Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan "kezeljem/oldjam meg"...

Hogyan "kezeljem/oldjam meg" ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Szombaton esküvőre vagyunk hivatalosak, és már tudjuk, hogy dohányzó lesz helység, ahol a lagzit fogják tartani. Mióta várandós vagyok, hányingerem van a cigifüsttől, pedig előtte dohányoztam én is. Kértük a "főszervezőt" (a menyasszony anyukáját), hogy alakítsa már át legyen szíves az ülésrendet úgy, hogy ablak mellé kerüljek, hogy ki tudjam nyitni,ha már nagy a füst + remélem jó idő lesz és alapból nyitva lesz az ablak. Erre azt felelte, hogy NEM, az ülésrenden már nem lehet változtatni, arról nem ők tehetnek, hogy én a meghívás óta terhes lettem, és nem bírom a füstöt...


Mi legyen? Most akkor csak a szertartásra menjünk el? De a fiatal pár számít ránk, nagyon jóban vagyunk, ők is végig ott voltak a mi lagzinkon.


2011. júl. 28. 14:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ők nincsenek tekintettel egy ilyen fontos dologra, mint a várandósság, és arra nem képesek, hogy ablak mellé ülhess, akkor Te miért lennél tekintettel rájuk? Ha annyira akarnák, hogy maradjatok és jól érezzétek magatokat, akkor tolnának egy asztalt az ablak mellé és kész. Ezen a ponton, ha arra kérnek válassz a pici és közöttük, akkor az egészséget választanám a picinek. Tehetnek egy szívességet. Annyira nem fontos az ő esküvőjük, mint a Ti egészségetek! Nincs olyan barát, aki ezt elvárhatja tőled most!
2011. júl. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Amikor valami esemény van a lagziban: evés, tortaszeletelés stb. akkor csak nem fognak ott több százan füstölni. Így akkor szerintem viszonylag jó levegőd lesz és ülhettek az asztalnál, anélkül, hogy rosszul lennél. Aztán amikor már megy a lagzi, akkor félre tudtok vonulni a dohányzóktól, nem kell állandóan ott ülni közöttük. Én elmennék az esküvőre. S ha pont mellettem akarna valaki dohányozni (és lenne olyan figyelmetlen, hogy nem venné észre, hogy ott ülök nagy pocakkal), akkor megkérném, hogy amíg ott vagyok ne gyújtson rá, vagy vonuljon el. A többség normális ilyenkor, és nem fog a fejedbe füstölni.
2011. júl. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igazad van. Természetesen a babám egészsége a legfontosabb most! Én már csak ilyen vagyok, hogy törődök mások érzéseivel... Férjem is amellett van, hogy csak a szertartásra menjünk.
2011. júl. 28. 14:52
 4/17 A kérdező kommentje:
14:51, hát nagy pocak még nincs, amit észrevehetnének :) Az a gond, hogy ott evés előtt/a fogások között stb. a többség fog dohányozni (nem ismeretlenek számomra a meghívottak), minket pedig pont a terem közepére ültettek, egy hosszú asztal közepe táján, onnan azért elég nehéz kirohangálni :((
2011. júl. 28. 14:54
 5/17 anonim ***** válasza:
Azt sem értem, miért kell cigis esküvőt tartani? miért nem megy ki dohányozni az ajtó elé, aki akar? Ez zárt tér, telefüstölve rémes! Nyár van, nincs kint hideg, ki lehet menni! Gondolom lesznek gyerekek is! Szerintem tapintatlan szervezés ez. De ha nagyon akartok menjetek el, és meglátjátok, milyen a helyzet. Nem kell egész éjjel füstölni ahhoz, hogy megteljen egy helyiség füsttel. Elég két lelkes láncdohányos, egy óra alatt megtöltik! Menjetek el, és ha úgy látjátok, hogy nem jó a helyzet, akkor "rosszullétre hivatkozva" lépjetek le. De figyelj magadra nagyon! Ez komoly dolog! Komolyabb, mint a baráti pár érzései!
2011. júl. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Hát ha nincs még pocak, akkor bízz a szavak erejében. Én megkérném őket, hogy körülöttem ne füstöljenek. De ha más nem, akkor ne menjetek el csak a szertartásokra.
2011. júl. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
14:54-es köszi a választ. Hát ez az, hogy elég két-három dohányos, és már teli a terem füsttel :( Na mindegy, a polgári szertartáson tuti ott leszünk, de lehet inkább a vacsit ki kellene hagyni :(
2011. júl. 28. 14:57
 8/17 A kérdező kommentje:
Amúgy szerencsére nem vagyok fáradékony, szóval ez nem gátolt volna meg abban, hogy "végigbulizzam" az éjszakát, de arról tényleg nem tehetek, hogy nem bírom a füstöt... Azt hittem, mivel magam is dohányos voltam, ez nem fog zavarni, de tévedtem :S
2011. júl. 28. 14:58
 9/17 anonim ***** válasza:
Az "okos" női test pontosan érzi, mi az, ami nem tesz jót a babának. Ha úgy érzed, nem esik jól ott lenni, érezni a füstöt, akkor bízz az érzéseidben. SZerintem ne kockáztass egy rosszullétet!
2011. júl. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

:) Hát egyre biztosabb vagyok benne, hogy nem maradunk lagzizni.


Csak nem akarok sértődést. De szerintem "jogom" van most csak magunkkal foglalkozni.

2011. júl. 28. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!