Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány mg folsavat kell szedni...

Hány mg folsavat kell szedni terhesség előtt?

Figyelt kérdés
A párommal rajta vagyunk a gyerektèmán ès úgy hallottam hogy a teherbeesès előtt pár hónappal el lehet kezdeni a folsav szedèsèt na de mennyit? Ès a málna levèl tea tènyleg segíti a teherbeesès lehetősègèt? Nagyon szeretnènk már de mèg nem jártunk sikerrel..tudnátok mèg tippeket,trükköket a terherbeesèshez? Előre is köszönöm :)

2015. júl. 26. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Megoszlanak a élemények, általában 400 mikrogrammot szoktak mondani előtte 4 hónappal, és a pozitív teszttől 800-at, de már az első 4 hét során is fontos a magasabb folsavbevitel, így az akciózós hónapban már lehet rögtön 800-at szedni. Ez pedig minimum mennyiség, nem baj, ha ennél több, csak 1200 mikrogrammnál ne legyen több.


Én palástfű teát ittam a ciklus 2. felétől, és előtte aviva tornával segítettem a peteérést.

2015. júl. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

előtte minek?

a málnalevél teát meg szülés előtt szokták inni

2015. júl. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mire kiderül a terhesség a magzat már fontos fejlődési szakaszokon megy keresztül, addigra elegendő folsavnak kell rendelkezésre állnia, és a mennyiséget, amire szükség van, még sok gyümölcs fogyasztása mellett is nehéz bevinni.
2015. júl. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A málnalevél teát lehet inni a teherbeesés elősegítésére a ciklus közepéig, utána pedig palástfű teát, ezen kívűl valóban a szülést megelőzően szokták javasolni.
2015. júl. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!