Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mindig bekenitek naptejjel...

Ti mindig bekenitek naptejjel a babát?

Figyelt kérdés
Lányom 5 hónapos, mindig árnyas parkban sétálunk, néha persze napon is kell mennünk de az pár perc tényleg. A védőnő szerint mindig be kell kenni naptejjel még ha árnyékban vagyunk is. Ti bekenitek a gyereket ha kimentek sétálni? Én eddig nem kentem de most elgondolkodtam...

2015. júl. 1. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, mert árnyékban is le lehet égni. A falevelek nem adnak egységes árnyékot, a rések között átjut az UV sugárzás.


Saját tapasztalat is, mert érzékeny, nagyon fehér bőröm van. Nem egyszer égtem le úgy, hogy ki se mozdultam fa alól. Ilyen fájdalmat pedig nem kívánok a gyerekemnek.

2015. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! és milyen naptejet használsz?
2015. júl. 1. 11:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, mindig bekenem én is.
2015. júl. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és az arcát is bekenitek?
2015. júl. 1. 11:47
 5/10 anonim ***** válasza:
igen, mindig bekenem. ami kilátszik a ruha alól, azt kenni kell! az arcát is.
2015. júl. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Adrienn0122 ***** válasza:
Én nem kenem, a mi orvosunk és védőnőnk nem javasolja. Ha épp nem tudom árnyékban tolni, akkor pelenkával árnyékolom a babakocsit, és nem viszem ki a déli órákban amikor tűz a nap. Mondjuk hamarosan átültetem a sportkocsiba, ott ezt már nem fogom tudni megtenni, ha ül és keze-lába kilóg.
2015. júl. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, igen én is mindent ami kilátszik a ruha alól, az arcát is.
2015. júl. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bármelyik jó, amelyik fizikai fényvédő és nem kémiai. Úgyhogy nem lesz szép látvány a fehérre meszelt gyerek, de legalább nem ég le.

Egy éves kor előtt nem javasolt a kémiai (bőrbe felszívódó) típus. Konkrét márkát kár keresni, a lényeg az, hogy minél magasabb faktorszámú legyen.

2015. júl. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem már nagyobbak a gyerekek, de igen, általában mindig bekenem, kivéve mint ma, mikor nem jutott eszembe :) De amúgy is árnyékos helyen vannak most is. Mi Nivea baby-t használunk, 50-es faktorral. Igaz nem egy olcsó mulatság, de fő, hogy ne égjenek le.
2015. júl. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én kenem az arcát is, de például a kisfiam a dr kelen naptejtől úgy könnyezett a szeme hogy csak na, a biodermától semmi baja....
2015. júl. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!