Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit jut eszetekbe a Csilla...

Mit jut eszetekbe a Csilla névről? Milyen kislányt képeltek hozzá?

Figyelt kérdés

Szerintetek szép név? Ti adnátok?


Akit esetleg közületek Csillának hívnak, le tudná írni, hogy szereti-e a nevét?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat. :)



2015. aug. 1. 14:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Anyósom Csilla, Hát nem egy áldott természete van. Nem adnám így a gyermekemnek.
2015. aug. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
A csincsilla jut róla eszembe. Egy kényes kislányt képzelek hozzá. Nem tetszik, nem adnám.
2015. aug. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%
Két Csillát is ismertem, mindkettő kedves, jólelkű ember. Őmiattuk is tetszik ez a név.
2015. aug. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Először a Segítség hal lettem meséből jutott edzembe a kislány aki tengeri csillaggá változott. De a puhos szomszédasszony is Csilla. Hát nem tudom :D
2015. aug. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
57%

Szépen csengő, dallamos névnek tartom. :) Azt nem tudom, hogy adnám-e, de nincs vele semmi bajom, szerintem egy kifejezetten szép és bűbájos név.


Ami azt illeti, én mindössze egy Csillát ismerek, bár ő már 22 éves, úgyhogy nem kislány. :)


Nagyon melegszívű, kedves, jólelkű teremtés, nekem mindig ő jut eszembe erről a névről, talán ezért is vagyok ilyen pozitív véleménnyel róla. :)


Egyébként a Csilla név Vörösmarty Mihály névalkotása, ha jól tudom. Szép magyar név. Talán az egyetlen hátránya, hogy a külföldiek esetleg nehezebben ejtik ki a "Cs" miatt, de ezen kívül mást nem tudok felhozni ellene. Ha tetszik, szerintem nyugodtan adhatod a kislányodnak. :)

2015. aug. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Unokahúgom Csilla. Kedvelem. :)
2015. aug. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Na, látom, idő közben megjöttek a lepontozó manók... :/


Mindenkinek köszönöm, aki eddig válaszol a kérdésre, nekem minden válasz hasznos volt, és természetesen mindenkinek nyomtam is érte egy zöld kezet. :) Azt viszont nagyon sajnálom, hogy mások abban lelik örömüket, hogy lehúzzák a jószándékú, kedves emberek válaszait...

2015. aug. 1. 15:25
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Én sajnos gyerekkorom óta nem szeretem ezt a nevet egy ismerős miatt, valahogy azóta negatív érzéseket kelt bennem ez a név.
2015. aug. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Csilla nevet inkább a saját korosztályomból ismerem, abban gyakori. Még sose hallottam ilyen nevű mai gyerekről, úgyhogy kicsit divatjamúltnak tűnik. A saját korosztályomban inkább elkényeztetett lányokat ismertem/ismerek ezzel a névvel. Úgyhogy nekem sajnos kevésbé szimatikus, de csak emiatt. Amúgy sokkalta jobb, mint a sok mapaság kitalált, erőltette, állati különleges név.
2015. aug. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Most kezd egyre jobban bejönni a divatba ez a név, annyi Csilla nevű kislánnyal találkozom. Szerintem szép név, én lehet hogy adnám, de a vezetéknévhez nekünk nem illene. Egy kedves, barátságos kislányt képzelek a névhez.
2015. aug. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!