Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnál negatív jelentésű nevet...

Adnál negatív jelentésű nevet a kislányodnak?

Figyelt kérdés
A Barbara név tetszik, csak a jelentésével (barbár, idegen) nem tudok kibékülni.

2015. júl. 22. 10:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem, én nem adnék, ha már ilyen tudatosan utánanéznék és idegenkednék a jelentésétől.
2015. júl. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Igen, engem nem érdekel a név jelentése, a sajátomét nem is tudom. A lányunk nevének jelentése sem kifejezetten szép, bár nem mondanám, hogy negatív (kőszikla). A Barbara név egyébként nagyon szép.
2015. júl. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
#2 Petra?
2015. júl. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Nemigen nézegettem eddig a nevek jelentését. Számomra fontosabb a hangzás, hogy passzoljon a vezetéknévhez, hogy gyerek és felnőtt korban is hordható legyen. Mit számít, ha az első ember, aki ezt a nevet viselte, milyen okokból kapta meg? :)
2015. júl. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem, a Dalma ezért esett ki, pedig nagyon tetszett (a jelentése testes)

A Barbara jelentése viszont idegen, külföldi nő, tehát nem negatív értelemben barbár, hanem azt jelenti, hogy nem görög.

2015. júl. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kevesen foglalkoznak a nevek jelentésével, az ilyen klasszikus nevektől pedig nem kell beijedni. Kismillió embernek Barbara a neve itthon és külföldön is.
2015. júl. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Vannak akik sokkal durvább nevet adnak a gyerekeiknek, ami még magyarul is érthető. Ez pedig elterjedt név.
2015. júl. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mi névválasztásnál megnéztük mindig a nevek jelentését is. És bár kisfiam azért nem lett Kálmán, mert jelentése "maradék", egyik kislányunknak annak ellenére adtuk az Emma nevet, hogy annak a jelentése "zivatar démona, háború istene". Egyszerűen éreztük, hogy az a neve. És tényleg, elég viharos személyiség most is.Röhögtünk is, mikor vajúdtam és mentünk a kórházba a szakadó eső, szélviharban.
2015. júl. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A Dalma név eredetileg férfinév volt, azért van ilyen jelentése, amúgy szerintem nagyon szép név... a jelentést le kell tojni.

Az én nevem azt jelenti, "fiatal lány" és én is leszek 80 éves. Na és?

2015. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha egyszer megragad az ember fejében valamilyen unszimpatikus dolog a névvel kapcsolatban, onnantól attól nagyon nehéz elvonatkoztatni, legyen akármilyen irracionális az ok.
2015. júl. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!