Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Állítólag tartozom egy havi...

Állítólag tartozom egy havi számla befizetésével a telefon szolgáltatónak, illetve a volt cégemnek. Két év múlva jött az első értesítés, hogy tartozom . Követelhetik-e még rajtam?

Figyelt kérdés
Dolgoztam egy cégnél, akik szerződést kötöttek egy telefon szolgáltatóval kedvezményes díjú előfizetésre a dolgozók számára. Amikor eljöttem onnan, le kellett számolnom a telefon előfizetésemmel a cégnél is és a szolgáltatónál is. Ezt tartozás nélkül megtettem, mindenhol "tiszta" voltam. Tudomásom szerint a távközlési szolgáltatás elévülési ideje 1 év, de arra hivatkoznak, hogy a cég kifizette "helyettem" és most nekik tartozom, mert aláírtam, hogy ők letilthatják a "tartozásomat", ha én nem fizetek. Nincs tartozásom és az elévülési idő miatt szerintem senki nem követelhet semmit. Ráadásul mivel ez lejárt követelés, nekem már nincsenek meg a régi csekkjeim, így azzal nem tudom bizonyítani, hogy nincs tartozásom. Hol és kinél, hogyan kell benyújtani az elévülési igényt?

2013. okt. 16. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Elévülési időről nem tudok nyilatkozni. Ez nem véletlen, sokaknál próbálkoznak, kollégáim is panaszkodtak már ezzel.

Elévülési bejelentés? Bíróság. Hosszú idő, de befürdenek vele, hidd el.

Jogi személytől nem tudsz segítséget kérni?

2013. okt. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, de gondoltam hátha jelentkezik valaki, aki ért is hozzá konkrétan.
2013. okt. 18. 20:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, egyértelmű. Én se tudom, hova fogom rakni azt a rengeteg csekket, meg milyen csoportosítás szerint, de szükség lesz rá...

Sok sikert. :)

2013. okt. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi:) Valaki, aki kompetens ilyen dologban, tud-e segíteni?
2013. okt. 20. 02:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!