Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes kisbabám csak a...

3 hetes kisbabám csak a mellkasunkon tud/akar aludni. Semmit sem tudok tőle csinálni (wc, evés, főzés stb. ) mert akár az ágyra teszem, akár a kiságyba azonnal sírni kezd és nem is hagyja abba! Hogyan tudom leszoktatni erről, mi a teendő?

Figyelt kérdés
2010. nov. 5. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
ezzel ebben a korban mi is így voltunk, volt h apa éjjel úgy aludt, h a baba a mellkasán volt :S nappal meg rajtam, egyszer csak nem akart rajtam aludni. én úgy voltam vele oké, ráérek (hanyagoltam mindent), és hagytam, nekem is jól esett :) és nekünk egyik percről a másikra lekéreckedett az ágyra aludni :) azóta csak ott!
2010. nov. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Hordozokendö!A baba jokat alszik es te meg tudod a dolgod nyugodtan vegezni.
2010. nov. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Tedd be az ágyba és eleinte 2-3 majd 5 illetve 10 percenként vedd fel ha még sír, nyugtasd meg majd tedd vissza. Előbb-utóbb meg fogja szokni, hogy az ágyban aludjon el. Hidd el, hogy hosszú távon a babának is rossz, ha csak rajtatok alszik, nem jó, ha kikészültök, abból csak türelmetlenség, idegeskedés van. Lehet, hogy lesz pár nehéz napotok, de kitartás!
2010. nov. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

3 hetes babát sehogy se.Ez természetes.Később könnyebben elalszik majd.Eddig a szívhangodat hallotta egész életében, szüksége van bőrkontaktusra és szívhangra.Még csak most született, minden új és félelmetes, más és érthetetlen.Képzeld magad a helyébe...

Egyébként később is csak nehezen lehet egyeztetni az időt.A gyerek igen időigényes és sok önfeláldozást igénylő valami:)

Nekem kettő is van.

2010. nov. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

Miért akarod leszoktatni magadról? Neki ott a legjobb. Javaslom a hordozókendőt, megkönnyÍtheti az életeteket.

http://www.youtube.com/user/foldizsuzsa1#p/a/u/2/PV0lIkX-uzA


Egy anyuka tapasztalata:

Dávid 3 hetes lehetett, amikor kaptam kölcsön egy kengurut, és megdöbbentő volt, hogy a kis 3 kilós babámtól leszakad a vállam, derekam, mindenem alig 1 óra után. 4 hetes volt Dávid, amikor szoptatási tanácsadóra volt szükségünk, mert nem szopizott a beste (persze lenőtt nyelvvel nem csoda ). Bianca megkérdezte, szeretném-e kipróbálni a hordozókendőt. mondtam neki, hogy nincs benne bizalmam, mert kiesne, vagy nem tartaná stb. aztán mondta, próbáljuk ki, és majd meglátom, hogy hogy érzem vele magam. és rámkötötte a picit elölkeresztben. micsoda megkönnyebülés volt mindkettőnknek! odasimult hozzám szorosan "puszimagasságban" , ölelnivalóan! fantasztikus érzés volt, akkor vesztem el a babakocsigyártók számára.

2010. nov. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

Még egy tapasztalat:

Mi egy kölcsön Nanduval kezdtük. Babaruhákkal együtt kaptuk kölcsön, azt sem tudtam eszik-e vagy isszák! Korábban semmilyen kapcsolatom nem volt a hordozással, még abban sem vagyok biztos, h kengurusokon kívül láttam-e valaha hordozott babát. De alapvetően tetszett az ötlet, még várandósan utánaolvastam a témának, és nagyon ésszerűnek, természetesnek, baba-mama számára előnyösnek találtam. Amikor Samu megérkezett, egy hosszúra nyúlt esti veszkődés során, mint utolsó lehetőséget vetettük be a kendőt. Elég vicces volt, mert az üvöltő deddel a karomon Luca lányomat küldtem oda a számítógéphez, h azonnal nézzen vmi használható kötést. Ügyes volt, egy egész jó rajzos lépésről-lépésre elölkeresztet talált, amit aztán közös erővel megvalósítottunk. S lám, hirtelen csend lett! Innentől nem volt visszaút, a hordozás a mindennapjaink részévé vált.

2010. nov. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia. A babám programozott császárral született, nagy súly (4790g) és farfekvés miatt 40. hétre. Ő is szinte a legelejétől rajtunk "élt". Most 15 hetes, és egy hete alszik csak az ágyában, egyik napról a másikra alakult ez ki nála. Addig éjjel-nappal rajtam feküdt, a vállamon szundikált, stb. Gondolhatod, mennyire nem volt egyszerű a 7200g-os babát(14 hetesen) egész nap cipelni. Ő nagyon igényelte a közelségemet, aztán most hogy már elkezdte érdekelni a világ sokszor az is baj, ha felveszem. :-)

Hidd el nekem is nehéz volt, főleg visszatalálni önmagamhoz, de egy hete meg olyan fura érzés, hogy már "nincs" úgy rám szüksége...

Fontos vagy neki, engedd, hogy melletted legyen, majd leszokik róla. Nekünk azért tartott ilyen sokáig, mert nagyon hasfájós volt a picúr (egész nap görcsölt). Még nem nőttük ki teljesen, de már vannak mentes napok, szerencsére egyre több :-)

2010. nov. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugtattatok! Jó egészséget mindenkinek!
2010. nov. 6. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!