Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Járt már valaki a Vadas...

Kuplung33 kérdése:

Járt már valaki a Vadas Kertben a gyermekével? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2013. máj. 2. 22:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Voltunk, igen, az ősszel. Az első tényleg hasznos tanácsokat ott adták, meg voltunk elégedve.

aztán jártunk helyben is egy vizsgálaton, az jobban tetszett, tényleg a gyereket nézték, vizsgálták és nem csak a vitt papírok alapján még három mondat alapján ítélték meg a gyereket.

Kértem a Vadaskerttől, hogy vegyék fel a gyereket osztályra, vizsgálják ki rendesen, de elutasították, mondván nem vettünk részt a szülőtréningen. Nem értették meg, hogy sem a kistesó sem a pénz miatt nem tudom megoldani, hogy hetente kétszer, négy héten keresztül feljárkáljak. Ígértek újabb konzultációs lehetőséget, hogy majd az autista csoport vezetőjével egyeztetnek (holott nem autista a gyerek), és holnap sms-ben megírják az időpontot. Ez volt januárban.


Azóta találtam helyben ezt a vizsgáló bizottságot, megítélték a fejlesztő ovit neki és küldik tovább az Országos Beszédvizsgálóba, ahol még alaposabban, több területet is tesztelni fognak.

Szóval a Vadast már nem fogom keresni.

2013. máj. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk autista a 11-éves lányunk és évente menni kell ellenőrzésre de most mondta a dokinö hogy mi se vettünk részt egy ajánlott szülőtréningen sem és hogy igy nem foglalkozik tovább a gyerekkel. Pedig ahova helyi pszihológushoz járunk az meg azt mondta hogy ez hülyeség mert ők csak javasolhatják ls a szülő dönt anyagi helyzete szerint. és ez miatt nem mondhatja azt hogy nem foglalkozik a gyerekkel. Mi 200km távolságból járunk fel.
2013. máj. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi tavaly a Vadaskertben kaptunk diagnózist, én nagyon meg voltam elégedve, mert hatalmas tudást tapasztaltam autizmus ügyben (sehol máshol még a közelébe sem érnek!)


Viszont amit itt olvasok a szülőtréninggel kapcsolatban, az megdöbbent, ugyanis én egyáltalán nem kaptam megfelelő tájékoztatást a szülőtréningről, holott szerettem volna elmenni. A pszichiáter azt mondta, majd jelentkeznek a szervezők, de engem nem kerestek, én kértem e-mailben információt: egyetlen egyszer elküldték az első 2 alkalom tematikáját (amire nem tudtam elmenni), és azóta se jelentkeztek, pedig tudom, hogy azóta volt már jópár alkalom, és új tréning is indult. Pedig nálunk még a nagyszülők és a pedagógusok is elmentek volna.

Az AOSZ-ban kaptam segítséget a PECS-hez.

2013. máj. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!