Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy gyermek el akar menni...

Ha egy gyermek el akar menni a szülöktől, akkor mi a teendő, és a lehetőségei?

Figyelt kérdés

16 éves lányról van szó, akivel a szülei rosszul bánnak.(Nevelőapja és édesanyja)

Hatodikas koraban került a szüleihez, előtte a dédmamajaval élt.

Akkor volt, hogy bántották, amit a leany nem mondott el a hatoságoknak.

Azóta a szülők "megváltoztak" nem dohányoznak, nem isznak, rendes életet élnek, született két gyermek még.


(Én a lány barátja vagyok, idősebb nála, már kapcsolatban vagyunk lassan másfél éve) A lány rendes, oda adó, kedves.

A szülők semmit sem engednek neki, nem találkozhatunk, nem beszélhetünk(internet) 50km a távolság, találkozni is lassan csak havonta-kéthavonta lehet, akkor is kiabálnak vele, hogy miért akar látni.

Már dolgozom, de szülőkkel élek, de szeretnék segíteni neki, szeretném ha bolodg lehetne, ha kell hozzánk is költözhetne.

Ebben kérnék tanácsot.

(ha valami kérdés lenne, tegyétek fel és válaszolok)

Előre is köszönöm a segítséget.


2015. júl. 12. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
azt írod rosszul bánnak vele. majd azt, hogy rendesen élnek. mégis hogy érted akkor, hogy rosszul bánnak vele? az, hogy eltiltják egy idősebb sráctól, nem rossz bánásmód, sőt, egész nyugodtan megtehetik, bőven belefér a nevelés kategóriába. ehhez azért más indok kell, ezzel nem viszik nevelőotthonba :)
2015. júl. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
azért bánnak vele rosszul mert a 16 éves lányukat nem engedik a jóval idősebb pasijával együtt lenni? és másfél éve együtt vagytok, tehát te összejöttél egy 14 évessel. Mivel már dolgozom az életkorod 20 felett van....
2015. júl. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, a két masik gyermekkel jól bánnak. Mert az közös gyermek, 1évig egy suliba jártunk még mikor megismertem, és miutén befejeztem a sulit tiltottak el szinte teljesen egymastól.


És az bőven belefér, hogy kisebb korában földön fekve megrúgdossák?

Ne haragudjatok, de ez nem kérdés volt hanem egyértelmű támadás...

2015. júl. 12. 22:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Kiskorúként csak úgy költözhet el otthonról, ha a szülei beleegyeznek, vagy valaki átveszi a gyámságát. Ellenkező esetben rendőrökkel is hazavitethetik.

Vagy ha férjhez megy. De ehhez is engedély kell.


A legegyszerűbb, ha kivárja a 18. születésnapját, és akkor költözik.

2015. júl. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!