Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anya, akinek...

Van itt olyan anya, akinek sebet ejtett a lelkén, hogy élettársi kapcsolatban szült? Hogyan kezelték a kórházban a gyermek családnevével kapcsolatos ügyeket? Gyámhivatal bekapcsolódott?

Figyelt kérdés
2015. jún. 30. 15:47
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de nem igazán értem, a gyámhivatalnak és a gyerek nevének mi köze a dologhoz?

Élettársi kapcsolatban élünk a párommal már 8 éve, a fiúnk lassan 6 éves lesz. Még a terhesség 27. hetében megcsináltattuk az apasági nyilatkozatot, a gyerek családneve így a párom családneve lett.

Nem is tervezünk összeházasodni, kivéve ha a második gyerkőc lány lesz, vagy ikrek lesznek. :D Nekünk nem fontos a házasság, a gyerkőc is szerető családban nő fel.

2015. jún. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint nem így szültem, de több barátnőm, ismerősöm szült élettársi kapcsolatban, az újszülött osztályon is sok anyukának élettársi kapcsolata volt, apasági nyilatkozattal. Soha nem hallottam olyanról, hogy ettől bárkit máshogy kezeltek volna, vagy a gyámhivatal bekapcsolódott volna.
2015. jún. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

A gyámhivatal úgy jöhet a képbe, hogy nincs apasági nyilatkozat.

A házasság fontos szerintem, mert védi az érdekeiket például ha megözvegyülsz.

2015. jún. 30. 15:55
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

De ha szerinted fontos, akkor miért nem házasodtok meg?

Apasági nyilatkozatot meg szintén lehet tenni, ott min múlott, hogy nálatok hiányzott?

2015. jún. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek családneve meg végképp nem számít. Lehet csak az apáé, csak az anyáé vagy kötőjelesen mindkettőé. Ennek nincs köze az apaság elismeréséhez.

Nálunk kötőjelesen kapta, egyedül azért kérdeztek vissza háromszor, mert annyira kacifántos az én vezetéknevem, hogy mindig félreértik - végül így is rosszul írták rá a karszalagra :) De a hivatalos iratokon már jól szerepel.

2015. jún. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Akik élettársi kapcsolatban éltek, nem érzitek úgy, hogy nem vagytok elég fontosak? Hogy kicserélhetőek vagytok könnyedén? A válási procedúrát jobban meggondolatlan az ember. Engem meg az élettársam szó szerint kilökött az utcára.
2015. jún. 30. 16:02
 7/33 A kérdező kommentje:
*meggondolatlan helyett meggondolja
2015. jún. 30. 16:04
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Házasságban élek, én is pont annyira vagyok "kicserélhető", mint az a nő, aki nem házasodott össze a párjával. És tudod ez a tudat valahol örömmel tölt el. Mert ha már annyira rossz minden, hogy "ki kell cserélni" akkor tegyük, ne rontsuk tovább egymás életét.
2015. jún. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy érzem, hogy ne azért ne cseréljen le a párom,mert hosszú a válási procedúra. Azért ne cseréljen le,mert szeret és velem akar élni.
2015. jún. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Természetes, hogy azért legyen velem, mert engem akar. Nem is ez a baj.

Hanem konkrétan az, hogy nem akar apasági nyilatkozatot tenni. Hosszú évekig tartott a kapcsolatunk és talált másvalakit, aki elvarázsolta szexuálisan.

Pedig ő akarta a gyereket.

2015. jún. 30. 16:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!