Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Kislányom 15 hónapos. Ha valamiért rászólok keservesen sírni kezd. Nem hisztizik, hanem zokogni kezd, aztán jön bújni hozzám és potyognak a könnyei. Nem kiabálok, nem emelem fel a hangom csak szigorúan rászólok, hogy nem szabad. Ez a helyzet körülbelül 4 napja tart. Nem tudom mit kéne ilyenkor tennem. Ha nem szólok rá, akkor magában tenne kárt (pl: magára húzza a tv-t, vagy éppen a konnektort piszkálja), de annyira megsajnálom, ahogy a szívére veszi a dolgokat. A másik probléma az, hogy megdorgálom, utána pedig jön bújni és nem érzem magam következetesnek, mert először megszidom a következő pillanatban meg megszeretgetem, úgy érzem, hogy ezzel káoszt okozok a kis fejében. Másnál is volt ez ilyen korú gyermekénél, hogyan kezeljem a helyzetet?
2015. júl. 26. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom 13 hónapos, és most ugyanez van. Én is ilyen sírós voltam, egészen alsó tagozatos koromig, ha egy picit is rám szóltak sírva fakadtam.

Nem tudom jó megoldás e, de én ilyenkor megvigasztalom, de közben mondom neki, hogy ezt vagy azt nem szabad, mert veszélyes stb.,de ezért nem kell sírni.

2015. júl. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nálunk az a fura, hogy eddig általában csak nevetett mikor megdorgáltam és csinálta tovább. Nagyon kiegyensúlyozott baba, igazi csupa mosoly. Gondolom ez a szeparációs szorongással összefügghet. Kb. 3 hónapig nagyon szépen elaludt este magától, ha letettem a kiságyba. Pár napja elkezdődött megint az esti pityergés, ott kell ülnöm mellette míg elalszik. Nagyon ijesztő, ahogy el kezd zokogni és alig bírom megvigasztalni.
2015. júl. 26. 22:06
 3/5 Julie S ***** válasza:
100%
Nyugodtan vigasztald meg, nem a dorgalasban kell kovetkezetesnek lenni, hanem abban, hogy ha valamit nem szabad, akkor azt nem szabad es kesz. Ha a lanyod ettol elszomorodik, akkor az a dolgod, hogy megvigasztald! :)
2015. júl. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Mivel időérzékük nincs, -bocsánat a profán hasonlatért - még hasonló nevelési elveket kell követni, mint amikor kutyát nevelsz.

Itt és mostban élnek, tehát rászólni akkor kell, amikor a tiltott cselekvést végzi. Utólag nem szabad, mert egyelőre nem tudja összekötni (a kutya később se, a gyerek már későbbi életkorban igen).


Amint abbahagyta, meg kell dicsérni azért, hogy már nem csinálja. Tehát egyfajta szóbeli büntetés-jutalmazás egyensúlyt kell felállítani, persze a gyerekeknél ezt magyarázattal kísérve.


Amikor odamegy hozzád, öleld meg, puszilgasd meg (a sírásról látszólag ne vegyél tudomást), de akár túljátszott örömmel is dicsérd meg, hogy mennyire ügyes kislány, hogy már nem piszkálja a tévét, konnektort. Az arcmimika és a hangsúly mindenképp legyen kissé eltúlzott, ahogy a színházi színészek is hevesebben fejeik ki az érzelmeiket (mimika, gesztusok és hanglejtés), mint magánemberként.

Tehát nagyon széles mosoly, felszaladt szemöldök, kitárt karok és olyan hangsúly, mintha a férjednek jelentenéd be, hogy ti nyertétek a héten a lottóötöst.

2015. júl. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Remélem hamar túl leszünk ezen a problémán.
2015. júl. 27. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!