Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyesből hogyan lehet ki jönni...

Mókica84 kérdése:

Gyesből hogyan lehet ki jönni ha nem 100. 000ket keres a párod? A régi munkahelyemre nem biztos h visszavesznek, ezrét nem megyek vissza gyes alatt mielőtt bárki kérdezné gondoltam leírom Ki hogyan oldja meg?

Figyelt kérdés

Tehát kérdésemből is kitűnik nem az átlag osztályban élünk,sajnos.A gond nem a napi megélhetés(azt nehezen bár de kigazdálkodom) hanem a váratlan kiadások okozzák.Pl: keresztelő,ortopéd szanál kiváltása,gumi a kocsira(nem ú már 20éves autó),váratlan betegség,stb.

Ti hogy oldjátok meg?


2014. jún. 18. 14:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Add bölcsibe a gyereket,te pedig menj dolgozni!

Ha nem vesznek vissza,vagy nem akarsz oda menni,akkor keress másik munkahelyet.Nem értelek.

Elég nagy luxus így otthon ülni!

2014. jún. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
Úgy oldottam meg, hogy engem se vettek vissza és kerestem másik munkahelyet! Szerintem is luxus otthon üldögélni!
2014. jún. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

azt írod, hogy "nem biztos", tehát nem is tudod, hogy visszavesznek-e. na meg van másik munkahely is.

szerintem nem lehet megoldani. férjem jóval 100 fölött keres, én itthon maradtam még fél évet (beteg volt a gyerek), de nagyon nehéz volt.

listát írtam mikor mit fogok főzni, mennyibe kerül, stb, tehát egész hónapra le volt osztva a kiadás, plusz gyógyszerek, de ezen kívül nem igen maradt

2014. jún. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
NEkem meg nem is volt választási lehetőségem annak idején, mert 97-ben szültem, amikor csak gyes volt éppen, hiába dolgoztam előtte... megoldottuk. :)
2014. jún. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem is add bölcsibe,az a megoldás.
2014. jún. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Egyszerű, vagy a férjed keres egy másik munkahelyet ahol többet fizetnek vagy pedig te keresel ,a gyerek meg megy bölcsibe.
2014. jún. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%

Normálisan sehogy. Menj vissza dolgozni ha nem vesznek vissza akkor 1 év múlva még a 25 ezred sem lesz az mellett mennyivel lesz jobb munkát keresni?

Ma már jár a gyes teljes munkaidő mellett is.

Keresztelő meg egyszer van az életbe mi abba olyan költséges? Vesztek egy kis ruhát neki 5000Ft-ért, papnak csak átvállalják a keresztszülők az adományt. Aztán megvan a keresztelő ennyiből.

2014. jún. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%
Persze mert olyan könnyű manapság egy 1-2-3 éves gyerek mellett munkát találni,meg dolgozni úgy hogy többet beteg mint egészséged.Persze ésszerűen hangzik,csak nem nagyon kivitelezhető.
2014. jún. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%
Persze utolsó mert kifogásokat mindig könnyebb keresni mint tenni. Egy év múlva meg száraz kenyéren élnek mert ha most nem akkor később sem fogmunkát találni. Nem mentegetőzni kell hanem tenni érte. Több millió nődolgozik gyerek mellett kérdező is megoldja ha akarja.
2014. jún. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%
Akkor én vagyok az élő példa,én nem tudtam megoldani,mert a gyerek havi 3-4 napot tud max közösségbe járni amúgy beteg (kivizsgáltattam,egészséges,"csak" ilyen),és nem tudom senkire se hagyni.Szerencsére nálunk apuka több 100.000-et keres,szóval nem probléma,de elég elkeserítő a tudat,hogy akár 5-6 éves koráig nem fogok tudni dolgozni (otthoni munkát nem találtam,alkalmi takarítást is elválallnék,mindent amit otthon vagy kötetlen időben,esetleg éjszaka meg tudnék oldani) Tapasztalatom szerint egyébként csak azok az anyák tudnak kisgyerek mellett teljes értékű munkaerők is lenni akiknek vagy vannak nagyszülők akik nyugdíjasok,vagy szinte soha nem beteg a gyerek (de ez a ritkább)
2014. jún. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!