Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Visszamenjek a régi munkahelye...

Visszamenjek a régi munkahelyemre vagy keressek másikat?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden összefoglalni a helyzetünket: 4 és 2 éves gyerekek, a nagy ovis, a kicsi most kezdi a bölcsit, 50 km-re lévő munkahely, új vezetéssel, amelyik nagyon elégedett a helyettesemmel. Amikor ide jöttem 2007-ben azért léptem, mert alacsony volt a fizum az előző helyen. Most változtak a körülmények, a lényeg, hogy a fizum ismét a 2007-es szinten lenne, még annyi sem, mint most a gyedem. És ugye ehhez napi másfél-2 óra utazás, nyilván a teljes munkaidő mellé.

Szerintetek váltsak valami jobban fizetős, esetleg közelebbire? Két kicsi gyerek mellett "be lehet dolgozni magad" egy új helyen? Segítségem nem sok van, nyilván betegek is lesznek majd a gyerekek, meg nevelésmentes nap, ilyen-olyan szünet, stb., emiatt aggódok, hogy az egy új helyen hogy veszi ki magát. Vagy ha már gyerekkel felvesznek valahová, akkor bekalkulálják ezt is? A férjem is el tud jönni, esetenként nagymama is, de hát csak én vagyok az anyjuk. Vagy menjek ide vissza, várjak 1-2 évet és utána keressek mást? Mert itt meg tudom, hogy nem kell szétszaggatni magam, meg a hozzáállásuk miatt gondolkodás nélkül lépek le a gyerekekkel táppénzre.

Köszönök minden segítséget, tapasztalatot, mert olyan tanácstalan vagyok...


2015. júl. 27. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Én visszamennék, aztán ha nem jön be, akkor keresnék másikat. Ha nincs konkrét jobb ajánlatod máshova, akkor mindegy hogy most vagy majd fél év múlva kezdesz el keresni.
2015. júl. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Bocs, azt nem írtam, hogy még lenne 3-4 hónapom keresni, a régi helyemre is decembertől kellene visszamenni.

2015. júl. 27. 21:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, ha keresel mást, mások is megteszik kicsi gyerek mellett :) Mondjuk én biztos, hogy próbaidő alatt nem mennék táppénzre, de hát azt írod, hogy a férjed is el tud menni. Aztán ha letelt az a pár hónap, akkor majd elosztjátok a táppénzeket. A szünetek meg nevelés nélküli napok olyanok, hogy ezeket mindenkinek meg kell oldania, aki dolgozik, és amíg nem iskolás egyikük sem, addig kettőtök szabadsága elég kell, hogy legyen ezekre. Ez szerintem nem "hogy veszi ki magát" kérdése, mások is mennek szabadságra, ki ezért, ki azért :)
2015. júl. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha tudsz keres decemberig újatt,ha nem találsz akkor menny vissza a régi helyedre adig amig jobbat nem találsz .ovi,bölcsiben nincs sok szünet amikor tényleg zárva vanak .
2015. júl. 28. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!