Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tetszenek nektek ezek a...

Hogy tetszenek nektek ezek a nevek?

Figyelt kérdés

Nincs még gyerekem és egyelőre nem is valószínű, hogy aktuális lenne a névadás, csak kíváncsiságból teszem fel a kérdést.

Szóval mit gondoltok ezekről a nevekről?:

Lánynevek: Zelma, Aurélia, Ajna, Aliéna(ezt kérvényezni kéne, mert még nem anyakönyvezhető)

Fiúnevek: Henrik, Aurél, Ben



2015. júl. 13. 18:55
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Zelmát és Henriket választanám ezek közül.
2015. aug. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Nekem is ez a két név a kedvencem a felsoroltak közül.
2015. aug. 29. 17:03
 33/39 anonim ***** válasza:

Aurélia,Zelma.

Aurél,Henrik.

2015. okt. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Zelma nem rossz

Aurélia szép, csak kicsit idegen (spanyol, román nyelvterületen népszerűbb szerintem) és nem tudom hogy lehetne ezt becézni.

Ajna nem tetszik, akkor inkább Aida (bár kicsit idegen ez is) vagy Hajnal(ka)

Aliéna nem tetszik, hangzásra sem, tényleg Alien-re emlékeztet, meg a hiéna is jól rimmel rá. És mivel ennyire ritka (nem anyakönyvezhető) ez biztos kicseszés lenne.

Henrik nem rossz.

Aurél magyar fiúnak szerintem nem jó, szappanoperás, "cigányos"

Ben: ez szerintem a Benjámin becézése, úgy nem rossz, bár nekem nem tetszene.

2015. okt. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Egyik sem tetszik.
2015. okt. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Főleg a részletes kifejtést. :)

2015. okt. 18. 22:57
 37/39 anonim ***** válasza:

Zelma: Delma :(

Aurélia: erőltetett, akkor már inkább Auróra (jelentése - hajnal, nagyon tetszik).

Ajna: olyan, mintha azt mondanád ,,ajj, na!" :D

Aliéna: ??? hiéna? ez jut róla eszembe :/


Henrik: elmegy, nem a kedvenc nevem, de el tudom képzelni.

Aurél: az a cigány Aurélió jut eszembe.

Ben: Ben Hur?! Neeeeem.


Szerintem nagyon sok extrém név van és némelyik nagyon hülyén hangzik. Nem azt mondom, hogy hívjanak mindenkit Jóska Pistának, de ez már túlzás, ami manapság megy.

Azt hiszik valamiért, hogy attól lesz különleges, mert extrém nevet kap a gyerek. Holott nagyon nem, mert manapság már az a különleges, ha nem különleges!

Felénk minél egyszerűbbek, minél primitívebbek a népek, annál kacifántosabb nevet adnak a gyereknek. Nem csak a brazilokra gondolok, de őszintén, intelligens ember nem ad olyan nevet a gyerekének, amiről első hallásra azt se tudod, hogy eszik-e vagy isszák!

2015. okt. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

"intelligens ember nem ad olyan nevet a gyerekének, amiről első hallásra azt se tudod, hogy eszik-e vagy isszák!"


Még szerencse, hogy ezek a nevek nem ebbe a kategóriába esnek:)

2015. okt. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nyilván nem tetszhetnek mindenkinek ugyanazok a nevek. :) Természetesen én se akarnám megkeseríteni majd a gyerekem életét egy nagyon szörnyű névvel, de szerintem az általam felsorolt nevek szépek, és annyira nem extrák. :)

2015. okt. 20. 16:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!