Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Klára névről?...

Mit gondoltok a Klára névről? Tényleg túl "ósdi"?

Figyelt kérdés
Mindig is ez volt a kedvenc nevem, és szerencsére a páromnak sincs ellene kifogása, de a húgom szerint kissé régimódi. Ő a Klarisszát ajánlotta helyette, de az meg nekem túl cifra. Mit gondoltok? Szerintetek csúfolnák a kislányom miatta? Én nem érzem problémás névnek.

2015. jún. 11. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Klarissza??? Jesszusom...


Nekem nagyon tetszik a Klára.

Nálunk szóba is került, csak a Kovács miatt inkább kihagytuk a K betűs keresztneveket.

Azt meg nem is értem, hogy mit csúfolnának a Klárin, Klárikán...

2015. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Na igen... És még azt is bírom díjazni, amikor a Korda családdal jönnek... Könyörgöm, egy óvodában még megértem, ha egy Paulát lebociznak a puding miatt, mert az aktuális (bár a név ettől függetlenül jó), de egy (négy év múlva) négy éves gyerek azt se fogja tudni, hogy Kordáékat eszik vagy isszák.

Ha pedig egy idősebb ember csúfolná ezzel, azt nem is kommentálnám.

2015. jún. 11. 18:50
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy csúfolni való név. Nekem személy szerint nem tetszik túl rideg. De a Klarissza se jobb.
2015. jún. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem szép név, nem "ósdi", teljesen normális. Mondjuk nekem a Klarissza is tetszik :-)
2015. jún. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Kislányom régi ovijában is volt egy Klára, ő az anyukája után kapta a nevét. Senki sem csúfolta érte. Szerintem a Klára szebb is mint a Klarissza. Én sem érzem problémás névnek, sokkal cifrábbak is vannak.
2015. jún. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne máááááár,Klarissza!Bár én nem adnám/adtam a lányomnak,de a Klára névvel semmi gond.Bár nem mai,nem gondolnám,hogy csúfolnák érte.Ezek nekünk felnőtteknek aggályunk,a gyerekek nem így működnek.A gyerekem ovijában(Budapest)van Ferike,Gyuszi,Géza,Lackó,Anna,Karolina stb.Soha senki nem csúfolta a gyerekeket.Miért is kellett volna?!A kisebbem bölcsis,ott is annak "hagyományos,régimódi" nevű gyerekek.És komolyan mondom,jó hallani!
2015. jún. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy Klári nevű játékbabám kiskoromban:)

szerintem sokkal jobb név, mint a Klarissza!


Nem hiszem, hogy csúfolnák miatta. Itt nálunk van a 8. után is tabló és az Zoé mellett láttam Arankát is. Szóval nem ritka a régebbi név sem.

2015. jún. 12. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyon nem tetszik a Klára, de a Klarissza sem...
2015. jún. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Klára elmegy, Klarissza borzasztó.
2015. jún. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem szép név (külföldi verzióban még szebb) :)

Nem hiszem, hogy a kortársai Kordáék miatt csúfolná őt, elég idősek már ahhoz, hogy bőven ne tudják majd, kiről van szó.


Klarissza nem tetszik, túl cifra.

2015. jún. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!