Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy nez ki a babaknak kiallit...

Hogy nez ki a babaknak kiallitott ideiglenes utlevel?

Figyelt kérdés
Harom honapja huzodik az anyakönyvezes , anyakönyv hianyaban csak ideiglenes hazautazasi utlevelet kaphat. A problema az hogy nem magyarorszagra uraznank hanem egyiptomba tudja valaki hogy nez ki egy ilyen utlevel? Szerepel benne hogy csak mora ervenyes? Az apuka egyiptomi a hazajövetellel nrm lenne gond az egyuptomi utlevelet helyben megkapja egy nap alatt es mivel en europai vagyok ö nemetirszagban született a ferjemnek meg nemet tartozkodasi engedelye van haza is engedik vagy ott csinaltatok hazautazasit vsak hogy jutunk ki.? Az egyiptomi anyakönyvezes is honapokig tart innen

2015. júl. 8. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ideiglenes haza utazási útlevél csak és kizárólag egy útra, mégpedig a hazautra, esetedben Magyrorszagra érvényes, de ezt nyilván elmomdtak neked is.
2015. júl. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mondani mondtak csak az a kedes rz vilagosan le is van irva benne ? Hogy nez ki egy ilyen utlevel?
2015. júl. 8. 20:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Úgy néz ki, mint egy normál útlevél, viszont szerepel benne, hogy egyszeri Magyarországra való utazásra jogosít csak. Ezzel nem tudsz más országba menni, mert határellenőrzéskor nem engednek vele tovább. Magyarországra érkezéskor pedig érvényét veszíti, újbóli határátlépésre nem jogosít.
2015. júl. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudsz Egyiptomba utazni vele, csak Magyarországra, mivel az ideiglenes kizárólag HAZATÉRÉSI célból adható ki és megérkezés után pár napon belül le is kell adni a hatóságnál. Világosan kitűnik belőle, hogy csak haza utazhatsz, a reptéren már a checkinnél észreveszik, nem fognak tovább engedni. Miért húzódik az anyakönyvezés?
2015. júl. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hogy lehet hogy mas orstagba nem jogosit mikor legalabb harom orszagon kell athaladnom mire hazaerek?
2015. júl. 8. 22:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérlek olvasd el a konzulátus oldalát, ott ugyanez van leírva, mint amit én írtam neked. Hazatérésre szolgál, tehát a végcél Magyarország. Természetes átutazhatsz vele más országokon, ha azokon áthaladva Magyarországra érsz. Tehát ha pl te Angliából indulsz Magyarországra, akkor természetesen áthaladhatsz Franciaországon keresztül, de pl egy teljesen más irányban lévő országba pl Egyiptom / ezt említetted/ már nem léphetsz be vele.
2015. júl. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló! Gondolom azért húzódik, amiért pl az én fiamé is. A külföldön született babák anyakönyvezése jelenleg átlagosan 6 hónap sajnos, de ismerek olyat is, akik nemrég kapták meg 10 hónap várakozás után ( mindannyian magyar állampolgárok, mindössze annyi történt, hogy a baba külföldön született)
2015. júl. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, ez a magyar állam olyan gyors....Nálunk házasságkötés anyakonyvezese van folyamatban - majd' egy éve. Hogy mit tudnak annyit tokolni rajta, elkepzelni se tudom.
2015. júl. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat ugy tünik a pesti egyiptomi követseg segit rajtunk az itteni csak jokat röhögött mikor panaszkodtunk hogy ket napja nem veszik fel a telefont es elbüszkelkedtek hogy van olyan aki ket honapja hovogatja öket
2015. júl. 10. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!