Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az hogy mindenhol...

Miért van az hogy mindenhol azt hangoztatják hogy egy anya legyen külön is a gyerekétől, ápolja a kapcsolatát, figyeljen kicsit magára is stb. de ez mégse megy mert rossz érzést okoz?

Figyelt kérdés
Úton mentén ezt hallani mostanság hogy nem attól lesz jó anya valaki ha egyfolytában csak ő van a gyerekével (nyilván nem a pici pár hónaposra gondolok aki ha mondjuk még anyatejes is akkor nehezen bízható azért másra). És az elv teljesen jól is hangzik meg érthető hogy ne csak a gyerekről szóljon az egész élet de mégis akkor miért megy olyan nehezen nekem is de másoktól is hallottam hogy ha vkire rá is bízzák a kicsit folyton ott járnak a gondolatai, nem tud kikapcsolni, rohan haza hozzá stb. Akkor most melyik érzésünkön kellene "erőt venni" tehát mivel teszünk jobbat magunknak, a párkapcsolatnak, a gyereknek, ha elengedjük azért akkor is ha nekünk fáj vagy ha a szívünkre hallgatunk?
2012. nov. 30. 08:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked rossz érzés otthagyni tehát ez az erősebb érzés akkor neked nem kell.

Nem vagyunk egyformák.

Van akinek egyszerű stb van akinek meg nem.Úgy tűnik te ebbe a csoportba tartozol ebben sincs semmi rossz.

2012. nov. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván attól is függ, hogy hány hónapos piciről van szó.:)


És szerintem a lényeg, hogy mindenki jól érezze magát. Meg persze sok család, aki ezt mondja annak remek a kapcsolata a nagyszülőkkel. Nálunk ha akarnám sincs kire hagyni. Az én anyukám meghalt, a férjemé meg nem az a nagyi típus, egy havonta találkozunk 2-3 órára.

Így nincs is meg az a kapcsolat köztük, hogy rá tudnám bízni őket, a gyerekeimnek idegen a nagyi.


AMúgy meg egy idő után, amikor a gyerek már 3-4 éves, és tényleg szívesen megy el másokkal sokkal könnyebben el fogod tudni engedni.:)

2012. nov. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Arra gondolok hogy azt mondják minél később vigyáz rá más is annál rosszabb lesz meg mondjuk a szülők párkapcsolatának se feltétlen a legjobb ha évekig semmi kettesben töltött programuk nincs. Ez most onnan jött hogy a lányom 3.5 éves most kezdtük az ovit és terhes vagyok a kistesóval. És soha egy percet se volt mással. És nagyon rosszul viseli az ovit nem biztos hogy csak ezért de lehet a másodikkal már másképp csinálnám.
2012. nov. 30. 08:58
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
Ha neked rossz érzés bárkinél otthagyni egy kicsit a gyereked, akkor ne tedd. Úgyis csak akkor tudsz majd pihenni, kikapcsolódni, ha már el tudod engedni Őt egy kicsit. Én gond nélkül rábízom pár órára a szüleimre az 5,5 hónapos babámat, ha ügyeket kell intéznünk vagy esetleg csak elakarunk menni ebédelni (eddig 2x voltunk), de nekem nagyon jó a kapcsolatom velük, teljesen megbízom bennük és tudom, hogy imádják a fiamat és Ő is a nagyszüleit. Szerintem mindenki máskor érik meg erre.
2012. nov. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez már a másik véglet, hogy 3,5 éves koráig 0-24ben veled volt. Egy 3 hónapost nem kell ismeretlenre bízni napokra, de azért az is túlás amit ti csináltatok.


Anyaként már nem csak azt kell nézni hogy mi a jó neked, hanem azt is hogy mi a jó a gyereknek. Ez nem jó neki. Kell hogy legyen mással, szerencsés esetben nagyszülőkkel. Nem csak magad, magatok miatt hanem a gyerek miatt is.


Ezért hangoztatják, hogy kell a külön idő is. Nem feltétlenül a szülők kényelme miatt, hanem a gyerek miatt is.


OFF: érdekes, én mindenhol azt hallom hogy szaranya aki rá meri bízni a gyereket a nagyszülőre, meg hogy "minek szült az ilyen, ha csak arra képes hogy lepasszolja". 1 éves a lányom, sosem aludt még nélkülünk de pár órákra, most már fél napra is elvan a nagyszülőkkel. Ez mindenkinek jó szerintem.

2012. nov. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 3 hónapos kora óta eljárok edzeni, ami azt jelenti,hogy heti kétszer másfél órát a nagyszülőkkel van!

Nem mondom,hogy nem jut eszembe edzés közben a fiam, de közben jól is érzem magam, mert az másfél óra csak rólam szól, a gyerek meg imádja a nagyszüleit!

Soha nem volt lelkiismeret-furdalásom ezért!

2012. nov. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Most olvastam el a hozzászólásodat, így már kicsit más a helyzet, azt hittem pár hónapos babáról van szó. Ne haragudj, de tényleg túlzás, hogy 3,5 évesen még senki mással nem volt, valószínűleg ezért is szokja meg nehezen az ovit. Próbálj a következő babánál egy kicsit elengedőbb lenni, neki is jobb lesz.
2012. nov. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Illetve 4. válaszoló, bocsánat :-)
2012. nov. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi na én is tudom hogy túlzás nem is ez volt a kérdés :) Hanem hogy ilyenkor felül kell emelkedni azon amit én érzek és igenis "le kell passzolni másnak" hülye szó de nem tudok jobbat...akkor is ha nekem az rossz érzés? ez lett volna a kérdés lényege.
2012. nov. 30. 09:30
 10/18 anonim ***** válasza:

9-re: igen, én úgy gondolom hogy rá kell bízni másra.

Mi fokozatosan csináltuk: jöttek a nagyszülők vagy mi mentünk hozzájuk, és amíg aludtunk, ettünk addig velük volt a baba. Aztán lefutottam a boltba - volt egy listám, kb a 3/4-ét nem vettem meg mert úgy éreztem órák óta elindultam :-)

Amikor beállt a napirendünk (igény szerint szoptattam), akkor elmentem tornázni heti 3-4x, amikor a férjem volt/van vele. Aztán a hétvégén nagybevásárlás, mozi, ebéd kettesben a párommal. Az első pár alkalommal valóban nem volt akkora élmény, de később már igenis élveztem.

2012. nov. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!