Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukaként hogyan viszonyultok...

Anyukaként hogyan viszonyultok ahhoz, ha valaki "kikezd" veletek? Hogy kezelitek a helyzetet? Jól esik az ilyesmi azért?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mondjuk flörtölget, 2 értelmű megjegyzéseket tesz, esetleg nyíltan meg is mondja a szándékait.
2015. júl. 23. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nekem jól esik, mert végre újra nőnek érzem magam olyankor :)
2015. júl. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy "nem-anyukaként" is kezeltem :-) Nincs különbság ilyen szempontból.


Jólesik, de egy pont után határozottan és egyértelműen (de udavariasan, többnyire) visszautasítom.

2015. júl. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Még jó, hogy jól esik. De mivel nem akarok senkitől semmit, mindig úgy teszek, mintha nem venném a jelzéseket. Ennyi. Nyíltan nem fogja kimondani a szándékait, ha nem kapott tőled pozitív visszajelzést.
2015. júl. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem az "anyukaként" kitételt. Nem azon múlik a dolog, van vagy nincs párkapcsolat? A gyerek megléte miért számít ebben a kontextusban?
2015. júl. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amíg "csak" férjnél voltam, az ilyesmit egyszerűen csak helyén kezeltem, jól esett, de leállítottam természetesen. Amióta anyuka vagyok, pláne amíg naponta tizenvalahányszor szoptattam is, nevetnem kell, hogy mi nem jut egyesek eszébe, hiszen a saját énképem annyira távol áll a csábító nőétől:) De az persze jól esik, ha kívülről valaki nem így látja. És itt vége is a dolognak.
2015. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

jol esik.. de kicsit furcsának is tartom. tolom a babakocsit, szinte alig élek és valaki meg flortolni kezd velem..


bár a legfurcsább akkor volt, mikor sétáltam 8 honaposan terhesen és megállt mellettem egy auto és megkérdezte a pasi, hogy nincs e kedvem "szerelmeskedni" vele...ooooo NINCS


szoval elég sok degenerált van

2015. júl. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk egyformák. Másként gondolok arra, amiko még lány voltam, amikor már feleség voltam, és most, amikor már anyuka vagyok.

Nincs a homlokomra írva, hogy anya (ha gyerekek nélkül vagyok), csak én tudom. Engem pl. büszkeséggel tölt el, hogy anyukaként is nézek ki olyan jól, mint előtte mondjuk. Bár nem kellene indoknak lennie a gyerekeknek, hogy rosszabbul nézzek ki esetleg, de azért sokkal többben vannak, akik nem így gondolkoznak.

2015. júl. 23. 11:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Pont úgy,mint a 3 gyerek előtt....NŐ voltam,mielőtt gyerekem lett,és most is az vagyok.Értelem szerűen már másként kezelem,mint hajadonként,de semmi gondom az ilyen szituval.
2015. júl. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én még nem voltam anyuka, csak éppen terveztük a babát, amikor bementem vásárolni egy rakat olcsó tesztet (külföldön élünk, és itt drága, otthon meg olcsó, és nem tudhattam, mikor sikerül). Állok a kasszánál, előttem 5 csomag 2db-os x-epil teszttel, amikor a pénztáros fiú el kezdett flörtölgetni, hogy hú mennyi teszt, hova viszek ennyit, stb. Mikor mondtam, hogy külföldre, akkor arról kezdett kérdezgetni, majd teljesen meglepődött, hogy nem a családommal (értsd szüleimmel), hanem a férjemmel lakunk kint. Jó ez inkább a vicces, mint a szemérmetlen kategória, úgy tűnik, nem rakta össze, amit látott:D Aztán csak annyit tudott zavarában kinyögni, hogy nem látszol annyinak(??:D).
2015. júl. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mivel egyedülálló anya vagyok, ezért örülök, ha bókolnak bárhol.

Eddig még nem kezdeményeztem aktívan párkeresést és persze nincs a homlomomra írva, hogy "héé van egy kisgyereke, ne kezdj vele" :), általában mosolyogva megköszönöm a bókot és ennyiben marad a dolog.

Akkor is így teszek, ha egyébként olyan férfitól kapom az elismerést, akivel nem tudnék elkézelni semmiféle kapcsolatot (pl. túl fiatal a 37 évemhez stb.)- mert maga az elismerés azért jól tud esni.


Lassan gyűjtöm a bátroságot, hogy elhiggyem, elfogadjam, hogy valamiért érdeklődnek utánam és ezt pozitíva(bba)n reagáljam le- bár egyelőre fogalmam nincs, hol tudnék ismerkedni korban hozzám illőkkel.


Nincsenek nagy elvárásaim (ellentétben más elvált nőkkel, én nem hiszek abban, hogy kétkézzel kellene kapkodnom minden irántam érdeklődő férfi után :) így minden bóknak örülök, sokszor meglepődöm rajta.

Bevallom őszintén, nálam már nem preferencia sem a házasság, sem a gyermekvállalás- ahhoz már van egy pici élettapasztalatom, hogy ne fussak talán bele nyilvánvalóan méltatlan kapcsolatokba (én sem akarom eltartatni magam, jól élünk, a másik felet sem szeretném, nem jönnek be a házasságból kifelé kacsintgatók stb.)


Szóval persze, hogy jól esik, mint minden más elismerés az életben.

2015. júl. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!