Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ennyi beteg ember,...

Miért van ennyi beteg ember, akik a gyerekeken élik ki magukat?

Figyelt kérdés

A szívem szakad meg, amikor gyerekbántalmazásról hallok, akár fizikai, akár lelki értelemben, főleg ha közvetlen családtag teszi azt a gyerekkel.

Sok pedofil ügyről is hallani, az ilyeneket szemrebbenés nélkül agyonlőném vagy bedobnám egy mély gödörbe.

Egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy elengedjem egyedül a gyerekeimet valahová, pedig már időszerű lenne, mert 8,5 éves a nagyobbik fiam és én ennyi idős koromban már simán közlekedtem egyedül.

De komolyan mondom, egyszerűen fogalmam sincs, hogy mi az a középút, ami odafigyelés, de még nem túlféltés.

Nektek mi a véleményetek erről? Mikortól engeditek a gyereketeket egyedül közlekedni?

Ja és szerintetek a fiúk vagy a lányok vannak nagyobb veszélyben, vagy már nincs különbség?


2015. júl. 19. 09:30
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocsi, 2 külön dologról írtam, mert az egyik a családon belüli erőszak, a másik pedig gyerekbántalmazás, de azért remélem érthetően zagyváltam :)
2015. júl. 19. 09:31
 2/2 anonim ***** válasza:
Gondolom régen is voltak, csak nem tudtak róla az emberek, nem írtak vagy beszéltek róla a hírek, ezért nem ismerték. A cukros bácsi fogalom volt, de szerintem a legtöbb szülő mégsem tudta, mi is az konkrétan. Szerintem fontos az, hogy a gyereket megtanítsuk az elővigyázatosságra, a verbális és a testi önvédelemre. Nem csak úton érheti ilyen jellegű atrocitás,hanem bárhol, ismerős környezetben is. Nem mindig tudunk vele lenni,neki kell tudnia megvédeni magát. Fiú vagy lány, teljesen mindegy. Az oszrák Natascha Kampusch 10 éves volt, mikor elrabolták fényes nappal az utcán. A kínzója azt kapta, amit megérdemelt.
2015. júl. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!