Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg a felét neki kell...

Tényleg a felét neki kell fizetnie? Ez törvényileg van szabályozva?

Figyelt kérdés

Tegnap volt itt a gyámügyes. Azt mondta, hogy az iskolakezdès, a nyári ès a tèli ruhatár felèt az apukának kell fizetnie. Törvènyileg van szabályozva állítása szerint. Már 7 ève elváltunk, gyerektartást soha nem fizetett, se az iskolakezdèsbe, se a ruházkodásba soha nem szállt be az apjuk. Egyedül neveltem őket, majd a párommal. Most ott tartunk, hogy a párom fizeti az iskolakezdèst, de èn nem èrzem ezt fernek vele szemben, ráadásul kèt gyereknek is. Okè, hogy velünk èl, 1 èves ès 2 èves koruktól neveli őket, de engem zavar, hogy apuka a füle botját se mozdítja.

A gyerektartás jelenleg bíróság előtt van, mert fellebbeztem, hogy kelljen fizetnie.

Tènyleg apukának kellene fizetnie a felèt? Hová fordulhatok, ha mègsem fizeti?


2015. júl. 26. 14:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%
Nem, nem kell. Pláne, ha nincs is meg hivatalosan tartasdij se megállapítva. Ott lehet kérni, hogy erre is terjedjen ki a megállapodás
2015. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az összeg meg van állapítva, de csak jövőre kell elkezdenie fizetni. Ezt fellebbeztem meg.
2015. júl. 26. 15:35
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, ha úgyse fizet semmit?
2015. júl. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

ha úgy határozott a bíróság, hogy nem kell fizetnie, akkor nem kell fizetnie.

gyámügyes nyilván nem tudta, hogy mi a határozat...

egyébként miért lett ez a verzió?

2015. júl. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

A bíróság az ő hiteleit figyelembe vette, ès majd ha azok lejárnak, akkortól kell gy.tartást fizetnie. De ennek már 7 ève. A hiteleket hol fizeti, hol nem.

Ès hozzátartozik a dologhoz, hogy a családi adókedvezmènyt továbbra is igènybe veszi, mintha ő nevelnè a gyerekeket, plusz felveszi az iskoláztatási támogatást, tavaly 30 450ft-ot, idèn majdnem 61 ezret a gyerekekre, viszont a barátnőjère költi, neki veszi meg az egyetemre a dolgokat belőle, pedig egyrèszt az a gyerekekè, másrèszt jogtalanul veszi fel, mert nem közös felügyelet van, hanem csak láthatása van.

2015. júl. 26. 16:36
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
hát ne haragudj, de te tiszta hülye vagy, ha ezt engeded. szépen meg kell neki mondani, hogy vagy odaadja az adókedvezményt és társait, vagy mész és felnyomod, a rendőrségen, elmondod, hogy most tudtad meg, az exed X ideje felveszi a gyerekek után járó juttatásokat, aztán majd jól megbüntetik...
2015. júl. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Van ügyvéded? Hogy lehet, hogy a hiteleit csak fizetgeti és ha így van hogy lehet, hogy a bíróság ehhez kapcsolja, hogy Neked mikortól kell gyerektartást fizetnie? Kérted e az államtól, hogy fizesse helyette? Egyáltalán hogy lehet, hogy ő bármilyen kedvezményt felvesz? Az, hogy hol van a gyerek és ki milyen joggal bír felette miért nincs tisztázva? Gyerektartást nem is követelhetsz mindaddig, míg nincs tisztázva, hogy ki kicsoda és kivel van... Én nem fenyegetném. Egyszerűen bemennék és feljelenteném, hogy felvette ezeket a kedvezményeket, majd a bíróságnak új kérelmet adnék be és közben mintegy mellékesen ezt a sztorit is megemlíteném. Egyébként meg, ha volt ügyvéded nyugodtan rúgd ki, mert az ingyenes jogi fórumokon a neten jobban kiokosítanak mint amit eddig neked intézett. Ha meg nincs ügyvéded akkor legalább olyat fizess meg aki tanácsot ad és nem tudja a volt férjed lefizetni.
2015. júl. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

A gyerekek helyzete tiszta, nálam vannak elhelyezve, neki láthatása van, plusz jövő májustól kell gy.tartást fizetnie. Ez bírói határozat.

Nem, volt ügyvèdem, de cart se èrtem vele.

2015. júl. 26. 17:08
 9/20 anonim ***** válasza:
Amúgy meg totál érthetetlen, hogy egy olyan emberrel szemben aki neked nem teljesít semmit miért nem érzed fernek, hogy felesben fizesse az iskolakezdést? Egyszerűen érthetetlen vagy. Egy olyan embert sajnálsz aki tesz a fejedre. A mostani párod helyében én felállnék és eljönnék, mert azt gondolnám, hogy a szíved még apukához húz és ezért aztán sose fogsz vele szemben kiállni sem magadért sem a gyerekeidért. Szerintem gondolkodj el előbb magadon, az érzéseiden és mielőbb tisztázd, hogy mit szeretnél és a szerint lépjél.
2015. júl. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha nálam lennének elhelyezve holnap megtenném a feljelentést jogtalan haszonszerzés ügyében.És nem sajnálnám egy pillanatig sem, hiszen gondolom ez azt is jelenti, hogy Te már nem tudtad felvenni és a gyerekre költeni azt a pénzt (bár ehhez a részhez nem értek, de úgy logikus, hogy gyerekhez és nem szülőhöz kössék).
2015. júl. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!