Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz ember vagy lelketlen...

Rossz ember vagy lelketlen az, aki nem szereti a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Zavar,ha ilyen ember társaságába kerülsz a gyerekeddel?


Kíváncsi vagyok a véleményekre. Köszönöm.


2015. júl. 13. 13:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha ő maga nem vállal gyereket, és nem is velük dolgozik, akkor miért lenne rossz ember? Rossz ember az, aki rosszat tesz másoknak. Nem akar gyereket, nem akar velük lenni, hát nem teszi. Szerintem ez tiszta sor. Társaságban igyekszem én is udvarias lenni, ez szerintem elvárható tőle is, adott helyzetben. Az, hogy nem szereti a gyerekeket, nem jelenti, hogy nem várható el tőle egy minimális tolerancia a családokkal szemben.
2015. júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%

Ettől szerintem se nem rossz, se nem lelketlen valaki.

Nem KELL mindenkinek szeretni a gyerekeket. Semmi kivetnivalót nem találok ebben. Lehet teljes, boldog életet élni gyerek nélkül is.

2015. júl. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%

Nem rossz ember az aki nem szereti a gyerekeket. Ha nincs gyermeke akkor nem is tudhatja milyen az szülőnek lenni. Ő nem tudja milyen csodálatos dolog:) Szerintem nem lelketlen csak sokat-SOKAT veszít azzal ha nincs gyereke. Valaki így valaki úgy...


Nem zavar ha olyan van a társaságomban aki nem szereti a kicsiket. Semmi közöm hozzá,és nem is szeretném ráerőltetni..

2015. júl. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Nekünk van ismerősünk aki nem szereti a gyerekeket, de nem hiszem hogy rossz ember lenne ugyanis egy felnőtteket segítő alapítványnál dolgozik és rengeteg embernek segített helyrehozni az életét. Nagyon kedves, mindig lehet rá számítani bármiben.

Amikor a testvére szült, még akkor is hasznos segítség tudott lenni ennek ellenére, kitakarította az egész házat és több napra megfőzött, elment bevásárolni stb... A friss anyukának semmi másra nem volt gondja csak az újszülöttre.

Szerintem egy lelketlen ember tesójának sem segítene, nemhogy idegeneknek.

Engem nem zavar, ha találkozunk, nem nyomom a kezébe a gyerekem és kész. Nem neki szültem, miért is érdekelne h mit szól hozzá?

2015. júl. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
28%

Mit jelent az, hogy nem szereti? Honnan tudom? Hogyan fejezi ki?

Nekem nem baj, ha valaki nem élvezi a gyerekek társaságát. Ha nem rajongja körbe, ha nem akar vele mindenáron játszani meg kedveskedni neki.

Sajnos nagyon sok szülő nem neveli a gyerekét, így valóban sok elviselhetetlen gyerek (és szülő van). Ezt is megértem.

Meg akinek nincs, annak szerintem alapban idegesítőbb egy gyerek, és sokszor inkább a rossz dolgokat veszi észre, nem a jókat.

Ez szerintem teljesen rendben van. Ettől nem lesz senki rossz vagy gonosz.


Persze az is más helyzet, ha valaki mondjuk beszól vagy megbánt csak azért, mert van gyerekem.

2015. júl. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%

én sem szeretem mások gyerekét...a sajátomat szeretem, meg a kisbabákat is, mert aranyosak, de alapvetően mások neveletlen vagy (nevelt de nyűgös, kényes hisztis) 4-8 év körüli gyerekét nem szeretem. Nem szeretem a kamaszokat sem, mert izzadtságszagúak, pattanásosak, "trendiek" vagy épp lepukkantak, cigiznek, káromkodnak, hülyén viselkednek. Persze olyanok amilyenek, azért gyerekek, én is voltam olyan, tudom jól. De felnőttként akkor is a korosztályommal érzem jól magam, illetve a családomon belül a családtagjaim gyerekeivel. Szerintem ez egy teljesen átlagos, és normális reakció.


Ha valaki minden korosztályú gyermeket szeret, független attól, hogy az kinek a gyereke, inkább azt mondanám átlagon felüli szociális készségekkel megáldottnak

2015. júl. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem szereti, az nem zavar. Ha utálja, az már igen. Minden utálkozás zavar.
2015. júl. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Miért lenne ettől bárki rossz ember?
2015. júl. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
40%
na igen, fontos meghatározni hogy most utálatról beszélünk e, vagy arról hogy nem szereti esetleg nem érdeklődik irántuk...nem mindegy :)
2015. júl. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kicsit megnyugodtam.

Hétvégén voltam a báttyám esküvően és a menyasszony nővérének van egy 3 éves fia. Életembe először akkor láttam,mert messzebb laknak.

Mondta neki,hogy fogja meg a kezem és játszon velem egy kicsit Mondtam neki,hogy nem szeretnék játszani vele. Kérdezte,hogy miért. Én pedig mondtam,hogy ne haragudjon,de nem azért vagyok itt,hogy dadáskodjak és nem is szeretnék. Kérdezte,hogy nem szeretem a gyerekeket. Nem hazudtam megmondtam,hogy egyenlőre hidegen hagyna és,hogy nem értek a gyerekekhez és úgy gondolom még nem is kell. Teljesen kiakadt és elkezdett velem ordibálni az egész család előtt,hogy én egy gonosz lelketlen ember vagyok,szégyeljen magam és soha többet ne merjek a közelükbe menni.

Nagyon megalázó volt. Haza is mentem és bezárkóztam a szobámba.

21 éves vagyok. Egyetemre járok és nem tartom magam gonosznak csak fiatalnak akit még nem hoznak lázba a gyerekek.

Ez után a történet után is így gondoljátok.

2015. júl. 13. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!