Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dömötör névről mi a vélemébyet...

Dömötör névről mi a vélemébyetek? (ha lehet normális véleményeket kérnék ami persze lehet pozitív és negatív is. A szokásos bubkó hagnemet kerüljük ha kérhetem

Figyelt kérdés
2015. júl. 21. 10:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
Miért választasz olyan nevet, amihez külön ide kell írnod, hogy ne bántsanak miatta? A fiadat akkor is fogják bántani, főleg a gyerekek, akik hajlamosak is rá. Én azért nem adnám, mert céltáblát akasztanék a nyakába vele. Nem azért, mert nem tisztességes név.
2015. júl. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnám a gyerekemnek. Egy medve jutna eszembe róla. És nem bántani akarok senkit vele, tényleg, de nem adnám.
2015. júl. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Dörmögő Dömötör jut róla eszembe :-) Nem rossz név, mondjuk én nem adnám. De úgy nagyon tetszik, hogy Döme!
2015. júl. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Dom do dom vagy valami ilyesmi. Egy ismerosom ezt adta a gyerekenek. Hat az o dolga, en csak a gyereket sajnalom, hogy ilyen nevvel kell leelni az eletet.
2015. júl. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Nekem tetszik. Ismertem egy Dömét, mindig úgy mutatkozott be (kisfiúként), hogy Döme vagyok,a család öröme:) Ez megmaradt bennem, annyira pozitív csengése volt:) Másrészt mostani fejemmel azt is látom, hogy mivel már ő maga elsütött egy szóviccet a nevével, elvette az élét annak, hogy bárki más viccelődjön vele.


És ezt nem azért írtam, mert eleve olyan névnek tartom, amivel viccelni fognak. Viccelni bármelyik névvel lehet, csak akarni kell. Attól, hogy a mi korosztályunknak erről a névről pl. a Dörmögő Dömötör jut eszébe, attól a fiad kortársai, akik úgy nőnek fel, hogy "ősmagyar" és amerikai nevek, sőt, anyakönyveztetett gyümölcs- és zölségnevek veszik őket körül, a Dömötör semmivel sem lesz szokatlanabb, mint bármelyik másik név. Ha tetszik, illik a vezetéknévhez, akkor hajrá.

2015. júl. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Döme becenév nagyon tetszik.


Én nem adnám ezt a nevet, nem a maci miatt, hanem, mert nem szeretem azokat a neveket, amiben csak egyféle magánhangzó van. Viszont nem hiszem, hogy jobb vagy rosszabb lenne, mint bármelyik másik név. Szerintem jól viselhető.

2015. júl. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
nekem a mackó jut róla eszembe, szerintem nagyon mese szerű, én biztos nem adnám a gyermekemnek, egy felnőtthöz komolytalan szerintem. De ez az én véleményem.
2015. júl. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Rögtön Halász Judit hangja ugrik be.

https://www.youtube.com/watch?v=HcD6MyxlTYM

Az óvodákban még mindig "sláger", a keresztfiam is ott hallotta először.

2015. júl. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

Vegyesek az érzéseim ezzel a névvel.


Alapvetően azok a nevek tetszenek, amelyek becézés nélkül sem túl hivatalosak, kemény hangzásúak. A Dömötör így ilyen formában nem tetszik. A lágyításhoz(pl. Döme) máris becézni kell.


De fontos az is, hogy milyen vezetéknévhez társul.

2015. júl. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A Dome onmagaban is anyakonyvezheto nev, inkabb igy adnam, nekem amugy tetszenek a rovid nevek, amiket mar nem becezunk tovabb, pl. Soma, Samu, Adam stb.
2015. júl. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!