Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme a...

Szerintetek van értelme a védőnőnek?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek,és ez is egy lehetőség a sok közül.Viszont mostanában elgondolkoztam rajta,hogy egyáltalán van-e értelme ennek a szakmának.Ti hogy látjátok kismamák?Számotokra segítség,hogy ott van a védőnő,vagy csak egy újabb "nyűg",ahova járni kell?(végül is minden fent van a neten,ha meg gond van úgyis orvos kell). Nektek milyen tapasztalataitok vannak?Esetleg mit vártok el egy védőnőtől(emberileg/szakmailag)?

A válaszokat előre is köszönöm,és boldog babavárást/babázást mindenkinek:)


2015. júl. 28. 01:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

én ha már bevállaltam volna anno az egyetemet ,ennél egy érdekesebb szakot választottam volna ,inkább pl diplomás ápoló ,vagy kb bármi más.

kismamaként nem sok értelmét láttam ,kedves nő volt ,segítőkész ,de jól látod - ha komolyabb kérdésem van az orvosunkat hívon fel ,ha meg valami apróság azt megoldom utánaolvasással.de mellesleg mint munka nem lehet rossz ,bár nem tudom hogy keresnek .szokott hozzánk jönni is ,igazából hogy miért arra mèg nem jöttem rá:).iszik egy pohár gyümölcslevet ,megkérdi hogy vagyunk majd megy is:)szóval megszakadni nem kell az tuti...

2015. júl. 28. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hat en az enyemtol semmi hasznalhato segitseget nem kapok, igy csak nyug.

Baratnom viszont hatarozottan meg volt vele elegedve, pedig o se egy elveszett csaj, mi dennek kepes utana jarni egyedul is.


Kereset szerintem kozalkalmazotti lopikula (~79 kezdo nettotol a 40 eves max. 128-ig).


Egy szülesznore (ha mar nagyjabol szakman belul maradunk) ezerszer es neg annyiszor tobb ertelme van.

2015. júl. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Első gyereknél még van értelme, de a második vagy többediknél én már nem sok értelmét látom.


Amúgy meg ahol gond van, oda úgyse engedik be,tehát pont ahol kéne, ott nem tud segíteni.


Félre ne érts, nagyon aranyos, kedves a védőnőnk, most végzett, friss diplomás, nekem most született a második babám. Olyan jókat mosolyogtam rajta, amikor elmondta, hogy a tankönyv szerint milyenek a fájások :) - és ha ilyet érzek menjek be a kórházba...

Sokszor szinte magam előtt láttam a tankönyv 26. oldalát amikor elmondta pl. a koraszülést, mintha verset mondana.


Összefoglalva, első terhességnél, első gyereknél tényleg jó, ha van védőnő, utána viszont már felesleges.

2015. júl. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakmabeli, első babás csak! :) sok védőnő arra is jó, hogy az amúgy problémamentes gyerekvarast különböző riadalmakkal szinezze. Én tudom, hogy neki el kell mondania a kockázatokat, hiszen ez a kötelessége, na de legalább 10 kismamát ismerek, akit rettenetesen leszidtak a hízás miatt! Egyik sem volt elefantbébi nagyságú, csak éppen nem fért bele a tankönyv szerinti normába!

És igaz, hogy ahol fontos lenne a védőnő, gyamugy, oda nem ér el a kezük.

Pl nálunk történt, hogy ciganylany terhes lett 14 évesen, gyanithato volt, hogy apuci a megronto, szülés után kiderult, a baba beteg, és ez több mint valószínűleg a verfertozes okozta. Védőnő jelenti akarta, de a családk közölte, elvágja a torkát, ha szólni mer. Most akkor mégis mit tehet? Semmit. Sajnos a keze neki is meg volt kötve, nincs érdemi részükilyen eseteknel

2015. júl. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

kb hasonló megbecsülésre számíthatsz, mint egy bkv ellenőr.

én magam nagyon elégedett vagyok a védőnőmmel, ügyes, segítőkész, mindenben segített a terhességem alatt, utána a szoptatásban is, jóval munkakörén felül, szakmailag felkészült, mindenre tud válaszolni, továbbképzésekre jár stb. Nyilván ebben a szakmában is vannak hülyék, ugyanúgy mint postások vagy épp ügyvédek között...szerintem nyugodtan tanulj védőnőnek (milliomos ugyan nem leszel) ha jól csinálod, és türelmes vagy, akkor egy nagyon boldog hivatásod lehet. A jó védőnőt megbecsülik, kivétel annak a pár mindenkinél mindent jobban tud anyukának, aki zsigerből utálja a védőnőket.

2015. júl. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Maga a védőnői rendszer elég rosszul van megoldva.

Ahol a gyermekvédelmi rész fontos lenne, ott egyszerűen nem mer lépni a védőnő többnyire.


Míg olyan helyeken, ahol a szülők képzettek, jó az érdekérvényesítési képességük, ott meg felesleges. Persze törvényi szinten nem lehet különbséget tenni, de a jelenlegi bürokrácia se segíti a rendszer értelmes működését.


Amikor terhes voltam, a baba gondozásával kapcsolatos információkat ismerősöktől, családtól, internetről, stb. én magam is be tudtam gyűjteni. Nekem nem volt értelme a védőnőnek (közben elköltözünk, az itteni már egy éve szürke szamár a ködben, úgyhogy megoldódott).

Amikor jött "lakáslátogatásra", én rákérdeztem, hogy ilyenkor mit néznek. Elmondta, hogy

- vannak-e haszonállatok a lakásban

- közművek be vannak-e kötve

- van-e erőszakra utaló jel.

Ezen elröhögtem magam, mert az Andrássy mellett egy újépítésű társasházban laktunk. A környéken egyszerűen nincs olyan, hogy nincs bekötve közmű. A haszonállatokat is nehezen tudtam értelmezni, hogy mire számítanak, tehén a teraszon, disznók a nappaliban, a csirkék meg a hálószobában kapirgálnak..?

Erőszakra utaló jel....véres késsel nyitunk ajtót, vagy a falakon vérnyomok? Ahol családon belüli erőszak van, azt úgysem egy előre megbeszélt időpontra időzítik.


Egy szénné fénymásolt információs lapot adott,alig volt olvasható (ennyire van pénz eszközökre...). A tájékoztató nagyjából velem egyidős volt és minden hasonló dolgot két kattintással megtaláltam a neten már rég.


Egy borsodi zsákfaluban lehet értelme, ahol tényleg az újdonság erejével hat a kismamára, hogy terhesség alatt ne igyon, ne dohányozzon. Viszont ott ritkán adnak a védőnő szavára, ha a gyerekekkel gond van, akkor pedig életszerűbb, hogy megfenyegetik, minthogy együttműködjenek.


Egészségügyi kérdésekkel pedig én magam is a gyerekorvost kerestem minden alkalommal. A köldökcsonk ápolását is ő mutatta meg, de ha nagyon akartam volna, keresek egy youtube videót róla.

2015. júl. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az esetek 3/4-ben semmi "értelme".


Nekünk 3 védőnőnk volt. Az elsőt előléptették, a második elment 1 év után. A harmadik meg tankönyvben látott addig csak gyereket.

Mind aranyos volt, de az első kettőt évente 1x láttam a státuszoknál. A harmadik friss diplomás meg akkor jött,amikor már 5 éves volt a gyerek. Ő ugyan kitalálta, hogy most 3 havonta fog hozzánk jönni, mert állítólag ez a szabály, de megbeszéltem vele, hogy egy 5 évesnél erre semmi szükség...

Kedves volt amúgy, de amikor a 6 éves státuszon benyögte nekem, hogy képzeljem el,hogy van olyan 6 éves,aki nem fogad szót mindig a szüleinek, akkor nem tudtam mit mondjak...

2015. júl. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát nálunk egy kicsit vicces volt mikor felnyomott minket a gyámügyisnél, mondván, verjük a gyereket.

Ugyanis szegény lányom este felpörgött, rohangált, és rázuhant a fakockákra.

Bevittük sürgősségire, szerencsére nem volt törés, már ott nevetgélt a nővérekkel.

Egy fakocka a jobb szeme alatt, egy másik a homlokán hagyott nyomot.

Bent is fogtak minket megfigyelésre, de megúszta zúzódásokkal.

Volt fotóm is, mert kíváncsi volt a gyerek arra, hogy milyen kocka van az arcán.

És hiába az orvosi papír, azért is kihívta.

Azért az külön vicc kategória, hogy mit néztek...

2015. júl. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy hónapja kezdett el járni a gyerek, sokszor megbotlik még, általában térdre esik. Így a térde tele van kék foltokkal. Férjem viccelődött, hogy meglátja a gyerekorvos, egyből jön a gyámügy is, hogy térdenbántalmazzuk a gyereket :)
2015. júl. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem utàlom a védőnőnket, mert normis, lehet vele dumálni, szóval elbeszélgetünk, de plusz infót nem tud adni. A gyerekkel ha gond van, hìvom a gyerekorvost, ha nekem van problémàm pl. a terhességhel, akkor rohanok az ügyeletre, vagy hìvom az orvosom. Azt monsdjuk külön sértésnek vettem, hogy mikor tavaly ideköltöztünk, bugyira vetkőztette a kisfiút, hogy sérülések nyomait keresse. Értem a logikàjàt, de gyanusìtva éreztem magam. Az első védőnőnk ismert minket, legalàbb őt megkérdezhette volna hogy milyenek vagyunk.


Nekem plusz macera oda is jàrni.

2015. júl. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!