Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan osztanátok be ezt a...

Hogyan osztanátok be ezt a pénzt két gyerek mellett úgy, hogy esetleg félre is tudjatok tenni ha nem is sokat?

Figyelt kérdés

Miután mindent kifizetünk(albérlet, rezsi, hitel) kb 100-110 ezer forintunk marad egy hónapra kajára, pelenkára, tápszerre, ruhára vagy amire még kell.

Pelenka+popsitörlő: kb 8000 ft/hó(lidl-st használunk)

Tápszer: 2-3 ezer ft/hó

Mosószert próbáltam olcsóbbat, de nem jött be, maradok az Arielnél, ebből nem szeretnék lejjebb adni.

Azonkívül kb 10 ezer ft megy el még egy hónapban pipere cuccokra( hajfesték, wc papír stb.)

Tehát így kb 80-90ezer marad kajára, meg jó lenne félrerakni is belőle.

Két napra főzök, egy húsos és egy nem húsos kaja váltja egymást. Szombaton szoktunk egy hétre előre bevásárolni, hét közben már csak gyümölcsöt, tejet, kenyeret, felvágottat veszünk.

Segítenétek, hogy hónap végére is maradjon pénzünk?

Köszi



2015. júl. 24. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
100-110 ezer Ft azért nem kevés, ezt már be lehet osztani. Nekem az a tapasztalatom, hogy a legtöbbet az élelmen lehet fogni. Nem veszek gagyit, de mindig veszek többet, ha valami akciós. + ésszerű kombinációk pl: hús szeletből főzök húslevest, aztán kiszedem és lesz belőle natúr szelet szósszal. 10 ezer ft pipere cuccokra az elég sok, kivéve ha atisztítószerek is ebben vanak!
2015. júl. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Érdemes lenne havi menutervet írni. Facebook receptes csoportban rengeteg olcsó ételt lehet találni, olyat is, amire az ember nem gondolna. Figyelni az akciókat, akkor nagyobb tételben vásárolni és raktarozni - pl a lejárat napján a hús olcsóbb, lefagyasztva viszont nem lesz semmi baja. Idenygyumolcsot és zöldséget vásárolni. Üdítő, édesség minimumra csokkentese, helyette szorpok, házi sütemény
2015. júl. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, nem jól fogalmaztam a 10ezer ft pipere cuccokra, abban benne van a a mosószer, mosogatószer stb.
2015. júl. 24. 09:54
 4/10 A kérdező kommentje:

Gyerekek egy nap egy valamit kapnak, pl rudi (abból sem a pöttyös, szerintem a sparos sokkal finomabb).

Üdítőt, szörpöt nem iszunk. Teát szoktam főzni, de általában vizet kapnak( 1 éves fiamat felpörgeti a sok cukor és nem alszik éjjel).

Sütni szeretek és szoktam is.

Köszi a tippeket

2015. júl. 24. 09:57
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Hát ilyen minimális összegből nem lehet félre rakni. Én lemondanék a hajfestésről pl. ha ilyen szegény lennék.
2015. júl. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves 5ös! Azért szegénynek nem nevezném magunkat, vannak nálunk sokkal rosszabb helyzetben élők is szerintem.

Hajfestéket veszek 1100 ft és két hónapra elég, magamnak festem, nehogy már ennyit ne engedjek meg magamnak.

2015. júl. 24. 10:05
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

A teljes költségvetést kellene átstruktúrálni, önmagában itt-ott belecsipkedni nem nagy segítség.

A hitelnek mi a fedezete? Nincs lehetőség valahogyan lezárni a hitelt? Vagy olcsóbb albérletet keresni?

Ezekre összegszerűen mennyi megy el, milyen bevételek mellett?

Teljes cash flow ismeretében lehetne érdemi választ adni csak.

2015. júl. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A mosószert helyettesítheted, a vanish folteltávolító szappannal, kb 500 ft 1 db. annak a felét ha megfőzöd 5-6 liter vízben, akkor jó sok mosószered lesz, én már évek óta így mosok, és minden tiszta és illatos.
2015. júl. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7es írtam üzenetet.

8as, hogyan csinálod pontosan? Nem lesznek a ruhák szappanosak? Köszi

2015. júl. 24. 10:57
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as, ez egy nagyon jó ötlet, ezt én is ki fogom próbálni :)
2015. júl. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!