Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Barátnőm babája betegen...

Barátnőm babája betegen született, most perelni akarja az orvost! A férjem meg mondta, hogy szerinte nincs sok értelme, ezen megsértődtek. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

A baba 1 hónapos, még kórházban van. Két napja eljöttek hozzánk valamiért, és szidták az orvost. Mondta az apa,hogy be akarják perelni. A férjem tényleg szépen, csöndben megjegyezték,hogy nem sok értelme van.

Anno a barátnőm kombinált tesztje rossz lett, Down-ra 1:305höz jött ki. Úgy döntött,hogy nem vállalja az amniót.

A férj megsértődött azon, hogy a férjem ezt mondta. Fogták magukat és elviharzottak. Tudom, hogy nagyon fájhat nekik ez az egész, de nem egy felesleges perrel kellene most foglalkozni szerintem. Nem akarunk haragut! Mit tegyünk?


2015. júl. 13. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem semmit.
2015. júl. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

És Down kóros lett?

Tudod,ez csak arányszám,nekem a kombinált lett 1:300, az integrált 1:130hoz és a genetikai vizsgálat negatív. A kislányom egészséges.

Ám ha ő nem vállalta,valóban nincs értelme perelni hisz alá is kellett irni a nyilatkozatot,de ha szülés közben akadt komplikáció az megint más

2015. júl. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Down-os lett.

A kombi után nem mentek sehova, csak uh-ra. Ahol rendben volt minden.

2015. júl. 13. 16:17
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Én nem tennék semmit.

Amúgy ha perelnek is, feleslegesen, mert nem nyernének.

2015. júl. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

"Anno a barátnőm kombinált tesztje rossz lett, Down-ra 1:305höz jött ki. Úgy döntött,hogy nem vállalja az amniót. "


ez miért számít rossznak?

az alábbit találtam

" A Down-kór előfordulási gyakorisága terhességben 25–29 éves korban 1/1100, 40 éves

korban már 1/75, 45 körül 1/20, tehát az anya életkorának növekedésével az előfordulási

kockázat nő."


a 305 ehhez képet jól hangzik...

2015. júl. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

*szerintem a bnőd nagy eséllyel egészéges babától búcsúzott...


de jól értem, hogy a kérdésben 2 bnőről esik szó?

aperelésnek nincsértelme, mert a dokik be vannak védve. eleve minden vizgálati eredményen rajta áll, hogy a doki nem vállal felelőséget.

2015. júl. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha a barátnődnek a kombinált teszt után javasolta a doki az amniot, de ő azt elutasította, akkor erről valószínűleg készült írásos nyilatkozat. Tehát a barátnőd kijelenti, hogy a saját felelősségére nem vállalta a tesztet, és nem a doki tévedése miatt született beteg baba. ez pedig azt jelenti, hogy a barátnődnek semmi követelése nem lehet sem a doki, sem a kórház felé jogilag, mert ő döntött rosszul. Hiába megy perre, elveszti. Költse azt a pénzt a beteg gyerek fejlesztésére.

Ti pedig mit tegyetek? Semmit. Ha jó barátok vagytok, belefér, hogy elmondjátok a véleményeteket.

2015. júl. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

Én a helyedben várnék 1-2 hetet, és felhívnám a bnőmet, érdeklődnék, h hogy vannak. Ha szóba hozná a történteket, akkor megmondanám,h a férjem csak azért mondta ezt, mert meg akarja őket kímélni egy hosszú (és vsz fölösleges) procedúrától.

Idő míg feldolgozzák,h beteg a babájuk, és úgy látszik, ők dühvel reagálnak, ez biztos változni fog. De ha szóba került az amnió, akkor nem számoltak ezzel a lehetőséggel? Ahogy leírod, abból az derül ki,h annyira azért nem váratlanul érte őket ez a dolog.

2015. júl. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!