Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megvalositani 4...

Hogyan lehet megvalositani 4 nap alatt egy koltozest 4 gyerek mellett?

Figyelt kérdés

9, 8, 4, 2 evesek. Egy harom szintes csaladi hazat kene osszepakolni. Ma derult ki, hogy vasarnap jon az auto. Raadasul 2-szer annyi cuccunk van, mint kellene. Kidobni itt mar semmit nem lehet, nincs ido kontenert rendelni. Meg hat minden hasznalhato meg, el szeretnem adni, de majd a masik helyen.

Nincs valami tippetek, jo tanacs, hogy hogyan lehet gyorsan, egyszeruen, praktikusan osszepakolni?


2015. ápr. 28. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél erős szemeteszsákokat, szerezz be dobozokat.

Kezd azokkal, amiket nem használtok, pl. téli kabátok, régi holmik, ágyneműhuzat, terítők stb. Ezek közé el lehet rejteni a nem túl törékeny csetreszeket. A ruhás zsákok aljára v. dobozok aljára mehetnek könyvek, mert ha egy dobozba sok könyvet pakolsz, nagyon nehéz lesz.

Utoljára a mindennapos dolgokat pakoljátok el. A gyerekek a saját szobájukban pakoljanak. Vegyél maszkolószalagot vagy ragasztós címkét, filcet, ezekre írjátok fel, mi van benne és kié.

Egy dobozba csomagolj evőeszközt, műanyag poharat, klotyópapírt, papírzsepit, szappant, kéztörlőt, ha megérkeztek, tuti az összes gyereknek pisilni, enni, inni, peluscsere kell, ne külön kelljen ezeket keresgélni.

2015. ápr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első tök jól leírta, még az jutott eszembe, ha ennyi gyerkőc van, álljatok láncba pakoláshoz. :)
2015. ápr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

tényleg jót írt az első, én az elejét fordítva csinálom (sokszor költözünk), először a konyhát kezdem csomagolni, ahhoz tökéletesek a téli cuccok :D dobozokat a közeli boltokból kérj, még örülnek is ha elviszik és nem kell szétvagdosniuk, hogy beférjen a szelektívbe :)


én ruhákat erős, nagy szemeteszsákokba szoktam tenni, szó szerint, ahogy a szekrénybe egymásra vannak rakva, úgy veszem ki kupacostul és teszembe a zsákba, egy kupac a zsák egyik oldala, másik meg mellé, és pont így teszem ki, így megúszom a vasalást, hajtogatást :D

a két nagy már nagy, válogassák ki azokat a ruhájukat amit felvesznek az elkövetkezendő 4 napban, minden mást lehet csomagolni :)

a mindennapos cuccok ugye maradnak utolsó pillanatig, nekem az volt a praktikám azokra míg volt kiságy, hogy abba dobáltam be mindent, tök jó :) (nekünk ráadásul volt kereke a kiságynak :D)

te nappal pakolsz, este ha a párod hazamegy, ő meg szedheti szét a szekrényt. ha nem túl messze laktok akkor esetleg tehetsz egy kört a kicsivel csütörtökön míg a nagyok suliznak, hogy olyan dolgokat kipakolj ami ott majd tuti kell, így nem kell az összepakolás után rögtön doboztépéssel kezdeni.


ja és írj mindent!!! én papírra szoktam írni, a dobozokra rákapcsozom, a zsákokra meg körbecelluxozom. tehát, hogy mi van benne és kié, így elég csak a zsákokat/dobozokat megnézni és tudod mit hol keress. ja és így egyből a helységbe tudják tenni a dobozokat, nem kell neked még millió kört megtenni, hogy minden a helyére kerüljön

2015. ápr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


ERedetileg itt a cikk: www.urban-eve.hu/2011/01/04/koltozes-praktikusan-es-stresszmentesen/ , csak most valamiért bad gateway.

2015. ápr. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A fiókokat ne pakold ki. Lehet kapni olyan fóliát, amit raktárakban stb helyen használnak, jó széles. Körbetekered vele a fiókot és kész.

Amikor kipakoltok, az első a gyerekek szobája legyen, amit rendbe raktok!

Azért próbálj meg szelektálni csomagolás közben. Ami tényleg szükségtelen, és elbírja a kuka (esetleg a szomszéd), azt ne vidd magaddal.

2015. ápr. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!