány nevünket, és a faluba ahonnan párom származik, ahol éltünk is egy évet, és ahol ez a másik pár máig él, nincsen olyan nevű-a lányból egysem, a fiúbár tényleg 1-2.


Engem bántana, mert ahogy az ismerősöket ismerem, senkit nem érdekelne hogy mi hány évvel ezelőtt döntöttük, mi lennénk a rosszak, ha ugyanazt adnánk. :-( elvagyok keseredve.

2015. jún. 5. 23:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!