Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2.5 éves gyermekem szeptembert...

2.5 éves gyermekem szeptembertöl oviba megy, de sajnos a pelus elhagyással sehogy nem tartunk? tippeket bevált módszert kérnék

Figyelt kérdés

Hajlandoságot se wc, se szükitö, se bili, se bugyi. meg vagyok löve hogy kezdje neki?

Ha levezsem a pleust teljesen kiakad hogy nincs rajta nem biroma figyelmét elterelni rola.

jelzi ha elvégezte dolgát dehát a pelnkába sajnos és nem elötte szol hanem utána


2015. jún. 28. 10:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

6-os vagyok.


Talán azért íratta be, mert vissza kellett mennie dolgozni ez eszedbe sem jut? Én is veirattam volna májusba attól, mert még nem szobatiszta, szeptemberig van idő és nem rehetem meg, hogy 1 évig pluszban itthon üljek, mert nem várnak meg amunkahelyemen. Ha te nem dolgozol, az szuper, de más nem biztos, hogy megteheti. Ne adj ilyen tanácsot ha nem dolgozol.

2015. jún. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondoltam h ezzel jössz, nem tudom miért támadsz, és miért vagy lekezelő. Létezik bölcsi is. Ezért kérdeztem a KÉRDEZŐT! h miért oda viszi? Főleg h semmi esélyt nem lát a szobatisztaságra. Nem tudom itt ha az ember kicsit is kérdez vmit vagy talán nem érti ugyanazt a gondolatmenetet akkor jönnek a habzó szájú védőszentek, ami oké, de semmi sértőt nem írtam. Le is pontoztatok rendesen, mondjuk ez sose érdekelt. De az h te itt osztod nekem az észt?? A kérdezőtől kérdeztem vmit, nem pedig a te feltételezéseidet. Ilyen egyszerű, és ha nem sikerült volna végig olvasni, próbáltam is segíteni neki. De úgy látom a kérdező sehol sincs.
2015. jún. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerek érett a szobatisztaságra, akkor nem kell trükközni, jutalmazni, nem pisil be naponta 5x heteken keresztül, nem utólag szól. A gyereked nem érett a szobatisztaságra és valószínűleg az óvodára sem. Nem véletlenül 3 éves kor fölött kezdik az óvodát.
2015. jún. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
13-as, 12-es vagyok. Kb erre akartam én is kilyukadni amit írtál.
2015. jún. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem tartozik ide szorosan, egy osztrák példát felhozva. Szintén 25 fős csoportok vannak, 2-5 és 6 év közötti gyerekekkel, minden csoport mindössze 1 óvónővel. Mivel sokszor a bölcsisek is együtt vannak az ovisokkal, ezért ott nem téma a szobatisztaság. Amíg egy gyerek bepisil, bekakil, addig természetes, hogy cserélik a pelusát. De ott az egész gyes rendszer más, mert legkésőbb a gyerek 2 éves koráig vissza kell menni dolgozni az anyának. Az, hogy egy család egzisztenciája (bár rövid távon, de akkor is), az anya állása a gyerek szobatisztaságától függjön, mint nálunk, az egyszerűen nonszensz.
2015. jún. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ebben teljesen egyetértek. Igazad van utolsó.

Mondjuk a bölcsi ennyivel jobb választás hiszen ott nem feltétel a szobatisztaság. Erőltetni meg nem lehet szerintem. Vagy megérett rá vagy nem. Bnőm kisfia 3 éves volt januárban és márciusban lett teljesen szobatiszta, nappalra, éjszakára, egyik napról a másikra. A lányom 20 hónaposan lett nappalra. 1,5 hónapja napközbeni alváskor, és 2 hete éjszakára. Lassan 29 hónapos. És egyszerre mennek ősztől oviba. Nem mindegy milyen a gyerek.

2015. jún. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!