Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két gyermekes anyukaként...

Két gyermekes anyukaként szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés

Van két szakmám de nem szeretem(vendéglátás és nem is ohajtok benne dolgozni

van két gyerekem

30 éves vagyok ennyit elöjároban


Miota szültem és gyermekeimmel foglakozom a korház(szülészet, és gyermekosztály és védönö szentháromság körül forog az agyam. szeretnék hivatást választani , tanulni, és elhelyezkedni Kórházban csecső osztályon ha lehet.



segitenétek olyan szakmákat, esteleg felsoroni amn elvégezhetö akár ygermekek melett is?


eteleg oylan anyuka aki szülséz után gondolta ugy hogy annyira m,egszerette ezeket a dolgokat hogy e pálya fele orientálodik?


Hol tanultál? hány éves volt a suli,


2014. dec. 1. 16:52
 1/5 A kérdező kommentje:
(2 éves gyermek és 4 éves gyermek anyukája)
2014. dec. 1. 16:52
 2/5 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel szerezhetsz megfelelő képesítést, de egy kérdést engedj meg: valóban ezt akarod? A kórházi munka rengeteg éjszakázással, hétvégén és ünnepnapon végzett munkával jár. Ha a vendéglátásban dolgoztál, gondolom nem ismeretlen ez számodra. Két gyerek mellett bírnád ezt? Mert az egy dolog, hogy apuka esetleg (jó esetben) hétvégén, vagy éjszaka nem dolgozik, de mennyire viselnéd jól (vagy a gyerekek), ha ünnepek idején is dolgoznod kellene?

Mert hát a legtöbb kórházhoz kötődő szakma ilyen.

Maximum a gyermekgyógytornászt tudom elképzelni, aki valóban csak a klasszikus értelemben vett munkaidőben van bent a kórházban (vagy más, csecsemők korai fejlesztésére szolgáló munkahelyen), de más nem igazán jut eszembe. De ott meg mondjuk főként sérült babákkal kellene foglalkoznod, az enyhe, korrigálható esetektől kezdve a az egészen súlyos, maradandó károsodást szenvedett babákig.

2014. dec. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
szeretnék dolgzni és igen e területeken valahol :)
2014. dec. 1. 17:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Itt nem az a probléma, hogy bírná-e, hanem valószínűleg két kisgyerek mellett nem fognak felvenni sehova ilyen területen dolgozni! Maximum a védőnőséget tudnám elképzelni, de ahhoz diploma kell. Ápolás területén diploma nélkül szerintem szintén esélytelen a dolog. Ha valami gyorsat akarsz, akkor csecsemőgondozó szakmát (2 éves, de nem tudom, hogy estin lehet-e végezni)csinálhatsz, azzal a szülészeten csecsemőosztályon csecsemős nővérnek el lehet helyezkedni.
2014. dec. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

attól függ mennyi időt szánsz rá. mert a sima ápolónői, amivel talán el tudsz helyezkedni csecsemőosztályon, az 2 éves tanfolyam alatt is elvégezhető, de a többi főiskola, ráadásul nappali a szülésznő, védőnői talán estin is elvégezhető, de nem biztos....


én is tanultam gyerek mellett, 3 szakmát szereztem, dajka az egyik, most fogok elhelyezkedni vele és szeptembertől szeretnék óvónőire menni :)

31 éves vagyok, most tervezzük a 2. gyereket :)

2014. dec. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!