Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok mennyire tényszerűen...

Nálatok mennyire tényszerűen tájékoztatnak a nagyszülők, amikor náluk van a gyerek?

Figyelt kérdés

Imserősöktől hallottam olyat, hogy a nagyszülők elsumálkolták a bakikat, véletlenül, utóbb derült csak fény rá.

Ilyen szempontból szerencsések vagyunk, szinte mindig telefonálnak egyet, ha valamit elbénáztak, vagy kisebb sérülés volt. (Szerencsére orvost igénylő eset még nem történt se náluk, se nálunk.)

Én ennek örülök, mert így még jobban bízok bennük.


Nálatok hogy szokott ez lenni?


2015. júl. 20. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár az enyém még kicsi, három hónapos, 2-3 órát szokott a nagyiékkal maradni. Állandóan azt mondják, hogy semmi gond nem volt, csendben volt, mosolygott. Én meg ettől persze kivagyok, mert azt érzem, hogy csak nálam sír a gyerek. Szóval szerintem ők is messze állnak a tényszerű tájékoztatástól.
2015. júl. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer el akarták hallgatni, hogy a lány orrát megharapta a kutya. (egy kis öleb, de elég vadóc) Telefonon beszéltünk, amikor rákérdeztem, minden rendben van-e. A gyerek bőszen igenezett, ez gyanús lett. A háttérben pusmogás, tegyük le, stb.
2015. júl. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én mostmar 27 leszek, de emlékszem, mikor nagyieknal voltunk még telefon sem volt. . KB 3 naponta bekukkantottak, mi újság, mert amúgy 10 percre laktak a nagyszülők. Nem mondom, hogy te ne telefonalj, ha ettől nyugodtabb vagy, de kicsit túlzás. Pl nálunk olyanokat hallgattak el, hogy kaptunk csokit. . Egyszer mamánál tört el az ujjam. Természetesen másnap hazavittek. Nem hiszem, hogy attól jobb lesz a szülőnek, ha mindenről beszamoltatja a nagyikat, pl itt egy csaj kiakadt, hogy a nagyanyja szólás nélkül kivitte hattyùt etetni a gyereket. .
2015. júl. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenről tudok. Anyósom még azt is nagy lelkiismertfurdalással meséli el, hogy a 3 évesem elesett. Mintha tehetne róla.


De a fagyi- és csokifogyasztásban tuti sumákol. :)))

2015. júl. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bakikat nem! Viszont azt jótékonyan elhallgatja, ha netán altatásnál keres. Tudja,hogy csak idegesíteném magam, a gyerek meg 10 perc után megnyugszik.
2015. júl. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én nem számoltatom be őket, ez nem katonaság. Persze, megkérdezem, hogy minden rendben volt-e, de nem kérem, hogy számoljanak el mindegy egyes perccel. Lehet hogy túl laza vagyok?

Megbízom a szüleimben is, anyósomékban is, ha valami nagyobb baj van azt egész biztos nem sumákolják el, ha pedig beütötte a kisujját vagy egy gombóccal több fagyit evett, vagy hattyút etetett, az nem a világvége.

2015. júl. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"én nem számoltatom be őket,"

És ezt nem is írta senki. :)

Nem vagy túl laza, ne aggódj. :P

2015. júl. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hol írtam én elszámoltatásról?

Ők maguk hívnak napi 1-2 alkalommal és élménybeszámolót tartanak. Ha valamit baki volt, akkor azt is elmondják, én különösebben nem faggatom őket.


De ha itt van a gyerek, akkor is naponta telefonálnak, mert érdekli őket, hogy hogy telt a napja és mi van vele. De ez sem elszámoltatás.

2015. júl. 20. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!