Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » SZOCPOL-CSOK, mi értelme van,...

Piroska és a farkas kérdése:

SZOCPOL-CSOK, mi értelme van, h 120 nappal előbb meg lehet igényeni, ha végül nem lehet igénybe venni mégsem?

Figyelt kérdés
Tehát : ma bankban voltunk, lakásvásárlás előtt állunk, 1 kigyerektnk van. A törvény szerint a július elsejétől életbe lépő szocpolt az ezt megelőzö 120 napban igényelni lehet, március akárhányadika után megkötött adás-vételi szerződés esetén. Csakhogy! a bankos ügyintéző szerint 1. mivel hivatalosan csak július elsején lép életbe, ezért nem lehet tudni, h amit mindenhol olvasni összeg / táblázatszeü lebontás - az tényleg annyi-e amennyi, nem lesz - e x ezerrel kevesebb. 2. a hitel kell, h az utolso legyen, tehát azt nem lehet csinlni, h x összegü hitelt felveszünk, és MAJD júli elseje után vmikor hozzácsapjuk a csok-ot. Még ha bele is menne az elado abba, hogy akkor írjuk meg az adásvételit úgy, hogy mondjuk szeptembe van megadva hizetési határidőnek, nem lehet, mert az adásvételi szerződésben pontos öszegeket kell feltüntetni, azt nem írhatjuk bele, hogy csok, 720 zer, pussz-minusz 50... tehát én ezt most nagyon nem értem, ha ez tényleg így " müködik", akkor mi a rosseb érteme va ennek a bizonyos 120 napnak??
2015. ápr. 27. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:

az adásvételibe nem kell részletezni hogy miből tevődik össze a vételár(hitel kölcsön csok otthonteremtési fundamenta meg sorolhtnám)hanem kizárólag csak a végösszeget/ vételárat/ eladási árat. nem?


amúgy valaki nekem azt írta itt, hogy a csokkal nem is kell számolni(alapból sem)mert azt talán későn utaják mindig(ha jó emlékszem ez volt az indok)arra csupán ajándékként jó tekinteni..

2015. ápr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én úgy tudtam, h kell részletezni. Hát ajándékként már hiába tekintünk r akkor amikor lecsúsztunk rola.... mert ugye ez kicsit olyan " most vagy soha". Most vesszk a lakást, most vesszük fel a hitelt, jo lenne, h a x honap mlva megkerese minket az állam h " jaj, Ti nem kaptátok meg? tessék." :)... Azért, mive millio körüli összegről van szo, jo lenne, ha úgy csinálnák, h komolyan lehessen venni hsiezn az összeg is komoly. legalábbis

nekünk...

2015. ápr. 27. 22:31
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem azt kell részletezni esetleg ha nem egyösszegben kerülne fizetésre, ott a futamidőket, törlesztőket, késedelmiket, szankciókat, stb



egy vevőt, ügyvédet sem fog az érdekelni hogy azért nem fizetsz mondjuk ,ert nem jött meg a csok. nem az állam felelőssége lez..

2015. ápr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*egy eladót, ügyvédet sem
2015. ápr. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy gyerekre nem millió körüli összegről van szó.

De tény,hogy 500.000 ft sem elhanyagolható.

2015. ápr. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A táblázat szerint egy gyereknél is 600.000 körül van a minimum összeg, de mi egy ígéretet is tettünk volna, 4 éven belüli testvérre. Így lett volna millio fölött.
2015. ápr. 28. 07:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, 500.000 a minimum összeg 1 gyerekre, legalábbis bizonyos négyzetméter alatt, asszem 55-ig.
2015. ápr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!