Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnál negatív jelentésű nevet...

Adnál negatív jelentésű nevet a kislányodnak?

Figyelt kérdés
A Barbara név tetszik, csak a jelentésével (barbár, idegen) nem tudok kibékülni.

2015. júl. 22. 10:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Fanni vagyok, I-vel, de ha Y-nal írnám, akkor a jelentése "női nemi szerv".. Na és? Senki sem hív engem puncinak. :DD Ahogy a Baraba lányodat sem fogja senki sem idegennek csúfolni. :)
2015. júl. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A nevek jelentésével csak kevesen foglalkoznak, és egy ember megítélését nem befolyásolja a neve jelentése. Nyilván ha ti pont figyelitek az ilyet, akkor nektek ez akadály, de ennél szerintem fontosabb, hogy jó hangzású neve legyen, olyan, amit nem nő ki (Panka és társai) és nem kényszeríti arra szegény gyereket, hogy egész életét a neve betűzgetésével töltse.
2015. júl. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
NEM! Én is néztem névválasztáskor,hogy milyen jelentésű nevet adok a gyerekeimnek.Például nekem régen tetszett a Linda név,de annak jelentése kígyó,egyértelmű volt hogy nem lesz a lányom Linda.Nekem első szempont volt a jelentése,második,hogy illik-e a vezetéknévhez,harmadik,ne legyen olyan nevű közeli ismerős,negyedik ne legyen túl ritka vagy gyakori név és ha minden megfelel,akkor kérdeztem a férjemet, hogy tetszik-e neki.Ha ő talált neki tetsző nevet,akkor is ilyen sorrendben vizsgáltam,hogy megfelel-e.
2015. júl. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék, mert engem nagyon érdekel és befolyásol a nevek jelentése.
2015. júl. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

a sógorasszonyom Barbara, és ő maga az ördög. amióta ismerem, azóta rosszul vagyok ettől a névtől. a jelentését azelőtt nem tudtam, de így, hogy látom, hogy "barbár, idegen", belegondolva abszolút illik rá. egy beképzelt, sznob, nagyképű, hazug, szrkavaró, naplopó senkiházi.


pedig régen el tudtam volna képzelni ezt a nevet a lányomnak :(

2016. jún. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!