Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kórházakban feljegyzik...

A kórházakban feljegyzik valahol hogy egy adott ember ott születik?

Figyelt kérdés
Csak aért kérdezem hogy később vissza lehet-e keresni .

2015. júl. 28. 22:59
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Az anyakönyvekben születési helyként azt a települést jegyzik be, ahol a kórház van, de maga a kórház nem kezeli külön a születéseket. Az adatok sorsa ugyanaz, mint egy vakbélműtété. S egyébként sem nyilvános, még ha száz év múlva is meglenne, kutakodni nem lehet benne.
2015. júl. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
amikor en szultem volt egy nagy konyv amibe beleirtak szulest, a datumot a gyerek nevet a en nevemet adatimat..hogy ne vezetnék?
2015. júl. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem vezetik. Amikor visszamentem a 6 hetes kontrollra, rögtön mondta a doki hogy látja hogy mikor, mennyivel és ki született. Sztk- ban!
2015. júl. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Ma már minden számítógépen van. Bejelentkezel és rögtön látszik, hogy jártál-e az adott intézményben, ha igen, melyik osztályon. Megvan az összes személyes adatod, a diagnózisaid, a gyógyszereid. Azt is lehet tudni, hogy rendezett-e a jogviszonyod vagy sem.

Szerintem nem kérdéses, hogy a születés is megvan.

Régen papír alapon vezették egy nagy könyvben a szülészeteken -legalábbis ahol gyakorlaton voltam így volt.

Saját magunkról bármikor kérhetünk adatot, betekintési jogunk van. Másról, szülőkről, családfa kutatáshoz rokonokról levéltárban lehet érdeklődni.

2015. júl. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Amikor először voltam terhesgondozáson, akkor kérdezte a doki, hogy voltam-e már terhes. Mondtam, hogy igen, és az asszisztens már nézte is a gépben, és mondta, hogy á igen, már látja, hogy 8 éve. Ahol ültem, pont ráláttam a gépre, és tényleg ott volt, mint ahogy időrendi sorrendben minden más is, ami azóta velem történt :) Szóval gyakorlatilag bármelyik orvos vissza tudja keresni, hogy mikor és hol szültél.
2015. júl. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért lett lepontozva az elsőben írt válaszom, amikor az teljesen helytálló? Valakinek szövegértis gondjai vannak?

A kórházi adatok nem publikusak, abban kutakodni nem lehet. Egyébként meg minden pont ugyanúgy kezelnek, mint minden más keletkező adatot.

2015. júl. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze!Az Anyakönyvi kivonatban viszont csak a kerület(vagy település,város stb.)szerepel.
2015. júl. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A 7. vagyok.Ebből készül a kórház statisztikája is...
2015. júl. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. Azért lettél lepontozva amiért én: CSAK :) Én már csak lesek egyet és mosolygok. Ott dolgozom kórházban, köztetek, kismamák között és biztos rosszul tudom. Egyébként a szülészeteknek van külön csecsemő részük, ott vezetik a szülést is, tehát akár listát is lehet készíteni, vagyis fél mondatod volt ami nem volt teljesen pontos, na bumm.. És igen, ahogy írta valaki ebből készülnek a különböző statisztikák, OEP felé jelentések, stb, stb.



Ha valakit jobban érdekel:

[link]

2015. júl. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer sem írtam olyant, hogy nem vezetik.
2015. júl. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!