Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha elismerem az apaságot,...

Ha elismerem az apaságot, viszont egy DNS teszt szerint mégsem én vagyok az apa, akkor minden további nélkül "felmondható" az apaság és annak kötelességei? (gyerektartás etc)

Figyelt kérdés
Normális válaszokat kérek mert ha enyém a gyerek felnevelem ahogy kell, viszont más kölyke miatt biztos hogy nem fogok többet dolgozni...

2015. júl. 1. 06:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Ne ismerd el az apaságot, amíg nincs meg a DNS-tesz! Ha tied a gyerek, akkor a tartásdíjat visszamenőlegesen is kitudod fizetni, de ha nem a tied, akkor elég nehéz visszakapni, amit eddig kifizettél.
2015. júl. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 intrepid ***** válasza:
0%
DNS teszt nélkül, ha csak egy kicsit is bizonytalan vagy, ne ismerd el. Elég gyakori a nőknél, hogy felcsináltatják magukat, és utána próbálnak egy balekot találni, akire ráakasztják a zabigyereküket. Engem is próbált valaki így megvezetni, de nem stimmeltek az időpontok, mert a nőgyógyász azt írta le, hogy 3 hónapos a magzat, én meg nem ismertem még 2 hónapja sem a tiszteletreméltó hölgyet. Utána a tiszteletreméltó hölgy, angyalcsinálóval megszakíttatta a terhességét.
2015. júl. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha apasági nyilatkozatot teszel, akkor az jogilag ugyanolyan, mintha a gyermek házasságban született volna, tehát mindkét félnek ugyanolyan jogai és kötelezettségei vannak a gyerekkel szemben. Csak a bíróság bonthatja fel, de természetesen visszavonható. Nekem ezt mondták az anyakönyvi hivatalban kb. egy hónapja.
2015. júl. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván van okod a bizonytalanságra. Ebben az esetben nem nyilatkoznék addig, míg nincs meg a teszt eredménye.
2015. júl. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A lényeg hogy ha kiderül hogy nem én vagyok az apa, akkor megúszhatom. Viszont mivel "balhé" nélkül akarok róla megbizonyosodni, esetleg van rá mód hogy halasszam feltünés mentesen az apasági nyilatkozatot? Vagy ennek mi a mente? Be kell menni valahova és ott helyben írásos nyilatkozatot írni? Ha így megy, az lenne a legjobb mivel sokat dolgozom és tudnám húzni az időt amíg megjön a DNS vizsgálat eredménye.
2015. júl. 1. 10:14
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, be kell mennetek az illetékes anyakönyvi hivatalba, időpontot nem kell kérni, simán nyitvatartási időben és ott kitöltitek a papírokat (azt hiszem 3 példányban - 1 neked, 1 az anyának, 1 a hivatalban marad), majd ezt a papírt viszitek a kórházba, amikor születik a baba és akkor az apa nevére kerül. Az időt gyakorlatilag a szülés napjáig tudod húzni, hiszen a papírokat egyből kiállítják, nem kell rá várni. Ha ennyire bizonytalan vagy, akkor mindenképp várd meg a DNS teszt eredményét, kevesebb gond van vele, mint utólag visszacsinálni az egészet. 3-as voltam.
2015. júl. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Keresetet kell benyújtani a bíróságra.
2015. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból... Anyuka tudja, hogy nem vagy biztos a gyerekben? Miért merült fel benned a gyanú? Mikor lesz a DNS-teszt?
2015. júl. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Apasági nyilatkozatot az anyakönyvi hivatalban kell tenni és mind a 2 szülő személyesen kell hozzá. Ha nincs apasági a szüléskor akkor az anya nevét kapja a gyerek, ha jól tudom utána már csak név változtatással együtt lehet a gyereket a nevedre venni és azt hiszem 10 000 Ft. Tehát anyukának így fel fog tűnni, hogy nem akarod a nevedre venni a gyereket.

Miért kételkedsz, hogy a te gyereked?

2015. júl. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Azért vagyok bizonytalan az apaságomban (hűségében) mert túlzásba viszi a féltékenységet, feltünően gyorsan zárja be a beszélgetéseket facebookon amiket "megmutatott" amikor kértem, viszont feltűnt hogy törli az üzeneteket. Ezt kérdőre vontam hogy miért ha nincs félni valója, erre azt a választ kaptam hogy megszokásból (amit velem beszél azt nem törli). A másik ami zavar hogy nem igazán utasítja el a bókokat, a harmadik ami miatt nagyon elgondolkoztam a következő: Egy állítólagosa CSAK barátja hirtelen eltűnt, aztán hozzátartozóin keresztül szólt barátnőmnek hogy börtönbe került. Egy éve költöztünk össze (ő költözött hozzám). Na már most egyszer csak egy érdekes levelet találtam: kapcsolattartói valami... rákérdeztem hogy ez mi? Azt mondta hogy csak egy barát és hogy nem akarja megbántani azzal hogy elutasítja a kapcsolattartást mert a srácnak " sokat jelent hogy foglalkozik vele valaki". Elmondtam hogy ez biztos hogy nem baráti kötődés a srác részéről és hogy örülnék ha megkérdezne engem is legközelebb mielőtt egy sittesnek kiadja a lakhelyem. "Megértette" és a srác rokonain keresztül szólt hogy nem tarthatja a kapcsolatot vele mert nekem nem tetszik a dolog. Na de összességében amiért bizalmatlan vagyok az azért van mert folyton Ő féltékenykedik, miközben ilyeneket csinál. Többször téma volt hogy ő gyereket akar tőlem stb, volt h elsírta magát hogy gyereket akar (egyszer fantom terhessége is volt). Na de ezek nagyon arra a típusú nőre utalnak, aki félrek*r, de beismerni nem meri.

2015. júl. 1. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!