Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezmény 2011éveb...

Családi adókedvezmény 2011éveben? Ezt igénybe lehet venni akkor is ha TGYÁS és GYED a jövedelmem? Illetve apának meg nyugdíja van? Nem igazán tiszta ez nekem.

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, te adózol, igénybe tudod venni. Itt a nyomtatvány:

[link]

2011. jan. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm. és meg is éri igénybe venni? mert annyi minden negativat olvasok a neten hogy már teljesen be vagyok zavarodva. a könyvelönk meg azt mondja h nem lehet, mert a tgyás és gyed adomentes :S háát nemtudom mit kinek higgyek, és legfőképp h hogy tegyek.
2011. jan. 10. 11:37
 3/8 anonim ***** válasza:
max gyed adója kb 6 ezer 78knekem 6 ezer valamennyi), tgyás is adózik, de csk az adó erejéig vehetd igénybe az adókedvezményt.
2011. jan. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Már ne haragudjon meg a könyvelőd, de akkor nem igazán ért ehhez a részéhez.. A Tgyás, Gyed is jövedelem, és bizony adózik, csak kevesebbet, mint a "normál" bér. De ahhoz, hogy igénybe tudd venni az egészet, a max gyedet kell kapd, bruttó 109 E Ft-ot 1 gyerek esetén. Nincs olyan, hogy megéri/nem éri, csak akkor, ha nincs ennyi jövedelmed, akkor érdemes a párodnak kérni. (Feltéve, ha neki több van..)
2011. jan. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12:29-es vagyok. Még annyit, hogy ezt pont ma, a HR-es kollegámtól kérdeztem meg (én is gyeden vagyok). Az első válaszoló által belinket nyomtatványt kell kitölteni- nyilatkozni kell- különben nem kapod meg. Vmint a párod munkáltatójának is látni kell, hogy melyikőtök igényli. Amúgy meg is lehet osztani az összeget, ha pont úgy jön ki, hogy mindkettőtöknél csak mondjuk a fele tud lejönni az adótokból. Illetve több gyerek esetén a gyerekek után is megosztható, úgy, hogy egyik után Te, a másik után a párod kéri.
2011. jan. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Apa jelen esetben nem adózik, hisz nyugdijas.

A könyvelő meg nem ért a szakmájához. A TGYÁS és a GYED pont úgy adózik, mint a fizetésed. Nem jobban, nem roszabbul, nem kevesebbet. Vagyis mivel az összeg kevesebb, mint a béred, igy valóban kevesebb az adód is...

Szóval töltsd ki a nyomtatványt és add le a cégednél!

2011. jan. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

11:56-os

én is holnap megyek be a munkahelyemre kitölteni

2011. jan. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm. akkor is a cégnél kell leadni ha ez egyéni vállakozó és nem kifizetőhely?
2011. jan. 10. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!