Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves Anyukák, van köztetek,...

Kedves Anyukák, van köztetek, akinek sikerült a megromlott házasságát/kapcsolatát megjavítani, és azóta is működik?

Figyelt kérdés

Kizárólag anyukák tapasztalataira vagyok kíváncsi. Én úgy érzem, nincs visszaút, és most nem hiszem, hogy van erre megoldás. 2 gyerekem van, olyan nagyszülők, akiktől semmilyen támogatást nem várhatok, inkább rontanak a helyzeten. Napról-napra rosszabb, és nem tudom elképzelni sem, hová fajulhat ez pár év alatt. Nem akarok úgy élni, hogy folyton háborúznom kell, nem akarom ennek a légkörnek kitenni a gyerekeimet. Közben pedig nem akarom, hogy elveszítsék az apjukat, de a gyűlölködés mindent elvesz tőlük.

Akinek valóban sikerült, hogyan csinálta? Mi motiválta?


2015. jún. 27. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire romlott meg, és hogy mindketten rendbe akarjátok-e hozni...


Nekünk is voltak mélypontjaink a gyerek születése után, de most jobb a kapcsolatunk, erősebb a szerelmünk, mint valaha...

2015. jún. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Hasonló helyzetben vagyok, ha gondolod, írj.

25/N

2015. jún. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én azért használtam a megromlott kifejezést, mert ez fejezi legjobban azt, amit érzek. Én úgy gondolom, hogy ami elromlik, nem lehet ugyanolyan és jobb meg semmiképp, mint amikor még jó volt.

Nem hullámvölgy, ez tendencia. Szerintem a hullámvölgy normális egy kapcsolatban, ami nálunk van, az nem az.

2015. jún. 27. 14:51
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha így àllsz hozzà persze hogy menthetetlen
2015. jún. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem érted. Nem a hozzáállásomtól függ sajnos, bár gondoltam, hogy megjelenik majd hasonló okoska, és azt gondolja, ezen múlik. Egy hosszú folyamatról van szó, nem arról, hogy duzzogunk, mert az egyik csúnyán nézett.

A kérdésem nem ez, hanem az, hogy van-e valaki, aki ilyen helyzetből mégis vissza tudta csinálni. Ha igen, hogyan?

Ha nem érted, nem baj, csak akkor ne oktass.

2015. jún. 27. 16:32
 6/11 anonim ***** válasza:

Csak így nehéz válaszolni, hogy nem tudjuk, hogy mit takar a "megromlott" kifejezés?

Meg hogy nem tudjuk a miértet? (Elhidegülés, megcsalás, bántalmazás, stb...?)

2015. jún. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a konfliktuskerülés és pár ember szarkavarása odáig juttatott minket, hogy a férjemmel úgy összevesztünk, hogy elköltözött.

Na innen rendbetenni és a több éves szart kilapátolni nem kis munka volt, de sikerült.

2015. jún. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyàlltalàn nem oktatalak! De a szavaidból nem az jött ki hogy igazàn meg akarod oldani. Ha alapból úgy gondolod hogy ami megromlott, elromlik, nem lehet ugyanolyan és jobb meg semmiképp akkor mif is szeretnèl??

Ha minimum olyan sem lehet mint règen, akkor miről bezsèlünk.

Nem tudom nàlad mi a megromlott, nàluk nem volt idønk egymàsra, fàradtak voltunk, èn depis kiàbràndult a vilàgból miutàn koraszülött hàrmasikreim szüpettek, ès csak a fiunk èlte túl. Úgy gondoltam ő nem is èrzi azt amit èn, neki nem ks fàj, pedig csak màskèp dolgozta fel...csúnya dolgokat vàgtam hozzà, folyamatosan veszekedtem, egy idő utàn persze ő sem bírta ès folyamatosak lettek a bajok, majd egyszer csak eldöntöttem nem hagyom a 11evet veszni, őt vàlasztottam ès ennek oka van! Most olyan mintha az màsfèl èv meg sem törtènt volna...

Persze ez nem alap szituàció...

2015. jún. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Meg kellene értetned a férjeddel, hogy a gyerekek miatt félre kell tenni minden gyűlölködést. A gyerekek fejlődésére teljes mértékben káros, ha a szüleik egymás iránti gyűlöletét látják és érzik. Mindkettőtökre vonatkozik, hogy a sérelmeket félre kell tenni és a kapcsolatotokat, beszélgetéseteket leredukálni a gyerekekkel kapcsolatos dolgokra. Legyen csak ez a téma kettőtök között.
2015. jún. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Akkor újra: attól, hogy én így gondolom (hogy ami elromlott, nem lehet ugyanolyan), még nem biztos, hogy igazam is van. Ezért kértem az ellenpéldát.


A problémát nem szeretném részletezni, bántalmazás vagy hasonló nincs. Inkább elhidegülés, érdektelenség. Hosszú lenne elmagyarázni. Régóta vagyunk együtt, van 2 szuper gyerek, nekem ők nagy örömforrás, bár természetesen fárasztó, hogy mindig minden csak rám marad. Olyan vagyok, mint egy egyedülálló anya. Amikor apa ritkán itt van, csak veszekszünk. Dióhéjban ennyi.


Köszönöm a válaszokat.

2015. jún. 28. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!