Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3-4 éves gyereketek milyen...

3-4 éves gyereketek milyen mennyiséget eszik naponta, és miket? Ehhez képest mekkora most?

Figyelt kérdés
Pl. reggelire egy pohár tej, egy kis szelet kenyér, ebédre 1, vagy 2 fogás, abból mennyi?
2015. júl. 11. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Itthon fényevő, alig lehet beleimàdkozni valamit. Reggelire egy kis szelet bundàskenér, tegnap vacsira szalàmis kenyér, néha egy tojàs, főleg banànt eszik. Ebédet itthon nagyritkàn, ha mégis, akkor szigurúan vagy leves, vagy màsodik. Nagyiéknàl ugyanez, könyörögni kell minden falatért, néha szól, ha éhes.Nem érdekli ha mindenki màs az asztalnàl ül, és eszik, ő elvonul. 2,5 éve megy ez a mizéria, màr minden módszert bevetettünk, voltam miatta eleget idegroncs, arra jutottunk hogy felesleges minden, ha éhes, szól majd-de néha ijesztően sokàig bìrja. Az oviban nem vàlogat, sőt, repetàzik. Nem értem. 105 cm, 16 kg, kisfiú, szeptemberben lesz 4 éves. Pont jó a testalkata, olyan kis masszìv.


Piciként mindent megevett zokszó nélkül.

2015. júl. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

3 évesen mindenevő volt, szinte mindent megevett, talán a kenyérféléket nem szerette, meg kb. 2 zölséget. Most 4 éves, mióta óvodás, válogat, ránézésre nem kér az ennivalóból. 16 kg, 105 cm. Étvágya is így változott: régen jól evett, volt hogy repetát kért, most örülök, ha féladagot eszik a tányérjából.

Ilyen mélytányérja van, még mindig kedvenc tányérja, az adagot ekkora méretre értem: [link]

2015. júl. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

5 éves, de 2 éve is így evett:

reggel kakaó, majd az oviban reggeli. 2x kér mindig. 10óraira gyümölcs, ebéd 2 fogás, mindig 2x valamelyikből. uzsonna szedvics szokott leginkább lenni az oviban vagy 1 kifli joghurttal. aztán mikor hazajövünk már készül éhenhalni, így kap uzsonnát :D vacsi is 2 fogásos szokott lenni, attól függ hogy dolgozom, ha egész nap akkor valami gyorsabb mondjuk tészta, leves, tejberizs, ilyesmi, ha fél napozok akkor igyekszem húst sütni-főzni.

hétvégén is kb így eszik, reggelire tojás szokott lenni, 1 szelet kenyeret eszik meg hozzá már elég rég. néha a 10órai kimarad hétvégén, akkor délután kap gyümölcsöt.

3 évesen 110cm volt és 17 kiló, most 5 évesen 122cm és 19-20kiló :D

szóval nem értem hova a mennyiség amit befal minden nap :)

2015. júl. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lányom 102 , 17 kg, októberben lesz 4. Változó, hogy mennyit eszik, de általában keveset. A reggeliről most kezdek gondolkozni, hogy csak 1 pohár kakaót vagy tejeskávét adok vagy joghurtot, mert mindig kipakolok, készítek, de kb 1 falat fogy és marad a rumli. Délelőtt azért fogy egy kis gyümölcs, 1-1 keksz. Ebédre ha két fogás van, akkor általában a leves fogy jobban, ha főzelék 1 merőkanállal adok, van hogy repetázik is, van hogy eszik 2 kiskanállal. Vacsorára is van hogy betermel, van hogy alig eszik, már nem stresszelem magam rajta, mert akkor megbolondulnék. 1-2 éves korában nagyon rossz evő volt, azóta sokat javult már a helyzet.
2015. júl. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fiam szinte fény evő volt. 2 hete nem kap kakaót azóta eszik. Most múlt 4 éves 120cm és 18.5 kg.
2015. júl. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Akkor nem aggódom, csak olyan kevésnek tűnt, amit eszik az enyém.

Reggelire szinte csak tej, az oviban eszik egy kis kenyeret, de ott meg csak teát iszik. Tízóraira valami gyümölcs, vagy joghurt (nem is tudom, mit kapnak az oviban), vagy keksz.

Ebédre szeretném a 2 fogást, de nem mindig megy. Oviban nagyon válogatós lett. Szinte csak tésztát, meg rizst akar enni, levesből is válogat. Picinek mindent evett, élvezet volt neki főzni. Azért megeszi, amit elé teszek, de cirkusz van mindig. Uzsonna nem mindig van nála, nem éhes. Vacsira kenyérfélét szokott kérni, vagy virslit, ilyesmiket.

105 cm és 18 kg, szóval szerintem rendben van, de nem tetszik a változás az étvágyában.

2015. júl. 11. 13:25
 7/7 anonim ***** válasza:

a lányom mindenevő, viszont nagyon-nagyon keveseket eszik. a fiam sem válogatós, ő meg eszik a tesója helyett is. konkrétan ennyit, mint egy felnőtt melós ffi... le se merem írni a napi adagjait.

kivizsgáltattam mindkettőt, totál egészségesek, semmi felszívódási zavart vagy egyáltalán semmit nem találtak náluk, egyszerűen ilyenek. A lányom az apja alkatát örökölte, törékeny de szívós, a fiam meg nagy növésű, mint az én családomban a férfiak, de színizom (pl két éves kora óta kockás a hasa), egy erőművész energiagombóc. 4 évesen 118 cm és 20 kg volt, 32-es lábbal, a lányom 4 évesen 110 cm és 16 kg, 30-as lábbal. Másfél év a lány javára, ezért nagyjából ugyanakkora magasak, bár a fiú mindig nehezebb - rendre ikreknek nézik őket

2015. júl. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!