Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hova menjek? Már december óta...

Pupkayné Barbi kérdése:

Hova menjek? Már december óta nincs jövedelmem,26 hetes terhes vagyok.

Figyelt kérdés

Munkahelyemet (vendéglátás), augusztusban ott hagytam, nem tudtam, hogy már várandós vagyok -persze csak 4 órára voltam bejelentve-. A munkanélkülim decemberben lejárt, és minden tartalékom mára elfogyott.

Hova forduljak segítségért?

Előre is köszi a segítséget!


2011. febr. 6. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Önkormányzatnál kérdezz rá, milyen támogatást igényelhetsz.
2011. febr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

Már ne haragudj, de ha decemberben lejárt a munkanélkülid, ezt valószínűleg már akkor is tudtad, pláne azt, hogy várandósan azért ez így mégse oké, most meg már február van... És ha már most elfogyott a tartalékod, akkor miből fogod nevelni a babád és eltartani magatokat, ha nincs jövedelmed? Nem kellett volna erre egy kicsivel előbb gondolni???


Egyébként meg egyszeri segélyt szerintem a helyi önkormányzatnál rászorultsági alapon biztos, hogy kaphatsz.

A védőnő és a családsegítősök tudnak segíteni babaruha, pl. kölcsön mérleg vagy ilyesmiben is.

Ha tudsz nyelveket pl. vállalhatsz fordítást vagy ha gépelni, akkor adatrögíztést, az nem megterhelő 26 hetesen sem.

És hát szülés után nem tudom, passz. Én lehet azért nem gondolkodnék a 3 évig babázok otthon témában a helyedben, ha nincs anyagai segítségem máshonnét, hanem bölcsibe adnám és elmennék dolgozni.

2011. febr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elnézést, de nem azt írtam, hogy nem fogom tudni felnevelni a gyermekemet!!! És hogy nincs mellettem senki...

A baba fogadására már megvan minden, azért fogytam ki elsősorban.

És nem hinném, hogy egy kérdés alapján bárkinek is felelőtlennek kell tartania!

Köszönöm!

2011. febr. 7. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!