Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2.5 éves gyermekem szeptembert...

2.5 éves gyermekem szeptembertöl oviba megy, de sajnos a pelus elhagyással sehogy nem tartunk? tippeket bevált módszert kérnék

Figyelt kérdés

Hajlandoságot se wc, se szükitö, se bili, se bugyi. meg vagyok löve hogy kezdje neki?

Ha levezsem a pleust teljesen kiakad hogy nincs rajta nem biroma figyelmét elterelni rola.

jelzi ha elvégezte dolgát dehát a pelnkába sajnos és nem elötte szol hanem utána


2015. jún. 28. 10:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen mindegy,hogy mivel próbálkozol,ha a gyerek még nem érett meg rá,akkor nem fog sikerülni,csak még jobban összezavarod.
2015. jún. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%

Miert irattad be ilyen hamar oviba ha meg sehol se tartotok?

Probalkozhatsz vele de ha meg nem akarja nem sokat tudsz csinalni.

2015. jún. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
11%

Na jó, de szeptembertől oviba megy, oda meg nem mehet pelussal.

Közeli rokon gyereknél is ugyanez a probléma, ő már lassan 3 éves.

Ha jelzi, hogy elvégezte a dolgát, akkor elvileg meg kellett érnie rá.

2015. jún. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nekem is 2,5 éves a lányom, szintén szeptemberben kezdi (remélem) az ovit.

Ő se akart a bilire ülni, én úgy vettem rá, hogy beszéltünk sokat az óvodáról, milyen jó lesz ott a sok gyerek közt játszani, elmentünk nyílt napra is, látta milyen, várja már nagyon.

Megbeszéltem vele, hogy az óvodába csak olyan gyerek mehet, aki már "nagylány", nem pelenkába pisil, kakál, hanem bilibe, wc-be.

Így rá lehetett venni a bilizésre.

2015. jún. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy jelzi, hogy bekakilt, nem egyenértékű azzal, hogy érett a szobatisztaságra és érzi az ingert. Már egy másfél éves gyerek is szól, mert zavarja, szúrja a kaki. Előtte kell szólni, nem utána.
2015. jún. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

2! Kénytelen volt beíratni, mert különben nem vennék fel.


Hagyd egy pár hétig. Ha nem érett rá, nem lesz előbb szobatiszta hiába erőlteted. Viszont a délutáni alvásnál sem kaphat az oviba pelenkát!

2015. jún. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

6os, arra ertettem h miert iratta be ha esely sincs a szobatisztasagra, raer volna egy evvel kesobb is. Az en lanyom is 2,5 evesen megy oviba, de azert mertem beiratni mert nappalra mar szobatiszta volt.

Amugy nalunk is ugy ment h sokat beszeltunk rola, bilis dalokat neztunk, bolcsiben latta a tobbieket is igy konnyen ment és vevo volt a dologra. Ha sokat mondogatod neki se erdekli? Babakat ultettunk bilire es pisiltettuk, aztan mondtam h o jon. Jutalmaztam ha elvegezte a dolgat ugyesen. Ezek kozul egyik sem jon be?

2015. jún. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Szeptemberig van még egy kis idő azért. Mi nem erőltettük, csak mondogattuk, hogy majd milyen jó lesz bugyiban, pelus nélkül, stb. Nekünk egy hónap alatt magától leszokott így, már az éjszakai szobatisztaságnál tartunk. Kilátásba helyezhetsz valami jutalmat neki, de ne szabd feltételhez, vagyis ne azért, ha wc-be pisil, kakil, hanem hogy ha nincs pelusa, szép bugyikat hordhat, maga választhatja ki, játszhat majd a szuper ovis játékokkal, ilyesmi. Az elején mi is levettük róla, mondván itt a jó idő és szokták is javasolni, de nálunk nem ez használt, hanem az hatott rá, amit mondtunk neki. Viszont lazán vettük, szerintem te se stresszelj rá, mert az lehet, hogy még nagyobb ellenállást vált ki, főleg ha éppen dackorszakban van a gyereked. Egyébként meg tényleg alap, hogy a gyerek érett legyen rá.
2015. jún. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, meg kell, hogy érjen rá.

Ha erőlteted lehet csak rosszabb lesz.

2015. jún. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A bili, sima wc szűkítő a fiamat sem nyűgözte le, nem akart ráülni. Aztán kapott egy lépcsős wc szűkítőt, na, ez nagyon megtetszett neki. Elkezdtem hónapokkal ezelőtt, hogy este fürdés előtt pisiljünk a wc-be. Mindig nagyon megdicsértem :)

Én sem tudtam, hogy álljak neki az egésznek, hiszen ő nem szólt napközben, hogy szeretne a wc-be pisilni, mindig csak este volt pisi, napközben hiába is kérdeztem. Egy barátnőm mondta, van már tapasztalata, hogy vegyem le a pelusát, mert magától úgysem fogja levetetni :)

Vettem neki alsónacikat, mutattam neki, hogy milyen szépek, nagyfiúsak, mennyivel jobb, mint a pelus stb. Kérdezgettem, hogy melyiket szeretné felvenni és egyik nap a kisgatyát kérte. Persze az elején minden pisi bement, naponta kismillió ruhacsere. Elején észre sem vette, legalábbis nem szólt, pár napra rá már utólag szólt. Sosem szidtam le, mindig dicsértem, ha szólt. Aztán mostmár szépen előre szól, ha nagyon sokat ivott, vagy belemerült a játékba van, h pár csepp bemegy, mielőtt elérjük a wc-t. Mindig nagyon megdicsérem és valamit vicceset találok ki neki a wc-n, szeret oda járni :) Na meg ő húzhatja le a wc-t, az külön műsorszám.

Nappalra itthon nem kap már pelust, alváshoz igen, bár a délutáni ált. száraz. Kintre kap pelust, de már nem sokáig, mert ált. az is száraz szokott maradni...

2015. jún. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!