Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Részmunkaidőben dolgozom. A...

Részmunkaidőben dolgozom. A mindenkori jövedelmem 70%-a kevesebb, mint a mostani gyes. Kaphatok gyest, vagy csak a gyed jár ilyenkor? Kérhetnék gyest gyed helyett?

Figyelt kérdés
2008. szept. 2. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt kapsz amit megigényelsz, csak a megfelelő formanyomtatványt kell kitölteni..a gyed csak egy lehetőség a magasabb jövedelműeknek, de a gyest a baba3 éves koráig lehet kérni onnantól , amikortól megszületik..

GYES



Jogosult rá a szülő a saját háztartásában nevelt gyermek 3. életévének betöltéséig, ikergyermekek után a gyermekek tankötelessé válása évének végéig, tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermek 10. életévének végéig.


1. Igénybejelentés

2. 2. sz pótlap

3. az igénylő személyi igazolványa

4. az igénylő lakcímkártyája

5. az igénylő adóazonosító jelét tartalmazó kártya

6. a gyermek(ek) eredeti születési anyakönyvi kivonata;

7. az igénylő és a gyermek(ek) TAJ kártyája

8. magánnyugdíjpénztári belépési nyilatkozat záradékolt példánya


A gyes összege megegyezik a mindenkori öregségi nyugdíj összegével: 2008. január 1-től 28.500,- Ft, melyből a nyugdíjjárulék 9,5 %, a nettó havi összeg tehát 25.792,- Ft.


Igénylés: A munkáltató családtámogatási kifizetőhelyén, vagy annak hiányában a lakóhely szerint illetékes Magyar Államkincstár Megyei Területi Igazgatóságánál.

Ezt találtam. remélem segítettem.

2008. szept. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2008. szept. 3. 17:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérhetsz, nekem is kevesebb a gyedem, ezért gyesen vagyok mindjárt.
2008. szept. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!