Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik 12 hétig várnak azzal...

Akik 12 hétig várnak azzal hogy a szülőket beavassák abba hogy babát várnak, de elvetéltek előtte?

Figyelt kérdés
Hozzájuk szól a kérdésem minden rosszindulat nélkül! Több kérdésnél-válasznál olvastam már hogy várni kell. Ti elmondtátok a vetélést? Vagy azt is titkoltátok? Vagy a kórházból telefonáltatok hogy ott vagytok emiatt? Szülőknek nem fájt, hogy nem avattátok be őket ?
2015. júl. 30. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak az anyukámnak mondtam el, a többi szülőnek és rokonnak, barátnak nem, a vetélést is csak ő tudta, nem kerültem kórházba. Második terhességemet is így csináltam, 12 hetes uh után avattuk be a többieket, ott nem volt semmi gond. Most újra babát várunk, még csak 6 hetes vagyok, még az anyukámnak sem mondtam.
2015. júl. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem mondtam el a vetélést sem senkinek a családból...
2015. júl. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem mondtam el a vetélést, csak a férjem tudta. Pont ez az oka, amiért titkoltuk, hogy ne okozzunk ezzel fájdalmat, ha elmondtuk volna, kár lett volna titkolni.
2015. júl. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem tudnám eltitkolni, pedig nem mondanám hogy nagyon szoros az érzelmi kapcsolat a szüleimmel. De nem tudnék titkolózni ilyen dolgokban. Amint az orvos megerősíti, hogy terhes vagyok, tuti, hogy be fogok számolni róla, úgysem tudnám leplezni az örömömet. Aztán ha baj történik, akkor az nekem és a páromnak lesz nagy veszteség, a rokonok nem fognak összetörni emiatt. Inkább minket sajnálnának és tapintatosabbak lennének esetleg. Nem titkolnám el, hiszen nem a mi hibánk lenne, mert mindent meg fogok tenni, hogy a baba egészséges legyen. Ilyen dolog pedig előfordul, de nem látom értelmét a titkolásának.

(Nagymamámnak 1 gyerek ment el, édesanyám kettőt veszített el. Mi gyerekek tudtunk erről, nem volt titkolózás a témában. Természetesen veszteségként van értékelve, de nem tabu a téma.)

2015. júl. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én amikor először teherbe estem abyumnak elmondtam rögtön, többieknek meg az első ultrahang után akartuk. Már az is el volt tervezve, hogy fogjuk közölni a nagy hírt, de sajnos nem jutottunk el odáig, elment a baba. Senkinek nem szóltunk róla, csak anyumnak, nem szeretem ha sajnálnak.

Amikor ismét terhes lettem megfogadtuk, hogy kivárjuk a 12 hetet, igy is lett, már ismét készültünk a meglepivel, hogy bejelentjük a nagy hírt, amikor csörgött a telefon, hogy apum váratlanul meghalt :-( Annyira nagyon fáj, hogy nem tudtam elmondani neki, hogy nagyapa lesz és hülyének tartom magam, hogy minek vártunk :-(

2015. júl. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat... utolsó sajnálom :(
2015. júl. 30. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!